top of page

Rüyada güvercin görmek

bisikletle kaza yapmak.png
© Copyright

Bu rüyanın size getirebileceği mesajlar:

 • Af

 • Aşk

 • Şifa

 • Lütuf

 • Umut

 • Barış

 • Haber

 • Çözüm

 • İletişim

 • Uzlaşma

 • Kehanet

 • Merhamet

 • El tokalaşma

 • Çatışmaların sonu

Rüyada güvercin görmek ne anlama gelir?

Bir ruh ve güç hayvanı olarak karşımıza çıkan güvercin rüya tabirciliği ve semboller dilinde barışın ve huzurun sembolüdür. Rüyada karşımıza çıktığında tüm çatışmaların sona ermesi, içsel huzura kavuşma ve beklenen haberin alınmasının işaretidir.


Güvercin rüyaları daha şevkatli, sorunsuz ve daha doyurucu bir yaşamı müjdeler. Eğer yaşamınızda bir ikilem ve kararsızlık çıkmazı zamanında rüyanızda beyaz bir güvercin gördüyseniz bu sizin için sorun çözücü bir umut ışığının yaşamınızda belirmesini müjdeleyen bir rüyadır. Özellikle, rüyanızda gördüğünüz güvercin kendiliğinden gelip size konuyorsa sorunun hiç uğraşmadan olayların doğal akışıyla çözüleceğini müjdeler.

 

Güvercinler aynı zamanda haberciler ve mesaj taşıyıcılardır.  Rüyadaki bir güvercin belki de size gelecek bir mektup, email ya da telefon görüşmesini de temsil edebilir. Güvercinin getirdiği her ne ise sizin için bir sorunu çözecek ya da size güzel bir haber getirecek. Fakat, bu yalnızca güvercinin güzel ve sağlıklı olduğu durumlarda geçerli. Hasta ya da çirkin bir güvercin bazen kötü bir haberin işareti de olabilir.

 

Güvercinler aynı zamanda çatışmanın karşıtı diplomasinin ve tokalaşan ellerin simgesidir. Güvercini rüyasında gören kişi kararsız ise karar verir, düşmanı varsa barışır hatta gerekirse bir imza atmak ya da uzlaşmak için bir masaya oturur. Güvercin ayırıcı değil birleştirici ruhun simgesidir. Rüyada özellikle beyaz renkli bir güvercin gören bilmelidir ki zaman ayrışma değil birleşme zamanıdır. Güvercin, semboller dili dışında da bir barış sembolü olarak kabul edilmiştir.

Rüyada güvercinler görmek

Güvercinler savaşçı ya da saldırgan hayvanlar değil sevgi dolu ve zararsız hayvanlardır. Rüya tabirciliğinde hayvanların yorumunda onların karakteristik özellikleri de önemlidir. Eğer rüyada gördüğünüz yırtıcı bir hayvan olsaydı elbette sizin için bir tehlikeden söz ediyor olacaktık. Fakat güvercin gördüğünüz rüyalarda tehlike değil yalnızca barış vardır.

 

Rüyanızda güvercin gördüyseniz barışı ve sevgiyi destekleyici bir hamle yapmalısınız. Örneğin, dargın olduğunuz arkadaşlarınız mı var? Rüyanızda güvercin gördüyseniz onlarla barışmak için ilk hamleyi siz yapın. Bundan asla zarar görmeyeceksiniz. Sevgilinizden mi ayrısınız? Rüyanızda bir güvercin gördüyseniz ilk arayan siz olun.

 

Tüm bunların yanı sıra güvercin benzersiz bir dost ve ortaktır. Beyazlığı ve saflığıyla size zararı dokunmayacak birinin yanınızda olduğunun işaretidir. Bu kişi bazen anneniz de olabilir. Ev ve aile güvercin için her şey demektir. Güvercinler yuvalarına oldukça bağlı hayvanlardır. Bu yüzden rüyada karşınıza çıktıklarında belki de annenizin sizin iyiliğiniz için bir şeyler yapma çabası olduğunu anlarsınız.

 

Tüm bunların yanı sıra rüyanızda yanınıza gelen bir güvercin belki de sizin için müthiş bir fırsatı temsil eder. Fakat rüyanızı yorumlarken rüyanın senaryosuna da bakmalısınız. Bir güvercin size bir şey bırakıp hemen gitti mi? Belki de geçici bir misafir gelecek ve size bir hediye götürecek. Bir güvercine ulaşmaya çalışırken onu kaçırdınız ve uçup gitti mi? Bir fırsat kaçırabilirsiniz bu konuda dikkatli olmalısınız.

Rüyada güvercinler görmek:

Rüyada güvercinler yaşamımızda beliren fırsatlar, yaşamımıza girip çıkan kişiler ve ufak tefek ayrıntıların sembolüdür. Rüyadaki güvercinlerin davranışları ve yaşamınızdaki bu ufak tefek ayrıntılar aslında benzerlik gösterir. Örneğin, rüyada toplu halde hareket eden güvercinler mi gördünüz? Belki de toplu halde bir yere seyahat edeceksiniz ya da bir düğüne gideceksiniz. Güvercinleri huzursuz hareketler yaparken mi gördünüz? Belki de sizi ve çevrenizdekileri olumsuz etkileyen bazı gelişmeler olmakta.


Uçan güvercinler ani bir ilham ya da rüya sahibinin aklına hiç yoktan bir fikrin gelmesine delalet eder. Rüya sahibi bu ilhamı ya da fikri değerlendirir ve sonuna kadar takipçisi olursa kaderde yükselmesi ve zengin olması ihtimali bulunur. Bazen rüyada uçan güvercinler çok ufak gibi görülen fakat yakalandığı zaman aslında çok büyük olduğu anlaşılacak bir fırsatın temsilcisidir.

 

Rüyada uçan güvercin ya da güvercinler aslında bizi ya da öz güvenimizi yükseltecek ve yüceltecek tüm fırsat ya da haberlerin temsilcisidir. Rüyasında güvercini uçarken gören çevresindeki tüm fırsatlara bakmalı ve hangisinin kendisi için en hayırlısı olduğunu anlamaya çalışmalı ve bu fırsatı hemen yakalamalıdır. Çünkü, güvercin her ne kadar ufak gibi görülen büyük fırsatların temsilcisi olsa da bu fırsatın bir an önce kaçmadan yakalanması gerektiği konusunda da bizi uyarır.

Rüyanızı yazın:

bottom of page