Rüyada feribot iskelesi görmek

Bu rüyanın size getirebileceği mesajlar:

 • Mola

 • Sakinlik

 • Durmak

 • Bekleyiş

 • Dinlenme

 • İsteksizlik

 • Durgunluk

 • Gecikmeler

 • Kararsızlık

 • İş değişimi

 • Bereketsizlik

 • Geçiş süreci

 • Hareketsizlik

 • Pasif bekleyiş

 • Dönüm noktası

 • Bekleme noktası

 • Düşünüp taşınma

 • Düşük motivasyon

 • Yön belirleme süreci

 • Planları askıya almak

 • İstikamet değiştirmek

 • Fırtına öncesi sessizlik

Rüyada feribot iskelesi görmek ne anlama gelir?

Rüyadaki feribot iskelesi içsel deneyimler, duygular ve dürtüler arasındaki geçiş sürecine dokunan bir metafordur. Yaşam yolculuğumuzdaki bir A noktası ile B noktası arasındaki bekleme ya da duraksama evrelerini işaret etmek amacıyla zihnimiz rüyamızda bizim için bir feribot iskelesi tasarlar. Feribot iskelesindeki her birey bu bekleyiş sürecinde yaşayacağımız deneyimlerle ilgili bize bilgi getiren arketiplerdir. Feribot iskelesinde bizim gibi bekleyen diğer yolcular ise aynı amaca doğru hareket etme arzusundaki bireyler veya bizimle rekabet eden kişilerdir.

 

Bu yüzden rüyada bir feribot iskelesinde bekliyor olmak aslında zihinsel boyutta değişimin arifesinde yer almaya işarettir. Feribot bizi bir yerden (bir durumdan) alır ve başka bir yere (başka bir duruma) bırakır. Rüyadaki durak ise bu değişimi beklediğimiz yerdir.

 

Feribot iskelesindeki diğer yolcuların hareketleri ve konuşmaları ise yaşam yolculuğumuzdaki farklı iç deneyimleri ve bu yolculukta alacağımız mesajları sembolize eder. Örneğin, duraktaki birinin “feribota bin” demesi sabırsızlık duygusunu çağrıştırır. Hatta duraktaki yolcuların dış görünüşleri ve hareketleri de dikkate alınarak yorum bütünsel yapılmalıdır. Durakta bekleyen çirkin bir kadın bu bekleyiş esnasında bizi rahatsız eden bazı olayları temsil ediyor olabilir. Duraktaki vahşi ya da yırtıcı bir hayvan ise bekleyişin istikrarımızı tehlikeye attığı korkusunu sembolize eder.

Rüyada feribot iskelesinde olduğunu görmek

Feribot iskelesi gördüğümüz rüyalarda aynı zamanda nereye gittiğimize dikkat etmeliyiz. Rüyada nereye gitmeyi planlıyordunuz? Son durak sizin için neyi ifade ediyor? Oraya nereden geldiniz? Neyle geldiniz? Beklediğiniz feribot rüyada geldi mi yoksa gelmeden mi uyandınız? Tüm bu soruları cevaplayarak rüyanızın sizin için getirmek istediği mesajı daha iyi anlayabilirsiniz. Gitmek istediğiniz son durak sizin için nihai amacı temsil eder.

 

Rüyadaki feribot iskelesinde bekleyen diğer yolcuların hal ve hareketleri ayrıca söylediği sözleri de yoruma katmalısınız. Bazı yolcular yüksek sesle bir şeyi ifade ederken bazıları sessizce oturuyor muydu? Bu sizin iç dünyanızdaki kaos ya da karmaşayı temsil ediyor olabilir. Belki de yüksek sesli yolcular içinizde bir yanınızın bir istikamete doğru ilerlemesine “evet” diyen sesi, diğer sessiz sakin oturan yolcular ise bu istikamete gidişinizdeki kararsızlığı temsil ediyor. Hatta bazı yolcular diğerlerine göre daha güçlü, heybetli ya da ikna edici olabilirler. Bu yolcular belki de güçlü yönlerinizin yansımasıdır.

Rüyada feribot iskelesindeki yolcular aslında feribot sakinleri olarak var olurlar. Rüyanın yorumu onların mevcudiyetinde değil açıklamalarında ve davranışlarında gizlidir. Yolcular feribot yolculuğunun bir parçası ve yapı taşları olarak kabul edilmelidirler. Her yolcu için feribotta bir koltuk vardır ve rüyadaki her yolcu arketipi yaşam yolculuğumuzdaki bir bekleyiş sürecinde karşılaşacağımız ufak bir ayrıntıya değinir. Bilinçaltımızın bizim için tasarladığı her yolcunun bir hacmi ve rüyada kapladığı bir yer vardır ve her yolcudan ufak da olsa bir mesaj alınmalıdır. Sessiz sakin oturan yolcuların bile bize bir mesajı bulunur. Bu yolcular bizim için iç deneyimler (yani düşünceler, duygular, dürtüler, anılar, vb.) olarak ortaya çıkarlar.

