top of page

Rüyada gül görmek

bisikletle kaza yapmak.png
© Copyright

Bu rüyanın size getirebileceği mesajlar:

 • Aşk

 • Jest

 • İltifat

 • Refah

 • Enerji

 • Sanat

 • Sevinç

 • Güzellik

 • Mutluluk

 • Yenilik

 • Ferahlık

 • Güzel söz

 • Güzel haber

 • Güzel kadın

 • Murada ermek

 • İşlerin açılması

 • Bir bebek müjdesi

Rüyada gül görmek ne anlama gelir?

Rüyada görülen gül sevgi ve mutluluk sembolüdür. Genellikle duygusal anlamda yaşamımızda, aşk hayatımızda ve iç dünyamızda sevginin var olması ve işlerin yolunda gitmesine işaret eder. Rüyada bir ortamın güllerle kaplandığını gören hoş bir mekanda sevdikleriyle güzel vakit geçirir pozitif enerji alacağı bir ortamda bulunur.

Rüyada görülen güller aynı zamanda yaşamımızdaki tüm güzelliklerin ve pozitif enerjinin simgesidir. Bazen sevilen birinden gelecek güzel bir söz, iltifat ya da jeste işaret edebileceği gibi rüyada görülen gül bazıları için güzel haberler almaya işaret eder. Güller daima özeldir ve güzelliği temsil ederler. Rüyasında gül gören kişi ertesi gün mutlaka güzel bir şeyle karşılaşır ve kısa süreli de olsa bir mutluluk yaşar.

 

Carl Jung’a göre güller daima bir bütünün ve yüksek ruhsal düzenin sembolüdür. Ona göre bir gül bir şekilde sevgiyi temsil eder fakat bu sevgi yaşamın hangi alanında ve hangi boyutunda yaşanmaktadır bunu rüya sahibi bilmelidir. Carl Junga göre güller aşkı, sevgiyi ve doğurganlığı da sembolize edebilir fakat gülün rengi de yorumculukta dikkate alınmalıdır. Kırmızı güller çoğunlukla aşk ve romantizm içindir. Sarı güller dostluğu veya ömür boyu romantik olmayan bir aşkı ifade edebilir. Beyaz güller hem barışı hem de ölümü simgelemektedir.

 

Manevi düzeyde gül aynı zamanda yaşamın merkezini temsil eder. Çok güzel bir gül genellikle yaşamımızın merkezinde her şeyin yolunda olduğunu bize söyler. Fakat rüyada siyah gül, yanmış gül ya da kurumuş gül bazı sorunlara değinmemiz gerektiği konusunda bize uyarıda bulunur. Muazzam bir gül her şeyin yolunda gittiğine işaret eder fakat yamuk ya da biçimsiz bir gül organizasyon sorunlarına değinir.

Rüyada gül

Eski Yunan mitlerinde kırmızı gül kırmızı olmasından dolayı Afrodit ve Venüs gezegeniyle ilişkilendirilmiştir. Bu yüzden hem sevginin, hem güzelliğin hem de dişiliğin sembolüydü. Rüyasında kırmızı bir gül gören bir erkek uyandığı gün dikkatini çeken çok güzel bir kadınla karşılaşabilir. Eğer bir erkek rüyasında bir sürü gül içinden sadece bir gülün kırmızı rengiyle dikkatini çektiğini görürse uyandığı gün kalabalıkta bile dikkatini çekecek kadar büyüleyici güzelliğe ve dişiliğe sahip bir kadınla karşılaşır. Bu gül belki de rüya sahibi için yeni bir aşktır.

Rüyada güller görmek:

Güllerle ilgili rüyalar daima sevgi, huzur ve güzel haberlerin işareti olarak görülmüştür. Eğer bir anne adayı iseniz güller size hamileliğin iyi gittiğinden haber verir. Bir iş adamıysanız güller işlerin yolunda olduğunu size söyler. Eğer bir işsizseniz rüyanızdaki güller size hayallerinizdeki işin yolda olduğunu müjdeler. Güller herkese güzel haberler ve mutluluklar getirirler.

 

Rüyada gülleri görmek aynı zamanda güzellik, ferahlık ve sevinçtir. Renkli ve güzel güller bazen mutlu alışverişe, kazanca ve güzel haberlere delalettir. Boş bir arsa ya da bahçede dikkat çeken ama sadece güzel bir gül bekar erkek için evleneceği güzel bir kadınla tanışmaya, evli için güzel ve sağlıklı bir evlada bazıları için de murada ermeye delalettir. Canlı renkli ve güzel güller bazen güzel haberlere, iş ve ticaretin iyi olmasına, işsiz için iş bulmaya delalettir.

 

Rüyada güller bazen hayatın güzelleşmesi, zenginleşmek ya da güzel haberlerle coşmanın temsilcisidir. Rüyada görülen güllerin sayıları, renkleri ya da ne kadar çok oldukları bu rüyanın yorumunda önemlidir. Kendini güllerle dolu bir mekanda, bahçede ya da odada gören kişi güzel haberlerle neşelenir ve bu haberlerin devamı gelecektir. Bu rüya bazen işlerin ve şansın açılması, rızkın artması ve fırsat kapılarının artmasıyla alakalıdır.

Rüyada güller aynı zamanda kaybedilmiş umudun kazanılması ya da kişinin ruhunda hissettiği pozitif enerji ve motivasyonun simgesidir. Rüyada gülleri görenin kapandığını sandığı şans kapıları tekrar açılabilir ya da daha önce hayır cevabı aldığı bir yerden bu sefer evet cevabı alması mümkün olabilir. Güller bazen umulmadık yerden gelen güzel haberler, para, nasip kısmet ya da yapılan alışverişlerin ve eve giren rızıkların temsilcisidir. Gülleri güzel gören güzellik ve mutluluk bulur.

Tarot, bilinçaltı semboller dili ve eski uygarlıkların rüya yorumculuğunda gül her zaman pozitif anlamlar içermiştir. Tarotta gül mutluluk, umut ve güzel haberlerin simgesidir. Aynı zamanda güzelliğin, kusursuzluğun ve mükemmelliğin simgesidir. Eski uygarlıklar rüyada gül görmenin güzel haberlere, hamileliğe ve mutluluğa işaret olduğuna inanmışlardır. Tarotta gül resmedilmiş tüm kartlar pozitif ve iyi haberleri getiren kartlardır.

Rüyanızı yazın:

bottom of page