Rüyada girdap görmek

Bu rüyanın size getirebileceği mesajlar:

 • Sarmal

 • Gidişat

 • Değişim

 • Çekilmek

 • Kapılmak

 • Sürüklenmek

 • Zorla çekilmek

 • Kontrolsüz güç

 • Merkezi yöneliş

 • Değişim korkusu

 • Kendini kaptırmak

 • Dıştan içe yöneliş

 • Radikal değişimler

 • Kontrolü kaybetmek

 • Dengenin bozulması

 • Kaçınılmaz sona doğru ilerlemek

Rüyada girdap görmek:

Rüyada girdap özünde “dıştan içe yöneliş” olan rüyalardandır. Bu rüya aynı zamanda sınırlardan uzaklaşarak merkeze yöneliş, öze dönme ya da daha içe doğru hareketi vurgular. Sembolik olarak spiral rüyasıyla benzerlik gösterse de girdapta bahsedilen içe yöneliş daha kontrolsüz ve rüya sahibinin isteğinin dışında olan bir yöneliştir. Daha doğrusu, girdabın vurguladığı içe yöneliş bir nevi zoraki çekilme, kendini kaptırma ya da kontrolsüz değişimdir.

 

Rüyada girdap aynı zamanda gidişattır ve değişimin sembolü olduğu için çok heyecan verici, hareketli ve aksiyon dolu bir rüyadır. Bu rüyayı daha iyi yorumlayabilmek için girdabın hangi yönde döndüğüne, dönme hızına ve bizde bıraktığı etki ve zarara odaklanmamız gerekir. Rüyada hızlı ve güçlü bir girdap gören ve bu girdaba kendini kaptıran kişi bazı radikal değişimlerin etkisi altında kalır. Girdap aslında gücümüzü aşan değişimlerin ister istemez bizi bir sona sürüklemesinin temsilcisidir. Girdaptan kurtulmaya gücü yetmeyen kişi aslında bu değişimlere direnmeye gücü yetmeyen kişidir.

 

Rüyada girdap aynı zamanda enerjinin israf edilmesi ya da istenen kanallara aktarılamamasıyla ilgilidir. Bu rüyayı gören “kontrolsüz güç güç değildir” sözünü hatırlamalıdır. Rüya sahibinin hayatında bir şeyler kontrolden çıkmış ve bu kontrolsüzlük girdabında kişi istediği yöne değil istemediği bir yöne ve bir sona ilerlemektedir. Bu rüyayı gören kişi bir an önce nerede hata yaptığını görmeli ve hayatını kontrol altına almalıdır. Bazıları için rüyada girdap kaçınılmaz son uyarısıdır. Rüya sahibi beklemeli ve bir son noktaya varmalı ve daha sonra hayatıyla ilgili önemli kararlar vermelidir.

 

Girdap rüyaları sembolik olarak çark ve çember rüyalarına da benzer. Her iki rüyada da bir dönüş ve değişim söz konusudur ve bu dönüş iki yönden birine doğru olmaktadır. Çark ve girdap gibi rüyaların her ikisinde de süregelen ve kaçınılmak bir değişim teması bulunur ve rüya sahibinin bu değişime ayak uydurmaktan başka çaresi bulunmak. Fakat çark biraz daha ılımlı değişimlerin sembolü iken girdap daha acımasız ve daha sert değişimleri temsil eder. Kısacası, çark rüyasındaki değişim daha yavaş ve ayak uydurulabilir bir değişim iken girdap rüyasında tema alınan değişim ayak uyduramayacağımız kadar hızlı ve ani olabilir.

 

Tüm bu çark, çember ve girdap gibi “dönen obje” rüyaları aynı zamanda reenkarnasyon, kaçınılmaz sonun yaklaşması ve yeniden başlayacağımız noktaya doğru yol aldığımız rüyalardır. Tüm bu rüyalarda bahsi geçen “dönme” eyleminin aslında son bulduğu bir nokta vardır ve rüya sahibi bu noktaya vardığında hayatıyla ilgili bir karar vermek zorunda kalır ve bir şeye yeniden başlar. Fakat yine de çark rüyasında bahsedilen dönüş bir dıştan içe yöneliş değildir. Girdap rüyasının bize sunmuş olduğu dönme eyleminin sonunda kendimizi bulacağımız yer aslında içerilerde, merkezde belki de özümüze döndüğümüz yerdedir.

tarot3.png

Ücretsiz fal baktırmak ister misiniz?

Rüyada girdaba kapılmak:

Rüyada girdaba kapılmak ve kurtulamamak kaçınılmaz değişimlerin ve zoraki de olsa istemediğimiz bir sona sürükleneceğimizi haberini bize verir. Rüyada girdaba kapılan aslında gerçek hayatta da kendini bir şeylere kaptırır ve kurtulamaz. Bu rüyada gördüğümüz girdap aslında isteksiz de olsa kendimizi kaptırdığımız radikal değişimlerin temsilcisidir. Girdabın bizi götürdüğü merkezi nokta ise aslında tam anlamıyla yaşamakta olduğumuz olayların merkezi ve değişimin sonucu olacaktır. Rüyasında bir girdapta kaybolan ve nereye gittiğini tam olarak hatırlamayan kişi aslında hayatında cereyan eden bazı değişimlerin sonuçlarının ne olacağını tam olarak kestirememektedir.

 

Rüyada girdaba kapılmak aynı zamanda bazı radikal değişimlerin etkisinin altında kalmak ve değişimin kaçınılmaz olduğu konusunda uyarıdır. Girdaba kapılan bilmelidir ki bu değişime direnmek ve değişimin olmaması için uğraşmak fayda sağlamayacaktır. Bunun yerine değişen dünyayla beraber değişmek ve tüm bu değişim içinde kendine uygun bir yer bularak ilerlemektir. Bu rüyayı yorumlarken kapıldığımız girdabın ne derecede güçlü olduğu ve bu girdabın sonunda kendimizi nerede bulduğumuz önemlidir. Çünkü girdabın gücü aslında tüm bu radikal değişimlerin bizi ne derecede etkileyeceği, kendimizi bulduğumuz yer ise değişimin sonunda bize verilecek hediyeyi temsil eder.

Rüyanızı yazın:

Ruyoka.com bir eğlence sitesidir. Sitedeki rüyalar tarot sembolizmi, astroloji, numeroloji, psikanaliz, rüya tabiri semboller dili araştırmaları ve yazarın hislerini birleştirerek bütünsel yorumculuk anlayışına göre yazılmıştır.

Site yapımcısı ve yazarı: Özlem Uçar

Pictures designed by Freepik.com

 

Bu sitenin yapımında esinlenen yardımcı kaynaklar:

 

Tarot Diva, by Sasha Graham

The Astrology Bible, by Judy Hall

The Ultimate Astrologer - By Nicholas Campion

The everything TAROT BOOK, by Skye Alexander

ENCYCLOPEDIA OF NUMEROLOGY - By Dr. M. KATAKKAR

Sigmund Freud - The Interpretation of Dreams, translated by Joyce Crick

The Dreamcatcher an A-Z guide to your dreams and what they mean By Philip Clucas

The Complete Idiot's Guide - Interpreting Your Dreams by MARCI PLISKIN and SHARI L. JUST Ph.D

The Dream Dictionary from A to Z (The ultimate a-z to interpret the secrets of your dreams) - Theresa Cheung

https://www.auntyflo.com/

whatismyspiritanimal.com

 

Bu sitede yazılanların tüm hakları Ruyoka.com tarafından saklıdır. İzinsiz kullanılması, kopyalanması ya da yayınlanması kesinlikle yasaktır.