top of page

Rüyada evin yıkıldığını görmek

bisikletle kaza yapmak.png
© Copyright

Bu rüyanın size getirebileceği mesajlar:

 • Yenilik

 • Bırakmak

 • Terk etmek

 • Vazgeçmek

 • Güncellemek

 • Kabullenmek

 • Yeni bir yaşam

 • Yeni bir arkadaş

 • Geride bırakmak

 • Kabuğundan çıkmak

 • Geleceğe odaklanmak

 • Geçmişle vedalaşmak

 • Eski bir anıyı hatırlamak

 • Eski kitapları karıştırmak

 • Eski bir arkadaşlar görüşmek

 • Farklı düşünmeye başlamak

Rüyada evin yıkıldığını görmek ne anlama gelir?

Rüyada evin yıkıldığını görmek bir düşünce, inanç ya da sistemin rüya sahibi için çökmesi alametidir. Ev yıkılması rüyaları genellikle “hiçbir şey eskisi gibi olmayacak” metaforlarıdır ve yaşamımızda bir sayfanın tam anlamıyla kapandığına işaret ederler. Rüyadaki yıkılan ev aslında yaşamımızda yok olan ya da güncelliğini kaybeden herşeyin temsilcisi olabilir.


Rüyada ev yıkılması aynı zamanda zihinsel geçişler, değişimler ya da farklılaşmalar ile ilgili derin mesajlar getirebilir. Bilinçaltı bir yaşam tarzının ya da yaşamın bir yönünün tam anlamıyla değiştiğini bize anlatmak amacıyla rüyada evimizi yıkıp yok eder. Aslında rüyada yıkılan ev yaşamımızda bizim için artık var olmayanların sembolüdür. Geçerliliğini yitirmiş bir meslek, eski ve demode olmuş yaşam tarzı ya da çalışma sistemleri ve artık bize hizmet etmeyen her şey bu rüyanın mesaj içeriği olabilir.

Rüyada evin yıkılışına şahit olmak

Rüyada ev yıkılması aynı zamanda bir değişim ve “yeni için eskiyi yok etme” metaforudur. Yaşamsal döngülerimiz bazen bize yeni bir şey vermek için eskiyi tam anlamıyla yok etmemizi ister. Bu yüzden bu rüya her ne kadar bazıları için ürkütücü olsa da iyi bir işaret de olabilir. Yıkılan bir ev aslında eski sistemin yerine yenisinin geleceği mesajını da içerir. Belki de kaderde burası bizim için bir şeylerle vedalaşma ve ayrışma noktası olabilir.


Rüyaların sembolizm aleminde evler ruhumuzu, zihinsel ve ruhsal durumumuzu gösterir. Bir evin yıkılmasını izlemek aslında zihinsel olarak yıktığımız engelleri, düşünce bloklarını ve ortadan kaldırdığımız her şeyi izlemek gibidir. Biten bir ilişki, eski kariyerimize veda etmek ya da bir sayfayı bir daha açmamak üzere kapatmak gibi durumlar bize yıkılan bir ev rüyasıyla görülebilir. Tüm bunlar durumlar bize yıkılan bir ev rüyasıyla anlatılıyor olabilir. Rüyanızda evinizin yıkıldığını görüyorsanız yaşamda belki de vazgeçmek ya da bırakmak zorunda olduğunuz bir şeyler var.

Rüyada evi yıkmak

Rüyada ev yıkmak bazıları için kaderde bir vedalaşma noktasına varma alametidir. Fakat bu vedalaşma daima birileriyle yapacağımız vedalaşma değildir. Bu rüya bazen eski bir sistemle hatta eski dünya düzeniyle vedalaşma işaretidir. Yaşamınızda belki de bir değişim ve dönüşüm noktasındasınız fakat değişimin olabilmesi için eskinin tamamen yıkılıp yok edilmesi gerekiyor. Bu durum size tanıdık geliyor mu? Şu anda yaşamınızda yıkılıp yok olan ne var? bu yalnızca fiziksel boyutta yaşanıyor olmayabilir. Zihinsel olarak da yok olan birşeyler söz konusu olabilir. Belki de bazı fikir ya da düşüncelerinizle vedalaşıyor ve duygusal olarak değişim sürecine giriyorsunuz.


Evinizin yıkıldığı bir rüya bazen radikal bir değişimin habercisi olabilir. İçsel duygularınız bu rüyaya yansıyor, yaşamınızda bir değişim ve dönüşüm sürecinden geçiyorsunuz. Bir şeylerin tam anlamıyla bittiğini hissediyor hatta bu bitişe şahit oluyorsunuz. Bu bazen bir ilişki, bazen iş hatta bir yaşam tarzı. Bir sayfayı kapatıyor ve yenisini açıyorsunuz. Fakat rüyanızdaki duygu tonunuza dikkat edin. Evinizin yıkılması esnasında neler hissettiniz? Rüyada karamsarlık ve kasvet mi hakimdi? Yoksa ev yıkıldıktan sonra çok güzel şeyler mi oldu? Tüm bu soruların cevapları bu rüyayı daha isabetli yorumlamanıza yardımcı olacaktır.

Rüyada evin yıkılmış olduğunu görmek

Rüyada ev yıkılmış olduğunu görmek bazıları için milattır. Çok büyük bir değişimden sonra hiçbir şeyin eskisi gibi olmayacağını düşündüğünüz dönemlerde rüyada evinizin yıkıldığını görebilirsiniz. Geçmişinizi ve geçmişteki tüm yaşam yüklerinizi tam bu noktada bırakmaya karar vermişsiniz. Bıraktıklarınız size yalnızca fiziksel olarak ağırlık yapanlar değil, zihinsel olarak ağırlık yapan yüklerinizden de vazgeçiyorsunuz. Şu andan itibaren geleceğe daha hızlı adımlarla ilerleyeceksiniz.


Bir evin yıkıldığını gördüğümüz rüyalar aynı zamanda bizi tamamen başka bir yöne götüren rüyalardır. Daha önce sizin için değerli olan bir şeyin değerini kaybettiğini ve artık sizin için önemsiz olduğunu hissediyor ve onları bırakıp yeni bir şeyleri yaşamınıza dahil etmek istiyorsunuz. Belki terfi edeceksiniz ya da tamamen daha önceki işinizle alakası olmayan yeni bir alana yöneleceksiniz. Hatta yeni bir ülkeye taşınıyor ve yepyeni bir hayat kurmaya hazırlanıyor da olabilirsiniz. Fakat tüm bunları yapabilmeniz için geçmişle vedalaşmanız gerekiyor.

Rüyanızı yazın:

bottom of page