Rüyada kasırga görmek

Bu rüyanın size getirebileceği mesajlar:

 • Öfke

 • Yıkım

 • Zarar

 • Tahrip

 • Yenilik

 • Tehlike

 • Değişim

 • Kapılmak

 • Yok etmek

 • Kaçamamak

 • Yıkıcı güçler

 • Kontrol kaybı

 • Yaklaşan son

 • Öfke patlaması

 • Duygusal fırtınalar

 • Radikal değişimler

 • Her şeyi mahvetmek

 • Yeninin eskiye yer açması

Rüyada kasırga çıktığını görmek ne anlama gelir?

Rüyada kasırga olduğunu görmek

Kasırga rüyaları genellikle yıkım, tahrip ve zarar vermek ile ilişkilendirilir. Aslında rüyada kasırga sembolik olarak yaşamımızı etkileyen yıkıcı dış güçler ve istikrarımızı bozacak derecede etkili olabilecek her şeyi temsil edebilir. Kasırga rüyalarında iki ana unsur bulunur: tahrip eden ve tahrip edilen. Bu yüzden bu rüyaların yorumlanması için rüya sahibi öncelikle bu iki unsurun hangisinin tarafında olduğunu anlamaya çalışmalıdır.

 

Rüyada kasırga istikrarımızı ve konforumuzu sarsacak tüm tehlikelerin sembolü olabilir. Bu rüya bazen kendi ellerimizle kurduğumuz düzen ve tüm kazanımlarımızın tehlike altında olduğuna karşı uyarı içerebilir. Bu rüya aslında kasırganın süpürme ve yok etme etkisine bağlı olarak yorumlanmalıdır. Çok güçlü bir kasırga sahip olduğumuz düzeni ve istikrarı yerle bir edecek bazı değişimlerin hayatımıza girebileceği konusunda bizi uyarır. Kısacası, rüyada kasırga bir şeylerle artık vedalaşmamız gerektiğini bize haber verir.

 

Bazen kasırga aslında yeninin hayatımıza girmesi için eskiyi yok etmek için gelen yıkıcı dış güçlerin temsilcisidir. Nasıl bir bina yapmak için eski binayı tamamen yıkmamız gerekiyor ise hayatımıza yeni girecek bir şeye yer açmak için de eskiyle vedalaşmamız gerekmektedir. İşte rüyada görülen şiddetli ve yıkıcı kasırga aslında yeniye yol açmak için hayatımızdaki eskiyi yok edecek ve süpürecek tüm dış güçlerin simgesi olabilir. Bu yüzden kasırga bazıları için değişimin ve yeniliklerin arifesi olarak kabul edilen bir rüyadır. Bu rüyada kasırganın bizden tam olarak neyi alıp götürdüğüne odaklanmamız gerekir.

 

Kasırga rüyasının İncile göre yorumu ise “içsel duygusal fırtına” ve bastırılmış duyguların iç dünyamızda patlak vermesidir. Bu yorumculuğa göre kasırga aslında belli edilmeyen ve rüya sahibinin içinde bastırdığı öfke ve kızgınlığın temsilcisidir. Ayrıca İncil kasırgayı Tanrının bir tezahürü ve cezası olarak yorumlamıştır. Bu yorumculuk anlayışına gören kasırga geçmişte yapılmış bazı hataların cezasının kesileceği ve Tanrı tarafından yapılacak bir tahribatın yaklaştığı konusunda uyarıdır. Aynı zamanda kasırganın merkezinde olmak kişinin içsel şeytanıyla savaşmak ve doğru yol arayışıdır. Rüyasında kasırganın kendisinden güçlü olduğunu görenin şeytanı da kendisinden güçlüdür fakat kasırga tarafından yıkılmayan kişi kendisini kontrol etmeye çalışan içsel şeytanıyla başa çıkabilecek güçtedir.

 

Rüyada kasırga bazen öfkeli durumlara ve bu öfke sonrası kendi hayatımızda ya da çevrede verdiğimiz zararlarla ilgilidir. Rüya sahibi kasırgadan kimin ya da nelerin etkilendiğine bakarak bu rüyayı yorumlamalıdır. Rüyasında kasırga gören kişinin iç dünyasında kasırgalar kopmakta ya da duygusal patlamalar yaşanmaktadır. Bu rüya bazen öfke ile kalkıp zararla oturmak konusunda bize uyarı getirir. Kasırga rüyaları genellikle iç dünyamızdaki çalkantılar ve öfke patlamalarıyla ilgilidir. Rüyada kasırganın gelip geçtiğini ve zarar vermediğini gören gerçekte ani bir öfke patlaması yaşayarak sonrasında sakinleşebilir.

