top of page

Rüyada gökyüzü görmek

bisikletle kaza yapmak.png
© Copyright

Bu rüyanın size getirebileceği mesajlar:

 • İlahi

 • Zirve

 • Amaç

 • Zafer

 • Huzur

 • Başarı

 • Arzular

 • Hayaller

 • Sükunet

 • Erişilmez

 • Maneviyat

 • Potansiyel

 • Yücelmek

 • Yükselmek

 • Hayalperestlik

 • Ufuktaki zafer

 • Kürsüye çıkmak

 • Zirveye tırmanmak

 • Uzun vadeli planlar

 • Gerçeklerden uzaklaşmak

Rüyada gökyüzünü görmek ne anlama gelir?

Rüyada gökyüzü zihnin ve düşüncelerin durumunu temsil eden bir semboldür. Aynı zamanda eski devirlerden beri aklın, ruhun ve cennetin sembolü olmuştur. Bu rüya zihinsel ve duygusal anlamda kendimizi nasıl hissettiğimiz konusunda bize bilgi sunar. Tarot ve semboller dilinde de gökyüzünün bulutsuz olması aklın ve zihnin berraklığını bulutlu olması ise kafa karışıklığını temsil eder.

 

Rüyada gökyüzü aynı zamanda erişilmez olguların ve daha yüksek gücün temsilcisidir. Gökyüzü rüyaları asla ulaşılmayacak yüksek seviyeleri temsil ederler. Bu rüyayı daha iyi yorumlamak için gökyüzünün durumuna ve tam olarak rüyada ne yaşandığına bakmak gerekir. Rüyada gökyüzünde şimşeklerin çakması kişinin iç dünyasında fırtınalar kopmasına ve korkularına delalettir. Gökyüzünde kara bulutlar zihnin bulanıklığı ve aklın karışıklığına, gökyüzünde beyaz bulutlar ise çok büyük hayallere sahip olmaya delalettir. 

Rüyada gökyüzünü görmek

Tüm bunların yanı sıra gökyüzü rüyalarında yükseliş ve dini duygular olmak üzere iki temel tema bulunur. Bazıları için gökyüzü zeminden uzaklaşmak, yükseğe çıkmak, kariyerde yükselmek ya da zirveye tırmanmanın işaretçisidir. Fakat bazıları için yerden yani fiziksel olandan uzaklaşarak göklere yani manevi olana yaklaşmanın temsilcisidir. Bu genellikle maneviyatın artması olarak yorumlanabilse de bazıları için gerçeklerden uzaklaşma ve hayalperestliğe işaret edebilir. Kısacası, rüyasında gökyüzüne bakan aslında yükseklere belki de gerçek olmayacak hayallere bakmaktadır. Gökyüzüne çıkan ise bazen gerçeklerden uzaklaşır ya da maneviyata erer.

 

Rüyada fırtınalı bir gökyüzü görmek yaşam yolculuğumuz sırasında karşılaştığımız zor içinden çıkması zor durumları ya da karamsarlıkları gösterir. Bir kişi rüyasında gökyüzünün fırtınalı ya da kapalı olduğunu görüyor ise aslında bu fırtına sadece onun zihninde ve aklında yaşanmaktadır. Kapalı ve fırtınalı gökyüzü daima negatif düşünceler ve karamsarlıklara işarettir. Rüyada  bulutlu gökyüzü görmek aklın bulanıklığı ve birçok düşünceye eş zamanlı olarak odaklanmaktır. Rüyada gökyüzünde hızlı hareket eden bulutlar kişinin fikirlerinin çabuk değişmesi ve sürekli hayatını farklı bir yöne sürüklemesiyle ilgili bilgi sunar. Yavaş hareket eden bulutlar ise bunun tam tersine daha yavaş hareket etmenin bazen yavaş cereyan edecek değişimlerin temsilcisidir.

Rüyada gökyüzünde bulutlar görmek:

Gökyüzü rüyaları bulutların durumuna göre çok farklı şekillerde yorumlanabilir. Rüyasında masmavi gökyüzünde bulutlar gören bazı fikir ya da düşüncelere odaklanmıştır. Bu rüya aynı zamanda zihinsel farkındalığın işaretidir. Rüyasında kara ya da gri renkli bulutlar aslında zihinsel toksitler ve olumsuz düşüncelerdir ve zihin bu düşüncelerden bir an önce arındırılmalıdır. Bu siyah bulutların gökyüzünü kaplayacak kadar çok olduğunu gören kişi kendini bir an önce bu negatif düşünce bataklığından kurtarmak için profesyonel birinden yardım almalıdır. Gelip geçen bulutlar bazen aklımızdan gelip geçen düşünceler ya da yaşam yolculuklarımız boyunca karşılaştığımız gelip geçici fırsatlardır. Kısacası, rüyada gökyüzünün durumu aslında kişinin zihinsel durumudur. Beyaz bulutlar bazen umut vadeden fikir ya da düşünceleri temsil ederler fakat siyah ya da gri tonlarındaki bulutlar depresyon, karamsarlıklar veya hayatımızı kötü etkileyen negatif düşüncelerdir. Kısacası, rüyada gördüğümüz gökyüzü aslında zihnimiz bulutlar ise düşüncelerimiz ve düşüncelerimizin durumudur.

