top of page

Rüyada geçitten geçmek

bisikletle kaza yapmak.png
© Copyright

Bu rüyanın size getirebileceği mesajlar:

 • Şans

 • Çıkış

 • Umut

 • Fırsat

 • Davet

 • Çözüm

 • Değişim

 • Bağlantı

 • Çıkış yolu

 • Dönüşüm

 • Başlangıç

 • Başkalaşım

 • Konum değiştirmek

 • Farklı bir bakış açısı

 • Tünelin sonundaki aydınlık

Rüyada geçitten geçmek ne anlama gelir?

Rüyada karşımıza çıkan tüm geçit ve köprüler yaşam yolculuğumuzdaki tüm bağlantılarımız ve bizi içinde bulunduğumuz bir durumdan uzaklaştıracak fırsat ya da vesileler metaforlarıdır. Bir geçit ya da geçitten geçmek bir teklifi kabul ederek yeni uğruna eski durumdan ya da bir sistemden uzaklaşmanın işaretidir. Rüyadaki geçitler bazen şans kapıları, bazen çıkış yolu bazen yalnızca bir değişim fırsatını temsil ederler.

 

Rüyadaki geçit aynı zamanda bir teklif ya da fırsat sembolüdür. Geçidin bir tarafı ile diğer tarafı yaşamın iki farklı bölümünü sembolize eder. Bir geçitten geçerek kendini diğer tarafta bulan kişi bir durumdan ayrılarak başka bir duruma geçer. Bu bazen bir işe çözüm bulmak, bazen bir teklifi kabul etmek hatta bazen bir teklife evet demek de olabilir. Rüyasında geçitten geçen kişi bir değişime hazır olmalıdır.

 

Geçitten geçtiğimiz rüyalar aynı zamanda konum ya da durum değiştirme rüyalarıdır. Rüyada geçidin her iki tarafı farklı bir konum ya da durumu sembolize eder. Bir geçitten diğer tarafa geçen ise bir durumdan ayrılarak farklı bir duruma geçmiş olur. Geçitten geçtiğimiz rüyalar yapacağımız iş ya da ev değişimlerine işaret edebileceği gibi statü değiştirmenin işaretçisi de olabilirler. Örneğin, bekar fakat evlenen biri rüyasında bir geçitten geçtiğini görürse bekarlık statüsünden ayrılarak evliler statüsüne geçer. Yine buna benzer bir şekilde işsiz biri iş bulduğu zaman rüyasında bir geçit görürse kendisinin işsizler kategorisinden ayrılacağı anlamına gelir.

Rüyada geçitten geçtiğini görmek

Geçitten geçtiğimiz rüyaları yorumlarken geçidin bir tarafı ve diğer tarafının durumuna bakarak rüyayı yorumlarsak daha fazla bilgi edinmiş oluruz. Geçidin bizim bulunduğumuz tarafı daha karanlık, kasvetli ya da bizde negatif duygular uyandıracak sembollerle doluysa bu geçiş bizim için hayırlıdır. Geçitten geçen kişi kendini yaşamdaki bazı sorunlardan uzaklaştırır. Bu rüyalar genellikle daha güzel bir yere gitme uğruna bulunduğumuz mekan ya da durumu terk etmeye işaret ederler.

 

Bir geçitten geçtiğimiz rüyalar aynı zamanda daha huzurlu ve destekleyici bir ortam için eski ortam, düzen ya da durumdan ayrılacağımız ve değişimi kucaklayacağımızı müjdeler. Bu rüya tanıdık olanı geride bırakarak bilinmeyene doğru ilerleyiş sembolüdür. Geçtiğiniz geçidin ardında ne var? Sorusunu kendinize sormalısınız. Eğer geçidin diğer tarafı yemyeşil, çok güzel ya da sizde pozitif duygular uyandıran sembollerle doluysa bu değişimin sizin için iyi olacağını bilmelisiniz. Arkası görünmeyen bir geçitten geçmek daima bilinmeyene doğru ilerlemenin işaretidir.

Bir geçitten geçtiğimiz rüyalar genellikle iş ve aşk yaşamında değişimlere işaret etse bile bu rüyalar bazen zihinsel ya da ruhsal değişime girmenin işareti de olabilirler. Belki de başkalaşıyor ya da bambaşka bir zihinsel durum içine giriyor ve bakış açınızı değiştiriyorsunuz. Bu hareketin büyümeniz ve kişisel gelişiminiz için gerekli olduğunun da farkındasınız. Kaybettikleriniz (geride bıraktıklarınız) yerine mutlaka yenilerini elde edeceksiniz.

 

Rüyada gördüğünüz geçit sizi geçmişinizden ve şu anki durumdan ilerlemenizi engelleyen her şeyi bırakmaya davet eder. Sizi o durumda tutan her şeyi bırakın ve geleceğe bakın (geçitten geçin). En yüksek potansiyelinizi aramaya doğru yola koyulun. Eğer içinde bulunduğunuz durumu onarmak ya da düzeltmek imkansız görünüyorsa bu durumu terk etmek bazen tek çözüm yoludur. Bunun yerine yeni fırsatlar peşinde koşmanız daha uygun olabilir.

Rüyanızda bir geçit ortaya çıktığında size hizmet etmeyen bir ilişki, inanç veya davranış biçimini geride bırakabilmeniz için kişisel veya ruhsal bir geçiş veya geçiş ayini geçiriyor olabilirsiniz. Bu son derece kişisel ve özel bir yolculuktur ve bunun gerçekleşmesi için tek başınıza çalışıyorsunuz. Yeni bir düşünce tarzını kucaklamak için neleri serbest bırakmanız gerektiğini belirlediniz ve şimdi bunu kişisel yaşamınızda gerçekleştiriyorsunuz.

 

Rüyadaki geçit bazen bizi konfor alanımızdan uzaklaşmaya davet eden bir metafor olarak karşımıza çıkar. Evren bazen bize içinde bulunduğumuz bir durumu terk etme fırsatı sunar. Bu durumlarda rüyamızda geçit görebiliriz. Bilindik olanla (geçidin bizim bulunduğumuz tarafında) kalmak daima bizim konfor alanının içinde dolanma arzumuzu temsil eder. Bu alanın dışı yanızca bir bilinmezlik ve risk olabilir. Fakat rüyada gördüğünüz geçit çok güzel ve sizi cezbediyorsa bu teklifte sizin için cazip bir şeyler mutlaka var.

Rüyanızı yazın:

bottom of page