top of page

Rüyada gemi beklemek

bisikletle kaza yapmak.png
© Copyright

Bu rüyanın size getirebileceği mesajlar:

 • Tatil

 • Engel

 • Deşarj

 • Bekleyiş

 • Dinlenme

 • Hareketsizlik

 • Ertelenmeler

 • Geçiş süreci

 • Hareketsizlik

 • Dönüm noktası

 • Bekleme noktası

 • Düşünüp taşınma

 • Yön belirleme süreci

 • Planları askıya almak

 • İstikamet değiştirmek

 • Fırtına öncesi sessizlik

 • Şartların henüz oluşmaması

Rüyada gemi beklemek ne anlama gelir?

Gemi beklediğimiz rüyalar zihnimizin irade ve gücüne işaret ederler. Yaşamda gerçek yerimizi bulmak için bir şeyleri beklemek zorunda kaldığımız zamanlarda rüyamızda bir gemi beklediğimizi görebiliriz. Bazen bu arayış bir yolculuğa çıkmayı gerektirir. Bu yolculuk her zaman fiziksel boyutta olmak zorunda değildir. Konfor alanınızın dışına doğru hareket ederek zihninizin “öteki taraf” olarak algıladığı alana da ziyarette bulunmalısınız. Gemi rüyaları bizi bu alanlara götüren araçlar olarak karşımıza çıkar. O halde, beklediğimiz gemi bizi konfor alanımızın dışına çıkaracak bir aracı temsil ediyor olabilir.

 

Gemi beklediğimiz rüyalar bize ruhsal düzeyde “seyahatin arifesinde olmak” haberini getirirler. Fakat, rüyalar aleminin altını çizdiği seyahat fiziksel alemdekinden oldukça farklıdır. Bir durumdan başka bir duruma geçmek rüyalar aleminde daima bir yolculuktur. Örneğin, bekar birinin bekarlığa veda ederek evli durumuna geçmesi rüyalar alemine göre bir seyahattir. Ya da işsiz birinin iş bularak çalışanlar statüsünde yer alması. O halde, rüyada beklediğiniz gemi belki de sizin için bir durumdan başka bir duruma geçiş haberini getiriyor olabilir. Gemi bekleyen bekar biri için yeni bir ilişki yolda olabilir mi? Cevap: evet. İş bekleyen için bir ufukta bir iş teklifi var mı? Cevap yine evet. Bir başka deyişle, rüyada beklediğiniz gemi gerçek yaşamda beklediğiniz her şeyi temsil ediyor olabilir.

Rüyada gemi beklediğini görmek

Gemi beklediğimiz rüyalar aynı zamanda projelerimiz ve faliyetlerimizin şimdilik beklemede olmak zorunda olduğu mesajını getirebilir. Rüyada ortalıkta bir gemi yoksa bilmelisiniz ki hala boz yapın eksik bir taşı var. Onu bulmadan ilerleyemezsiniz. Rüyada beklediğiniz gemi aslında size yaşamda bir A noktasından B noktasına götürecek bir araçtır. Eğer ortalıkta bir gemi yoksa henüz bu aracı elde etmemiş olabilirsiniz.

Gemi beklediğimiz rüyaları gördüğümüzde başka bir düzeyde farklı bir bakış açısına çağrılıyor da olabiliriz. Belki de tek ihtiyacımız olan biraz değişim ya da olaylara farklı bir açıdan bakmak. Farklı bir perspektiften bakmaya başladığımızda bizim için yaşamda büyük değişimler olabilir. Tıpkı, beklediğimiz geminin bizi bir noktadan alıp başka bir noktaya götürecek olması gibi.

Rüyada gemi beklemek yaşam yolculuğumuzda bir sonraki adıma geçmeden önce her şeyi beklemeye aldığımıza işaret eder. Eğer siz bir şeyleri beklemeye almasanız bile evren bunu sizin adınıza şimdilik yapmaktadır. Bu rüya aynı zamanda geçici bir duraksama sürecine işaret eder ve size buraya getiren şeyin oradan götüreceğinin haberini verir. Şu anda yaşadığınız şey tıpkı bir gemi beklemek gibidir ve geçicidir.

Gemi beklediğimiz rüyaların altını çizdiği duraksamalar gönüllü ya da istemsiz olabilir. Bir şeyin olması başka bir şeyin olmasına (geminin gelmesine) bağlı. Daha iyi bir rüya analizi için gemiyi ne kadar beklediğinize, gemiyle nereye gittiğinize ve yolcularla aranızda ne geçtiğine odaklanın. Rüyada gemi beklerken sizinle bu bekleyişe ortak olan her yolcu zihninizin yarattığı bir arketiptir ve size bu duraksama hakkında ipuçları getirir.

Gemi beklediğimiz rüyaların getirdiği bekleyişi açık kollarla karşılamalısınız. Gemi sizi buna davet eder. Eğer biraz sabırlı olup beklemeyi bilirseniz yaşamınızda yeni bir şeyler üreyecek ve size şu anda bulunduğunuz durumdan alıp bambaşka bir duruma götürecek (geminin size götürdüğü yer). Elbette bu bekleyiş esnasında projelerinizi ve faliyetlerinizi de beklemeye almak zorunda kalabilirsiniz. Fakat buna değip değmeyeceğini size gemi rüyası söyler.

Bununla beraber gemi beklediğimiz rüyalar bazen bizim için çok gizli ilahi mesajlar içerirler. Bir bekleyişin sonunda mutlaka içinde bulunduğumuz durumdan kurtulacağımızı müjdelerler. Eninde sonunda her durağa bir gemi gelecektir. Dolayısıyla, rüyasında gemi beklediğini gören kişi bu bekleyişin bir sonu olduğunu da bilmelidir.

Yaşam yolculuğumuzda bazen kendimizi “sıkışmış” konumda hissettiğimiz zamanlarda gemi beklediğimiz rüyaları görürüz. Bu rüyayı gördüyseniz kendinize sormanız gereken şudur: Sizi bu "sıkışmış" konumda tutan nedir? Belirli sonuçlara yatırım yapmak veya mevcut koşullarınıza direnmek yerine, bunları kabul edin ve yaşamla akmasına izin verin.

Ücretsiz Tarot falı bakmak ister misiniz?

tarot_falı_bak.png

Rüyanızı yazın:

bottom of page