 

Rüyada feribot iskelesinde bekleyen yolcular düşünceler, duygular, bedensel durumlar, anılar ve deneyimin diğer yönleridir. Yolcuların söylediği her şey ya da davranış biçimleri yaşam yolculuğumuzda karşımıza çıkacak bir durum, engel, arkadaş ya da olayın özelliğidir. Bilinçaltının bizimle konuşma dili günlük konuşma dilimizden oldukça farklıdır ve bu yüzden bilinçaltı bize mesaj vermek amacıyla feribot iskelesinde bekleyen yolcuları arketip olarak inşa eder. Diyelim ki bir feribot iskelesinde feribot bekliyorsunuz ve sizin gibi bekleyen başka yolcular da var. O halde aynı amaca doğru hareket eden tek kişi siz değilsiniz. Bu yolcular belki de kariyerdeki rakipleriniz ve sizinle aynı amaca ilerlemeyi hedefliyorlar.

Tüm bunlara ilaveten rüyadaki feribot iskelesi bir varış noktası değil hedefe doğru ilerlemek amacıyla bulunduğumuz bir noktayı temsil eder. Burası sizin için bir kilometre taşı, bir basamak ya da yeni bir sıçrayış yapmadan önce biraz düşünüp taşınmanız gereken mola. Aceleniz yok, feribotun gelmesine kadar süreniz var. Beklediğiniz yer amacınıza ulaşmak için bir giriş noktası. Belki de bir işin olması başka bir işin olmasına bağlı.

 

Rüyalar aleminde hayat bir yolculuk, feribot bizi amaçlarımıza götüren bir vesile, durak ise bu vesileyi aradığımız ya da beklediğimiz yerdir. Belki de beklediğimiz feribot bizi nihai amacımıza götürecek bir müjdedir. Durakta bizimle bekleyen yolcular düşüncelerimiz, hislerimiz ve iç dünyamızdan yükselen seslerdir. Tartışan gürültücü yolcular genellikle bu yolculukta hala bir iç karmaşa yaşadığımıza işaret eder. Bu yolcular potansiyel olarak bizi üzücü, rahatsız edici duygular ve zihin gürültüsü temsilcileridir. Tıpkı yaşam yolculuğumuzda içimizden bir sesin bir şeye “evet” derken bir yanımızın da “hayır” demesi gibi, duraktaki yolcular da bir şeye evet derken diğerleri hayır derler.

Ücretsiz fal baktırmak ister misiniz?

Tarot falı bak

Astrozia.com

En çok görülen rüyalar

tsunami

yolculuk

ölmüş anne

mezarlık

otobüs

öldürmek

eski sevgili

örümcek

hamile

yurtdışı

Rüyanızı yazın:

Ruyoka.com bir eğlence sitesidir. Sitedeki rüyalar tarot sembolizmi, astroloji, numeroloji, psikanaliz, rüya tabiri semboller dili araştırmaları ve yazarın hislerini birleştirerek bütünsel yorumculuk anlayışına göre yazılmıştır.

Site yapımcısı ve yazarı: Özlem Uçar

Pictures designed by Freepik.com

 

Bu sitenin yapımında esinlenen yardımcı kaynaklar:

 

Tarot Diva, by Sasha Graham

The Astrology Bible, by Judy Hall

The Ultimate Astrologer - By Nicholas Campion

The everything TAROT BOOK, by Skye Alexander

ENCYCLOPEDIA OF NUMEROLOGY - By Dr. M. KATAKKAR

Sigmund Freud - The Interpretation of Dreams, translated by Joyce Crick

The Dreamcatcher an A-Z guide to your dreams and what they mean By Philip Clucas

The Complete Idiot's Guide - Interpreting Your Dreams by MARCI PLISKIN and SHARI L. JUST Ph.D

The Dream Dictionary from A to Z (The ultimate a-z to interpret the secrets of your dreams) - Theresa Cheung

https://www.auntyflo.com/

whatismyspiritanimal.com

 

Bu sitede yazılanların tüm hakları Ruyoka.com tarafından saklıdır. İzinsiz kullanılması, kopyalanması ya da yayınlanması kesinlikle yasaktır.