top of page

Rüyada güneş görmek

bisikletle kaza yapmak.png
© Copyright

Bu rüyanın size getirebileceği mesajlar:

 • Neşe

 • Mutluluk

 • Sevinç

 • Sıcaklık

 • Başarı

 • Aydınlık

 • Motivasyon

 • Pozitif enerji

 • Güzel haberler

 • Sıcak bir ortam

 • Yaşam enerjisi

 • Karanlıktan çıkış

 • Karanlık tünelin sonu

 • Negatif düşüncelere son

 • Belirsizliğin sona ermesi

 • Karamsarlıktan kurtulmak

 • Durumun netlik kazanması

 • Her şey çok daha güzel olacak

 • Soru işaretlerinin ortadan kalkması

Rüyada güneşi görmek ne anlama gelir?

Rüyada güneş pozitif enerji, yaşam bataryası ve aydınlığın simgesidir. Rüyasında güneşin ortalığı aydınlatması rüya sahibi için her şeyin yolunda olması, kendini enerjik hissetmek,  sahip olduğu tüm enerjiyi doğru kanallara aktarmak anlamına gelir. Rüyasında güneşin sorunsuz bir şekilde yeryüzünü aydınlattığını görenin yaşam bataryası doludur ve onun enerjisini bloke edecek hiçbir şey bulunmamaktadır.


Astroloji, Tarot ve bilinçaltı semboller dili güneşi daima gökyüzündeki pozitif ve yaşam kaynağı bir vücut olarak algılamışlardır. Güneş enerjisi aslında yaşam enerjisinin sembolüdür ve güneşin belirmesi insan ruhu ve benliğindeki karanlığın ve tüm negatif enerjilerin yok olması demektir. Rüyada güneşin varlığını ve enerjisini hisseden kişi kötü enerjilerden ve karamsarlıktan uzak kalır.

Rüyada güneş görmek

Astrolojide güneş aynı zamanda patron ve yönetici gezegendir. İnsan egosunu ve benliğini yani rüya sahibinin ta kendisini temsil eder. Bu yüzden rüyasında güneşi sorunsuz bir şekilde parlarken gören kişinin gerçek hayatta kendini ve tüm yeteneklerini ifade etmesi için önünde hiçbir engel ya da ona engel olacak kimse yoktur. Fakat güneşin önünde bir cisim ya da tutulmasına yol açan bir şeyler gören kimse yeteneklerini ya da benliğini tam anlamıyla dış dünyaya yansıtamamaktadır. Rüyada güneş kişinin benliğini ve özünü temsil eder. Bu yüzden bu rüyayı tam anlamıyla yorumlamak için güneşe ne olduğuna bakmak gerekir.


Tarotta ve bilinçaltı semboller dilinde ay iç dünyamızı, bilinçaltını, gecenin karanlığını ve pisişik güçleri temsil eder. Aslında tarotta ay ve güneş birbirinin zıttı olarak görülebilir. Ay geceyi ve uykuyu güneş ise gündüzü ve uyanıklığı temsil eder. Ay aynı zamanda sezgileri ve bilinçaltını yönetir. Fakat yine de karanlıkta kaldığımız zamanlarda belirebilir. Ayı gören kişi her karanlığın ardından aydınlığın geleceğini ve her batan güneşin ardından güneşin tekrar doğacağını hatırlamalıdır.


Ay kafamızda netlik kazanmayan tüm durumları temsil ederken güneş aklın berraklığının sembolüdür. Çünkü güneş belirdiğinde ay yok olacaktır ve astrolojideki bu iki vücuttan biri aydınlığı diğeri ise karanlığı temsil eder. Aynı zamanda güneş gündüzü ve ışığı, olayların netlik kazanmasını ve kafamızdaki soru işaretlerinin yok olmasını temsil eder.

Rüyada güneş tutulması:

Rüyada güneş tutulması insan egosunun, benliğinin ya da enerjisinin bloke olması ve rüya sahibinin kendini ifade etmesine fırsat verilmemesiyle alakalı bir durumun yaşanması anlamına gelir. Rüyasında güneşin önünde bir cismin durması aslında gerçek hayatta kişinin yeteneklerini kullanmasına ya da kendini ifade etmesine fırsat vermeyen kişi ya da kişilerin varlığına işaret eder. Rüya sahibi tam anlamıyla bir yetenek küpüdür ya da içinde keşfedilmemiş potansiyel vardır fakat biri ya da birileri onun önünde durarak bu potansiyelin keşfedilmesine engel olurlar.

Rüyada güneş tutulması aynı zamanda enerjinin bloke edilmesi, kullanılmaması ya da yanlış kaynaklara aktarılmasıyla alakalıdır. Güneşi tam anlamıyla göremeyen insan aslında kendini göremez ya da içindeki potansiyeli keşfedemez. Belki de bu rüyayı gören kişi aslında çok yeteneklidir fakat enerjisini yeteneksiz olduğu alanlara aktarmaktan dolayı iş hayatında parlayamaz ve başarılı olamaz. Bu rüyayı gören kişi çalışmak zorunda olduğu alanda değil yetenekli olduğu alanlarda çalışmalıdır.

Rüyada güneşin sönmesi ya da kararması:

Rüyada güneşin kararması hayra alamet değildir. Güneş insan benliğini, egosunu ve yaşam bataryasını temsil eder. Bu yüzden güneşin sönmesi ya da kararması bu bataryanın bitmesi ya da rüya sahibi için önemli bir kişinin vefatı haberine delalet edebilir. Fakat bu rüya her zaman böyle yorumlanacak diye bir şart yoktur. Bazen güneşin sönmesi kişinin hayatında çok önemli olan bir sayfanın sonsuza kadar kapanması ve bir işin bir daha dönüşü olmayacağı anlamına gelir. Rüyasında güneşi sönenin yaşam umudu ve sevinci kırılabilir ya da kendisini üzen bir haber alabilir.


Tarot ve bilinçaltı semboller dilinde güneş ve ay birbirinin zıttı olarak algılanır. Bunun sebebi güneşin aydınlığı ayın ise karanlığı temsil etmesidir. Güneş doğduğu anda karanlık yok olur ve bu yüzden aydınlık her zaman karanlığı yok edici ve nötr hale getirici bir etmen olarak görülmüştür. Rüyada güneşin aydınlatması ayrıca insan bilinçaltındaki tüm soru işaretlerinin yok olması, karanlıktan ve karamsarlıktan çıkış, karanlıkta kalanın ve bilinmeyenin artık bilinir hale gelmesi olarak yorumlanır. Güneş ayrıca tünelin sonundaki aydınlıktır ve güneş doğması rüya sahibi için sorunların sonuna gelindiğini müjdeler.


Rüyada güneş batması karanlığa giriş ve karanlık tünelin başlangıç noktasına işaret eder ve rüya sahibini sabırlı olmaya davet edici rüyalardandır. Güneş battığı anda karanlık ve karamsarlık başlar ve bir süre devam eder. Fakat rüya sahibi asla unutmamalıdır ki her karanlığın ardından o karanlığı yok edici aydınlı gelecek ve batan güneş yeniden doğacaktır. Rüya sahibi zorlu bir sürece girer fakat Allah’ın izniyle bu zorlu süreci atlatır. Rüyada güneşin batması bazıları için soru işaretleri ve bilinmezliklerle dolu bir sürece girişe delalettir. Fakat tüm bu sorulara eninde sonunda bir cevap bulunur.

Rüyanızı yazın:

bottom of page