Rüyada gökyüzünde yıldızlar görmek:

Rüyada gökyüzünde yıldızlar görmek aslında hayallere bakmak gibidir. Bu rüya bazen kişinin içindeki tüm potansiyeli keşfetmesi ve bu potansiyeli kullanarak kariyerinde yükselmeyi hedeflemesinin simgesidir. Bu rüyayı gören aslında bir yeteneğe ya da bir cevhere sahiptir fakat bundan menfaat elde etmesi için kolları sıvaması ve geleceğe dair bir plan yapması gerekir. Çünkü gökyüzündeki yıldızlara bakmak aslında yeteneklerin farkında olmak fakat o yetenekleri kullanmadan sadece onlara uzaktan bakmak gibidir. Bu rüyanın sahibi belki de alanında en iyisidir fakat bunu değerlendirmediği için yeteneği kendisine fayda sağlamaz. Gökyüzündeki yıldızlar bazen ünlüler ya da hayatın bize sunduğu güzel fırsatlardır.


Rüyada pencereden gökyüzüne bakmak hayalperest yönümüz ve yaratıcılığımızla ilgili bilgi sunarlar. Gökyüzüne bakıp beyaz bulutlar daima olumlu düşünceler siyah ve gri tonlarındaki bulutlar ise negatif düşünceleri temsil eder. Rüyasında gökyüzünün bembeyaz bulutlarla kaplı olduğunu görenin geleceğe dair hayalleri ve umutları vardır. Bu bulutların kabarık ya da çok net olması bu hayallerin sonsuzluğu ve yaratıcılık potansiyelinin aslında kişiye menfaat getirebilecek kadar iyi olduğunun altını çizer. Fakat rüyada kara bulutlar ya da gri tonlu bulutları çok ya da kabarık görenin karamsarlığı içindeki potansiyeli keşfetmesine engel teşkil etmektedir. Bu kişi öncelikle karamsarlığı bir yana bırakıp sahip olduğu gücün ve potansiyelin farkına varmalıdır.

 

Rüyada gökyüzünde kuşlar görmek özgürlük ve sevince işarettir. Bu kuşlar bazen ufak tefek haberler ya da fırsatları temsil ederler. Gökyüzündeki kuşlara bakmak aslında gerçekleşmesini istediğimiz çok fazla hayal olduğunun da altını çizer. Rüyada gökteki kuşlar hayaller, arzular, hedefler ve ulaşmak istediğimiz yerleri temsil eder. Bazıları için rüyada gökyüzündeki kuşlara bakmak bilinç düzeyinde özgür olmayı ya da uzaklaşmayı istemeye delalettir. Rüyada gökyüzündeki kuşları hareketleri bazen rüya sahibinin yapacağı yolculuklar hakkında bilgi verir. Bazen gelip giden kuşlar hayatımıza girip çıkan kişiler ya da gelip geçen fırsatlardır.


Rüyada gökyüzünde uçmak iyiye alamettir. Bu rüyanın sahibine ya gerçek olamayacak kadar güzel bir teklif sunulur ya da çok yüksek mevkilerde birinden bir menfaat görecektir. Bazen gökyüzünde uçmak içindeki potansiyeli keşfetmek ve sahip olunan bir yeteneği insanlığın hizmetine sunmakla tabir edilir. Rüya sahibi kendisindeki bir yeteneği kullanır ve bu yetenek sayesinde kariyerinde yükselir ve yücelir. Kısacası, gökyüzünde uçmak aslında kişinin kendi iç potansiyelini keşfetmesi ve zihnin yaratıcılığıyla ilgilenmesi anlamına gelir. Kişi bu yaratıcılığı kullanır ve ilerletirse çok iyi seviyelere gelecektir.

 

Rüyada gökyüzünde uçmak bazen “farklı bir bakış açısı kazanmak” teması içerir. Rüyasında gökyüzünde uçan aslında her şeye yukarıdan yani çok farklı bir açıdan bakar ve göremediği bazı şeyleri görme fırsatı bulur. Bu yüzden bu rüyanın sahibi için bu farklı bakış açısını kazanmaktan sonra bazı fikirlerin değişmesi ya da göremediği şeyleri görmesi ihtimali vardır. Bazıları için bu rüya yukarı çıkmak ya da kuzeye yapılan yolculuk anlamına gelir.

Rüyanızı yazın:

bottom of page