top of page

Rüyada giriş görmek

bisikletle kaza yapmak.png
© Copyright

Bu rüyanın size getirebileceği mesajlar:

 • Geçit

 • Fırsat

 • Milat

 • Giriş

 • Teklif

 • Davet

 • Çözüm

 • Değişim

 • Sürecin sonu

 • Geçiş noktası

 • Mekan değişimi

 • Yeni başlangıçlar

 • Çözümün varması

 • Sınırların ortadan kalkması

 • Farklı bir bakış açısına sahip olmak

 • Bir sayfanın kapanıp yenisinin açılması

Rüyada giriş görmek ne anlama gelir?

Rüyada giriş fırsat ya da değişimdir. Bir giriş ya da giriş kapısı adeta kişinin hayatında bir milat devri kadar önemli değişimlerin habercisi olabilir. Bazen de kişiye sunulan önemli bir fırsatın temsilcisidir. Rüyada bir girişten geçerek başka bir mekana ya da binaya giren kişi hayatında ya mekan ya da iş değişimi yapar. Girişten geçmek bir dönemin sonu aynı zamanda başka bir dönemin başlangıcıdır.

 

Bir erkek için açık kapı dul ya da bakire olmayan kadına işarettir. Bu erkek açık bir kapıdan girdiğini görürse bu kadınla yakın bir zamanda cinsel ilişki yaşar. Erkek için kilitli kapı bazen bakire kıza ya da kendisini reddeden kadına işarettir. ​Bir kadın kapısının zorla kırılarak içeri bir erkeğin girdiğini görürse yakın zamanda tacize uğraması olasıdır.

Tarot ve bilinçaltı semboller dilinde 2 sütunun arası her zaman bir geçit ya da giriş noktasının temsilidir. Bu yüzden yan yana gelmiş 2 sütunun bulunduğu tüm tarot kartları bizi bir kapının eşiğinde gören kartlardır. Tarota göre 2 sütunun arasından geçmek bir kapıdan geçmektir ve bu giriş bazen rüya sahibinin hayatında bir milat olabilecek kadar büyük değişimleri beraberinde getirir. Rüya tabiri ve tarot aynı semboller dilini kullanırlar. Rüyada giriş her zaman değişim ya da fırsattır fakat rüya tabirinde girişi nasıl gördüğümüz yorumu etkiler. Bu anlayışa göre  kapalı kapılar reddedileceğimiz her şeyin açık kapılar ise bize yapılan tüm davetlerin ve giriş iznimiz olan her şeyin simgesidir.

Rüyada giriş kişinin hayatında kurduğu her yeni bağlantı ve her tanıştığı yeni kişiye ve dolayısıyla bir geçit noktasına işaret ederler. Bu geçit bazen bir mekandan başka bir mekana, bazen bir işten başka bir işe hatta bir düşünce sisteminden başka bir düşünce sistemine geçişe de işaret ediyor olabilir. Bazıları için bu rüya bir kariyer değişimi bazıları için sadece farklı bir düşünce tarzına sahip olmaktan dolayı kişinin hayatında köklü değişimlerin olacağı anlamına gelebilir.

Rüyasında giriş ya da giriş kapısı gören kişi bir süreci bitirir ve yeni bir seviyeye geçer. Fakat bu rüyanın yorumlanmasında bakılması gereken hususlar vardır. Arkasında ne olduğunu bilmediğimiz bir giriş ya da kapı bu yeni sürecin iyi mi kötü mü olduğu konusunda hiçbir bilgi sunmaz. Kısacası arkasının nereye açıldığı görülmeyen giriş tam anlamıyla bilinmezliktir.

Rüyada kapalı kapı ile açık kapı görmek arasındaki en temel fark kapalı kapının biraz daha meşakkatli değişimlere delalet etmesidir. Kapalı kapıyı gören kişi öncelikle bir fırsatı keşfetmeli sonra o fırsatın inceliklerine dalmalı ve tıpkı bir kapıyı açıp ardındaki odaya bakar gibi bu fırsatın ayrıntılarını gözlemlemelidir. Bu yüzden kapalı kapı açık kapıya göre biraz daha meşakkatli ve keşfedilmeye muhtaç değişimlere delalettir.

 

Açık kapılar ise meşakkatsiz değişimlerin ve değişime davetiyenin habercisidir. Bir kapı açık ise değişim adeta rüya sahibine “buyur gel” der gibi davetkar bakmaktadır. Kişi davetiyeye bile ihtiyaç duymaksızın mekan ya da iş değişikliği yapabilecek bir imkana sahiptir. Fakat hayatta her zaman fırsatlar insanlara geçici olarak sunulduğundan rüya sahibi bu kapının kendisi için ne kadar daha açık olacağı konusunda bilgi sahibi olmayabilir.

Rüyada giriş yeri görmek

Rüyada bir girişin kapalı ya da tıkalı olması:

Rüyada kilitli kapı ya da giriş noktası kapalı bir mekan çıkmaz sokak ya da henüz hayatımızda giriş iznimiz olmayan her şeyin temsilcisi olabilir. Bir işe başvuran kişi için kilitli kapı olumsuz cevaba işaret ederken birinden bir ricada bulunacak kişi için alınacak ret cevabının habercisi de olabilir. Kilitli kapı bize adeta “bu iş olmaz” mesajını getirir gibidir.

Rüyasında kapalı bir giriş noktası gören kişi her zaman bu yoruma bağlı kalmak zorunda değildir. Bu girişin ne kadar zor açılabileceği de dikkate alınmalıdır. Kırılabilecek ya da zor da olsa açılabilecek gibi kilitlenmiş bir kapı bize aslında bazı şeylerin zor da olsa mümkün olduğunu hatırlatır.

Rüyada açık giriş davetiyedir.  Bazen bir fırsatın hala rüya sahibini beklediğine dair uyarıdır fakat bu fırsat bizi sonsuza kadar beklemez. Rüyada görülen açık girişlerin her biri gerçek hayatta duyduğumuz "gel" sesleridir. Açık giriş göreni biri ya da bazı fırsatlar davet eder ya da rüya sahibinin gelmesini beklerler. Bazen açık giriş yeni arkadaşlıklar, yeni bağlantılar ve bu bağlantılar sonrasında rüya sahibinin yaşayacağı yeni değişimlere işaret eder. Bir kapının kişiye açık olması demek bir mekana giriş izninin bulunması ve o mekana girmesi için izin almasına gerek olmaması anlamına gelir. Açık kapı erkek için dul bir kadınla cinsel ilişkiye de işaret edebilir. 


Rüyada kapalı girişlerden her biri giriş izni alınması gereken her mekanların hatırlatıcısıdır. Bu girişten içeri girmek isteyen kişi ya kapıyı çalmak ve açılmasını beklemek ya da bir anahtarla kapıyı açmak zorundadır. Bu yüzden bazen bir değişimin bize yaklaştığına fakat bu değişimin cereyan etmesi için ya birinin yardımına ya da biraz efor sarf etmemiz gerektiğine ışık tutarlar. Rüyada bir kapı açık ise davetiye gerektirmeden gidilebilecek her mekanın simgesi olabilir fakat kapalıysa ya bir davetiye ya da bir izin ya da onaya bağlı olarak gideceğimiz bir mekanın simgesidir. 

Rüyanızı yazın:

bottom of page