Ücretsiz fal baktırmak ister misiniz?

Tarot falı bak

Astrozia.com

Rüyada kasırga görmek aynı zamanda bazı meseleler ve bu meselelerin rüya sahibinin hayatında yol açtığı tüm tahribat ve yıkımlarla ilgili de olabilir. Rüyasında bir kasırganın evini yıktığını görenin hanesindeki her birey rüya sahibinin hayatında cereyan etmekte olan bazı değişimlerden etkilenir. Bazıları için rüyada kasırga görmek duygusal hayatın fiziksel hayatı etkilemesi ve mantıksız kararlar almaya karşı uyarıdır. Bu rüyanın sahibi için duygusal hayatta bir kontrol kaybı ve yıkım söz konusu olabilir. Rüya sahibi duygularıyla değil mantığıyla hareket etmelidir.

 

Rüyada kasırga görmek tüm bunların yanı sıra iç dünyamız ve duygusal durumumuz hakkında bilgi verir. Kasırga rüyalarında aynı zamanda yuvarlak bir spiral gibi dönen girdap görmek de mümkündür. Bu yüzden bu rüyalar bazen sembolik olarak dıştan içe yöneliş, merkeze doğru hareket etmek ya da öze dönmekle ilgilidir. Fakat bu içsel yöneliş genellikle kişinin kontrolünün dışında ve isteği olmadan yapılan yöneliştir. Rüyasında çok şiddetli bir şekilde bir kasırganın girdabına kapılan kişi kaçınılmaz değişimlere ayak uydurmaktan başka bir çare bulamaz.

 

Tarih boyunca rüya yorumcuları kasırga rüyalarını Tanrının insanlara bir kızgınlık işareti olarak görmüşlerdir. Bu yüzden rüyada kasırgaların yaptığı tahribat aslında Tanrının gönderdiği yıkım ve tahribatlar olarak yorumlanmışlardır. Tüm bunların yanı sıra kasırgalar kin, öfke, intikam gibi tüm kötü duyguların rüyadaki ifade biçimi olarak görülmüşlerdir. Eski uygarlıklardan bu yana kasırga rüyaları “olumsuz rüyalar” kategorilerine girmişlerdir. Kısacası, insanlık bu güne kadar kasırga rüyalarını gelecekte olası kayıplar ve Tanrı’nın tahribatı olarak yorumlamıştır.

En çok görülen rüyalar

otobüs

yolculuk

eski sevgili

mezarlık

hamile

yurtdışı

öldürmek

örümcek

Rüyanızı yazın:

Ruyoka.com bir eğlence sitesidir. Sitedeki rüyalar tarot sembolizmi, astroloji, numeroloji, psikanaliz, rüya tabiri semboller dili araştırmaları ve yazarın hislerini birleştirerek bütünsel yorumculuk anlayışına göre yazılmıştır.

Site yapımcısı ve yazarı: Özlem Uçar

Pictures designed by Freepik.com

 

Bu sitenin yapımında esinlenen yardımcı kaynaklar:

 

Tarot Diva, by Sasha Graham

The Astrology Bible, by Judy Hall

The Ultimate Astrologer - By Nicholas Campion

The everything TAROT BOOK, by Skye Alexander

ENCYCLOPEDIA OF NUMEROLOGY - By Dr. M. KATAKKAR

Sigmund Freud - The Interpretation of Dreams, translated by Joyce Crick

The Dreamcatcher an A-Z guide to your dreams and what they mean By Philip Clucas

The Complete Idiot's Guide - Interpreting Your Dreams by MARCI PLISKIN and SHARI L. JUST Ph.D

The Dream Dictionary from A to Z (The ultimate a-z to interpret the secrets of your dreams) - Theresa Cheung

https://www.auntyflo.com/

whatismyspiritanimal.com

 

Bu sitede yazılanların tüm hakları Ruyoka.com tarafından saklıdır. İzinsiz kullanılması, kopyalanması ya da yayınlanması kesinlikle yasaktır.