top of page

Rüyada evi su basması

bisikletle kaza yapmak.png
© Copyright

Bu rüyanın size getirebileceği mesajlar:

 • Yenilik

 • Bırakmak

 • Terk etmek

 • Vazgeçmek

 • Güncellemek

 • Kabullenmek

 • Yeni bir yaşam

 • Yeni bir arkadaş

 • Geride bırakmak

 • Kabuğundan çıkmak

 • Geleceğe odaklanmak

 • Geçmişle vedalaşmak

 • Eski bir anıyı hatırlamak

 • Eski kitapları karıştırmak

 • Eski bir arkadaşlar görüşmek

 • Farklı düşünmeye başlamak

Rüyada evi su bastığını görmek ne anlama gelir?

Bir evi su bastığını gördüğümüz rüyalar daha güzel bir gelecek için geçmişi “silip süpürmek” için mükemmel bir işaret olabilir. Rüyaların sembolik aleminde sue ski devirlerden beri kutsal ve temizleyici bi alamet olarak görülmüştür Bu yüzden evin su bastığını gördüğümüz bir rüya bazen zihinsel temizlik mesajı getiriyor olabilir. Eski düşünceleri yenileriyle değiştirmek, eskiyle bağları koparıp güncelleme yoluna gitmek gibi.


Rüyadaki su duygular aleminizi ve nasıl hiissettiğinizi yansıtır. Ev ise zihnimizin durumudur. Rüyadaki evi çılgın ve çalkantılı bir selin bastığını görürsek bu yaşamımızda duyguların control altından çıktığına işaret eder. Bazıları için bu rüya hüngür hüngür ağlanacağına dair işarettir. Eğer evi basan su her şey silip süpürecek kadar güçlüyse bu duygusal aleminizin yaşamınızı olumsuz etkilediği konusunda bir uyarıdır. İş yaşamında aşırı duygusal davranıyor olabilir ve duygusal kararlarınızdan dolayı zarara uğruyor olabilirsiniz.

Rüyada evi su bastığını görmek

Evi su basan bir rüyada ayrıntılara dikkat edersek zihinsel ve duygusal alemimiz hakkında çok fazla bilgi sahibi olabiliriz. Evi basan suyun durgun mu yoksa taşkın mı olması, evde bulunan kişiler, evin ne kadar zarar gördüğü gibi ayrıntılar rüyanın yorumunda önemli rol oynar. Aşırı derecede taşkın sular ve çok fazla suyun evi bastığını gördüyseniz bu duygusal bir kriz döneminden geçtiğinizi sembolize eder. Sel genellikle bir kriz temsilidir ve çok fazla suyun rüyada bulunması duygusal dengenin bozulduğuna işaret edebilir.


Evi su basması rüyaları en sık görülen rüyalardandır ve özellikle duygularınız kontrolden çıktığında daha çok görülürler. Belki de yaşamınızda yepyeni bir başlangıç istiyor fakat bunun için eskiyi tamamen silip süpürmeniz gerektiğini hissediyorsunuz. Özellikle, rüyanızda evi basan su çok fazla şeyi beraberinde götürüyorsa belki eski zihinsel bagajlarınızı atmanın zamanı gelmiş. Bir türlü aklınızdan çıkaramadığınız düşünceler ya da korkularınız yaşamınızı zorlaştırıyorsa onları bilinçaltınızdan çıkarmak için bir şeyler yapmalısınız.

Rüyada evi su basması aynı zamanda duygusal olarak bir aşamadan diğerine geçtiğimize işaret edebilir. Bilinçsiz zihin bu rüyada bize suyun altında kalanlar ve suyun üstünde kalanlar olmak üzere sembolleri iki farklı şekilde gösterir. Suyun altında kalanlar, vazgeçtiklerimiz, geride bıraktıklarımız ve salıverdiklerimizi sembolize eder. Suyun üstünde kalanlar ise hala sahip olduklarımız ve bizimle beraber geleceğe doğru hareket edecek her şeyi sembolize eder.


Rüyada selden kaçmak duygusal problemlerden kaçma alametidir. Sudan kaçma rüyaları duygusal aleminizde olmasını istemediğiniz durumlara işaret eder. Bu belki aşk yaşamınıza yönelik bir şey. Kaçındığınız noktalar var. Fakat, yine de sudan kaçma rüyası bazıları için çok farklı da yorumlanabilir. Örneğin, bir erkek için ilişkide yalnızca fiziksel hazzı önemseme ve duygusallıktan kaçma, hatta bazen duygusal bir ilişkiye girmekten kaçmak söz konusu olabilir.

Rüyada evi su basması bazen aşırı derecede baskı neticesinde boğulmuş ve özgürlüğü kısıtlanmış hissetme metaforudur. Rüyada evler aslında zihnimizin durumuna atıfta bulunurlar. Eğer rüyanızda eve her yerden su geldiğini vee vi su bastığını gördüyseniz her yerden baskı altında kalmış ve nefes alamıyor gibi hissedebilirsiniz. Bu rüya genellikle özgürlük kısıtlayıcı ve hareketimizi sınırlandırıcı durumlarda karşımıza çıkan bir rüyadır.


Rüyada su basmış bir ev kontrolden çıkma hissi ile bağlantılıdır. Fakat, ev rüyaları daima evin hangi bölümünde ne yaşandığına bakılarak yorumlanmalı. Örneğin, mutfak sağlığımızla ve geçimimizle ilgili konulara ışık tutar. Rüyada evin mutfağını su bastığını gördüyseniz bu rızkınızla ya da haneye giren alışverişin engellenmesiyle ilgili baskılayıcı bir durum işareti olabilir. Evin tavanı her zaman zihinsel aktivitelerimiz ve aklımızdan geçenlerle ilgilidir. Evin tavanının su bastığını gördüyseniz radikal fikir değişimlerine hazır olun.


Evinizin tamamen sular altında olduğunu görmek endişe verici bir rüya olabilir. Neden böyle bir rüya gördüğünüzü anlayamayabilirsiniz. Bu rüya hayatta bunalmış hissettiğinizi gösterebilir. Evi basan suyun pis ya da bulanık olması yaşamınızdaki negatif enerji ve unsurların her yeri sardığı anlamına gelir. Belki de iç dünyanızda büyük bir “temizlik operasyonu” gerekiyor. Su aynı zamanda gücün sembolüdür fakat evi su bastığını gördüğümüz rüyalar gücün kontrolsüz kullanımına işaret eder.

Rüyanızı yazın:

bottom of page