top of page

Rüyada fidan görmek

bisikletle kaza yapmak.png
© Copyright

Bu rüyanın size getirebileceği mesajlar:

 • Şans

 • Umut

 • İlham

 • Fırsat

 • Bebek

 • Enerji

 • Girişim

 • Değişim

 • Yenilik

 • Büyüme

 • Gelişme

 • Başlangıç

 • Potansiyel

 • Yeni bir fikir

 • Yeni bir karar

 • Yeni bir proje

 • Yeni başlangıçlar

Rüyada fidan görmek ne anlama gelir?

Rüyada fidan hayatımızın henüz gelişmemiş bir yanını ve tüm potansiyelleri gösteren bir metaforudur. Bu rüya aynı zamanda üzerine düşersek büyüme ve gelişme olasılığı olan her şey hakkında bilgi sunar. Rüyasında fidanı gören kişi hayatının henüz gelişmemiş bu alanına odaklanırsa çok büyük menfaat elde eder.


Rüyada fidan görmek iş fikirleri, yaratıcılık ve ilhamın göstergesidir. Rüya sahibi yeni başlayan bu süreçte henüz gelişmemiş bu enerjiye odaklanırsa bu yolun sonunda kendisini büyük bir menfaat bekler. Rüyada fidan bazen iç dünyamızda keşfetmemiş olduğumuz fakat yeni fark ettiğimiz bir yeteneğe de değiniyor olabilir. Bazen bu rüya farkına varılmamış ya da yeni farkına vardığımız bir fırsata değinir. Bu rüyanın sahibi yeni farkına vardığı bu potansiyelin üzerine düşerse çok büyük bir projeye fikir babalığı yapar.

Rüyada fidan

Rüyada fidan görmek aynı zamanda manevi gelişim ve farkındalığın sembolüdür. Rüya sahibi için bazı olasılıklar bilinçaltının derinliklerinde tıpkı uyuyan hücreler gibi beklemekte ya da bilinçli olarak bekletilmektedir ve ihtiyaç duyuldukları zaman çağrılırlar. Bu rüya bazıları için gücünün, yeteneklerinin ve içsel gücün farkında olmak fakat harekete geçmemekle ilgilidir. Bazıları için rüyadaki fidanlar bilinçaltında saklanmış B planlarıdır. Fidanlar zamanı geldiği zaman ya da tüm çıkış yolları tükendiği zaman kullanılmak için bir yerlerde gizli potansiyeller olarak bekletilen tüm çekirdek düşüncelerin temsilcisidir.


Rüyada görülen fidan aynı zamanda büyük fikir ya da projelerin doğumu, ani bir ilham ile bir fikrin gerçeğe dönüşmesi ya da yeni bir karar sayesinde yepyeni bir yaşamın kişi için kurulmasının arifesini de temsil edebilir. Kısacası, rüyada fidanı görmek aslında “bir şeylere gebe kalmak” temasıyla özdeşleşebilir. Fakat bu yorumculuk anlayışına göre de yine fidanın rüyadaki durumu ve rüya sahibinde bıraktığı etkiye bakılır. Güzel fidan ya da fidanlar daima güzel başlangıçlara, kötü durumdaki fidanlar ise kötü ya da hayırsız başlangıçlara işarettir.

Rüyada fidan dikmek:​

Rüyada fidan dikmek yaratıcılık ve iç potansiyelin simgesidir. Bu rüyayı gören için “yeni bir şeyler olmak üzere” mesajı vardır. Fidan gördüğümüz rüyalar gelişme ve büyüme vadeden durumları ve güzel bir geleceği temsil eder. Fakat bu durum fidanın çirkin görünümlü ya da kötü olması durumunda geçerli olmayacaktır. Rüyasında güzel bir fidan görenin içinde gizlediği çok fazla potansiyel ve yaratıcılık vardır. Tüm bu potansiyel ve yaratıcılığı kullanarak kendisine zenginliği getirebilir. Kısacası, rüyasında fidan diken kişi güzel bir gelecek için bir adım atar.


Rüyada fidan dikmek aynı zamanda toprak elementi ve bu elementin cömertliği ile ilgilidir. Bir bakıma bu rüya bize toprak elementinin yani dünyanın faydasına olacak bir iş yapacağımıza da işaret edebilir. Rüyasında fidanı diken doğaya ve insanlığa faydalı olur, üretir ya da yok olan bir şeyi var eder. Bu yüzden fidan diktiğimiz rüyalar daima bize yaratıcılık ve yoktan var edici yönümüzle ilgili haber getirir. Tıpkı toprak elementinin cömertliği gibi insan bilinçaltının da yaratıcılığı sonsuzdur ve tüm başarılı projeler birinin yaratıcılığını ve fikrini ortaya koymasıyla oluşturulmuşlardır. İşte rüyada diktiğimiz fidan da hayatımızda yeni bir fikri projeye dönüştürmek için ilk adımı attığımız zamanlarda gördüğümüz rüyalardandır.


Rüyada fidan sökmek her zaman hayırsızdır. Güzel ve sağlıklı bir fidanı söken insanlığın zararına bir iş yapar ya da kötü bir karar vererek verimli olacak bir süreci sonlandırır. Bazen rüyada fidan sökmek bazı fikir ya da projelerin iptali veya çok büyük fırsatların kaçırılmasına delalettir ve hayırsızdır. Rüyasında fidanları bilerek söken kişi evet demesi gereken bir şeye hayır der ve sonunda pişman olur. Fidanları isteksiz olunduğu halde sökmek istemeyerek zarar etmektir. Bazen rüyada fidan sökülmesi hanedeki hamile kadın için hayırsızdır ve hamilelik sorunlarına işaret edebilir. Rüyada fidan sökülmesi tüm bunların yanı sıra bir işin ya da projenin henüz hayat geçirmeden sadece fikir aşamasındayken iptaline de işaret edebilir.

Rüyanızı yazın:

bottom of page