top of page

Rüyada evin yanması

bisikletle kaza yapmak.png
© Copyright

Bu rüyanın size getirebileceği mesajlar:

 • Yenilik

 • Bırakmak

 • Terk etmek

 • Vazgeçmek

 • Güncellemek

 • Kabullenmek

 • Yeni bir yaşam

 • Yeni bir arkadaş

 • Geride bırakmak

 • Kabuğundan çıkmak

 • Geleceğe odaklanmak

 • Geçmişle vedalaşmak

 • Eski bir anıyı hatırlamak

 • Eski kitapları karıştırmak

 • Eski bir arkadaşlar görüşmek

 • Farklı düşünmeye başlamak

Rüyada evin yanması ne anlama gelir?

Rüyada evin yanması bir inancın, düşüncenin ya da yaşam tarzının çökmesi metaforudur. Bu tür rüyalar genellikle “hiçbir şey eskisi gibi olmayacak” mesajı getirirler ve yaşamımızda bir sayfanın tam anlamıyla kapandığına işaret ederler. Rüyadaki yanan ev aslında yaşamımızda yok olan ya da güncelliğini kaybeden herşeyin temsilcisi olabilir.


Bir evin yandığını gördüğümüz rüyalar aynı zamanda zihinsel geçişler, değişimler ya da farklılaşmalar ile ilgili derin mesajlar getirebilir. Bilinçsiz zihnimiz, bir yaşam tarzının ya da yaşamın bir yönünün tam anlamıyla değiştiğini bize anlatmak amacıyla rüyada evimizi yakıp yok eder. Aslında rüyada yanıp kül olan şey yaşamımızda bizim için artık var olmayanların sembolüdür. Artık rağbet olmayan bir meslek, eski ve demode olmuş yaşam tarzı ya da çalışma sistemleri, bizim için yanıp kül olmuş ve artık bize hizmet etmeyen her şey bu rüyanın mesaj içeriği olabilir.

Rüyada evin yandığını görmek

Rüyada evin yanması bir değişim ve “yeni için eskiyi yakıp yok etme” metaforudur. Değişen dünyanın yaşam döngüleri içerisinde evren bazen bize yeni bir şey verebilmek için eskiyi tam anlamıyla yok etmemizi ister. Bu yüzden bu rüya her ne kadar bazıları için ürkütücü olsa da iyi bir işaret de olabilir. Yanıp yok olan eski sistemin yerine yenisi yakın zamanda gelecektir. Belki de kaderde burası bizim için bir şeylerle vedalaşma ve ayrışma noktası olabilir.


Evler rüyalar aleminde benliğimizi ve ruhumuzu temsil ederler. Bir evin durumu bu yüzden zihinsel olarak kendi durumumuzu anlatıyor olabilir. Bir evin yanışını izlemek iç dünyamızda bir şeyin yok oluşunu izlemektir. Biten bir ilişki, eski kariyerimize veda etmek ya da bir sayfayı bir daha açmamak üzere kapatmak. Tüm bunlar bize yanan bir ev rüyasıyla anlatılıyor olabilir. Rüyanızda evinizin yandığını görüyorsanız yaşamda belki de vazgeçmek ya da bırakmak zorunda olduğunuz bir şeyler var.

Rüyada evini yakmak

Rüyada evini yakmak bir vedalaşma alameti olabilir. Bu bazen biriyle, bazen eski bir sistemle hatta eski dünya düzeniyle vedalaşma işaretidir. Yaşamınızda belki de bir değişim ve dönüşüm noktasındasınız fakat değişimin olabilmesi için eskinin tamamen yakılıp yok edilmesi gerekiyor. Bu durum size tanıdık geliyor mu? Şu anda yaşamınızda yanıp kül olan ne var? bu yalnızca fiziksel boyutta yaşanıyor olmayabilir. Zihinsel olarak da yok olan birşeyler söz konusu olabilir. Belki de bazı fikir ya da düşüncelerinizle vedalaşıyor ve duygusal olarak değişim sürecine giriyorsunuz.


Evinizin yandığı bir rüya bazen yaşamınızdaki radikal değişimlere ve zihinsel kopuşlara işaret eder. İçsel duygularınız bu rüya aracılığıyla yansıtılıyor. Bir şeylerin tam anlamıyla bittiğini hissediyor hatta bu bitişe şahit oluyorsunuz. Bu bazen bir ilişki, bazen iş hatta bir yaşam tarzı. Bir sayfayı kapatıyorsunuz. Fakat rüyanızdaki duygu tonunuza dikkat edin. Evinizin yanması esnasında neler hissettiniz? Rüyada siyah tonlar ve karamsarlık mı hakimdi? Yoksa ev yandıktan sonra çok güzel şeyler mi oldu? Tüm bu soruların cevapları bu rüyayı daha isabetli yorumlamanıza yardımcı olacaktır.

Rüyada birinin evi yaktığını görmek

Rüyada birinin evi yakması bazıları için milattır. Yaşamda bundan öncesi için “öncesi” bundan sonrası için “sonrası” diyebileceğiniz bir nokta. Geçmişi ve geçmişteki tüm yaşam yüklerinizi tam bu noktada bırakmaya karar vermişsiniz. Bıraktıklarınız size yalnızca fiziksel olarak ağırlık yapanlar değil, zihinsel olarak ağırlık yapan yüklerinizden de vazgeçiyorsunuz. Fakat şu andan itibaren geleceğe daha hızlı adımlarla ilerleyeceksiniz.


Bir evin yandığını gördüğümüz rüyalar aynı zamanda bizi tamamen başka bir yöne götüren rüyalardır. Daha önce sizin için değerli olan bir şeylerin değerini kaybettiğini ve artık sizin için önemsiz olduğunu hissediyor ve onları bırakıp yeni bir şeyleri yaşamınıza dahil etmek istiyorsunuz. Belki terfi edeceksiniz ya da tamamen daha önceki işinizle alakası olmayan yeni bir alana yöneleceksiniz. Hatta yeni bir ülkeye taşınıyor ve yepyeni bir hayat kurmaya hazırlanıyor da olabilirsiniz. Fakat tüm bunları yapabilmeniz için geçmişle vedalaşmanız gerekiyor.

Rüyanızı yazın:

bottom of page