top of page

Rüyada güzel bir bebek görmek

bisikletle kaza yapmak.png
© Copyright

Bu rüyanın size getirebileceği mesajlar:

 • Umut

 • Enerji

 • İlham

 • Fırsat

 • Bebek

 • Sürpriz

 • Tohum

 • Değişim

 • Potansiyel

 • Yaratıcılık

 • Başlangıç

 • Yenilenmek

 • Yeni bir fikir

 • Yeni bir proje

 • Yaratıcı enerji

 • Kabuğundan çıkmak

Rüyada güzel bir bebek görmek ne anlama gelir?

Rüyaların derin sembolizm aleminde bebek daima güç, ilham, potansiyel ve eylem metaforudur. Bebek gördüğümüz rüyaların yeni bir başlangıca işaret ettiği konusunda hemen hemen bütün yorumcular hem fikir. Fakat bu rüyaların yorumu bebeğin durumu dikkate alınarak yapılırsa yorum çok daha isabetli olacaktır. Rüyadaki bebeğin güzel olması her zaman güzel bir başlangıca işaret edeceği gibi çirkin, hasta ya da mutsuz olması yaşamımızda başlayan yeni bir sorunun işareti olabilir.


Rüyada güzel bir bebek kendi kendimize yeteceğimiz ve kendi enerjimizden başka hiçbir şeye ihtiyaç duymayacağımız bir döneme girişi müjdeler. Bu rüyayı gördüyseniz gelişmek için kendinizden başka bir şeye ihtiyacınız yok fırsatların ortaya çıkmasıyla gerekli adımların atılması durumunda yaşamda çok büyük kapıların açılacağı bir dönem sizi bekliyor. Rüyada güzel bir bebek aynı zamanda bağımsız olmak, tek başına gitmek ve sürüden ayrılan kuzu olmakla ilgili olabilir. Bu rüyayı gördüyseniz şans sizinle birlikte, ne yapacaksanız bunu kendi başınıza yapabilecek durumdasınız.

Rüyada güzel bir bebek doğurmak

Rüyada güzel bir bebek doğurmak olumlu işarettir ve hedeflerinizin peşinden gitmeniz konusunda mükemmel bir uyarıdır. Bu rüyayı gördüyseniz daha yenilikçi, engellerin ortadan kalktığı ve kabuğunuzdan çıktığınız bir sürece girmeye hazır olun. Aklınıza gelen tüm fikir ve projeleri ilk başta önemli ya da önemsiz olmalarına bakmazsızın dikkate alın. Aklınızdaki bir fikir ya da ilham belki yaşamınızda kocaman bir şeye dönüşecek.


Rüyada güzel bir bebek doğurmak aynı zamanda sembolik olarak yurt dışı rüyalarına benzer. Her ikisinde de merkezden uzaklaşma, açılma ve konfor alanının dışına çıkma teması vardır. Fakat, rüyadaki bebeğin güzel olması bu başlangıcın da güzel yapılacağını vurgular. Bu rüya bir işe girişme konusunda derin bir duygu ve motivasyon barındırır. Çünkü güzel bir bebek aslında sizin için “yeni bir şeyin doğumu” metaforudur. Belki yaşamınızda aniden beliren bir ilham, yeni bir rota, bir fikir ya da fırsat, bu öyle bir şey ki yepyeni bir şeyin doğumu ve şu andan itibaren her şey sizin için çok farklı olacak.

Rüyada güzel bir bebek sevmek

Güzel bir bebek sevdiğimiz bir rüyada güçlü bir enerji ve titreşim var. Bu rüya 4 maddeyle özetlenecek olsaydı onlar şunlar olurdu. Yenilik, yaratıcılık, daha farklı bir bakış açısı kazanmak, kabuğundan çıkmak. Rüyasında güzel bir bebek gören kişi ilk başta “küçük bir proje” olarak adandıracağı bir projeye başlar, daha sonra bu proje büyür. Dünyanın en büyük şirketleri Facebook, Amazon ve daha niceleri, hepsi aslında bir bebek gibi küçük başlamışlardı. Hatta bir zamanlar birinin zihninde yalnızca bir düşünce tohumu olarak şekilsiz bir boyutta (zihinsel enerji) bekletiliyolardı. Belki sizin de bir fikrini şu anda bu şekilde bekletiliyor.


Manevi perspektiften bakılırsa bebek rüyalarda eski devirlerden beri “yaratılış alameti” olarak görülmüştür. Bu rüyalar tıpkı numerolojik olarak “bir” sayısı gibi davranırlar. Bütün sayıların ortaya çıktığı temel kuvvet, her şeyin başladığı esas nokta, Hazreti Adem ile insanlığın başlaması gibi. Güzel bir bebeği rüyamızda gördüğümüzde de yaşamımızda bir şeyin başlamasına hazır olmalıyız.

Rüyada güzel bir bebeği olduğunu görmek

Güzel bir bebek sahibi olduğumuz rüyalar yaşamımızda başlayan şeyin iyi olduğunu aslında bebeğin rüyada güzel olması ile doğrular. Fakat yine de bu rüyada diğer ayrıntılara da dikkat etmeliyiz. Çünkü, bu tip rüyalar başlangıcı güzel fakat sonra sorunlarla dolu bir sürece de işaret edebilirler. Bir bebeğin önce güzel olması sonra bambaşka bir şeye dönüşmesi, çirkinleşmesi ya da hastalanması yorumu ters çevirebilir. Ya da bazen yaşamımızda “ufak bir mesele” olarak gördüğümüz bir şeyin zamanla büyük bir mesele haline gelmesi potansiyeli vardır. Bu rüyayı gören kişi ufak bir sağlık şikayeti varsa bile ciddiye alıp erken teşhis için doktora görülmelidir. Aksi taktirde gelecekte bu sorunun daha büyümüş olarak rüya sahibinin karşısına çıkma olasılığı oldukça yüksek.


Rüyada güzel bir bebek genellikle yaşamımızda bir “yaratıcılık” evresine değinir fakat yarattığımız şeyin sonuç üretip üretmeyeceğiyle ilgilenmez. Bu tür rüyalar genellikle bir fikir ya da projeden büyük sonuçlar üretilebileceğini vadederler fakat yine de rüya sahibi sonucun kendisine bağlı olduğunu anlamalıdır. Rüyadaki güzel bebek belki de aklınıza gelen ve sizi zengin edecek bir fikirdir. Yine de, bu fikrin gerçeğe dönüşmesi konusunda hiçbir şey yapmazsanız sadece aklınızda fikir olarak kalmaya devam edecek ve size hiçbir menfaat getirmeyecektir.

Rüyanızı yazın:

bottom of page