top of page

Rüyada hamile olduğunu görmek

bisikletle kaza yapmak.png
© Copyright

Bu rüyanın size getirebileceği mesajlar:

 • Hazırlık

 • Bekleyiş

 • Değişim

 • Gelişim

 • İlerleme

 • Büyüme

 • Verimlilik

 • Eli kulağında

 • Sona yaklaşmak

 • Ektiklerini biçmek

 • Yolunu gözlemek

 • Amaca yaklaşmak

 • İlerleyen bir süreç

 • Dört gözle beklemek

 • Ödülün yolda olması

 • Sabrın sonu selamettir

 • Bir şeylere gebe olmak

 • Gelecek vadeden projeler

 • İçindeki potansiyelin büyümesi

Rüyada hamile olduğunu görmek ne anlama gelir?

Hamilelik rüyaları kendinizin veya kişisel yaşamınızın büyüyen ve gelişen bir yönünü sembolize eder. Rüyada hamile olmak yeni bir fikrin, yönün, projenin veya hedefin doğuşuna doğru ilerleyişini de temsil edebilir. Gerçekten hamile olanlar için, rüyalar daha çok hamileliğin endişeleri ile ilgilidir ve çok fazla ciddiye alınmamalıdır.


Bazıları için rüyada hamile olmak sorumlulukların artması ya da bir değişime doğru hareket etme anlamına gelebilir. Rüya sahibinin yaşamı sadece tek bir yöne (sonuca) doğru ilerlemektedir ve bu sonuç kaçınılmazdır. Bu tip rüyalarda gizli numerolojik bilgiler de bulunur ve dikkate alınmalıdır. Örneğin, 3 aylık hamile olmak 3 ay önce başla butonuna basılmış bir süreçteki ilerlemeyi temsil eder. Yine buna benzer 9 aylık hamile olmak bir sonuca çok yakın olmanın temsilcisidir.

Rüyada hamile olmak

Hamile olduğumuz rüyaların özünde “büyüme ve gelişme potansiyeli” teması yatar. Bu rüyalar aynı zamanda yeni bir başlangıç için henüz şartların hazır olmadığı konusunda uyarı getiren rüyalardır ve sabırlı olmaya davet edicidir. Rüyasında hamile olduğunu gören kişi bir hazırlık sürecinin henüz tamamlanmadığını anlamalıdır.

Rüyada hamile olduğunu görmek aynı zamanda yaklaşılan bir sonuçla ilgili bilgi içerir. Fakat bu tip rüyaların yorumunda rüyadan alınan enerji ve kişinin ne hissettiği önemli. Rüyanızda istenmeyen bir hamilelik mi gördünüz? O halde kaçınılmaz sona doğru ilerlemektesiniz. Rüyanızda hamilelikten dolayı mutluydunuz ve bebeği kucağınıza almak için hazırlanıyor muydunuz? Bu durumda, ektiklerinizi biçmeye hazır olun. Bütün çalışmalarınız olumlu sonuç verecek ve çok yakında meyveleri toplayacaksınız ve muradınıza ereceksiniz.

 

Rüyada hamile olduğumuzu görmek aynı zamanda uzun vadeli planlar ve gelişim süreçleriyle ilgilidir. Bir şeylerin gerçekleşmesi zaman alacak, şartlar henüz olgunlaşmamış. Tek yapmanız gereken beklemek.Bu rüyayı gören kişi çok önemli kararları almaktan sakınmalı ve bazı şeyleri zamana bırakmalıdır. Kısacası, rüyada gördüğümüz hamile ya da hamileler bize “hala vakti var” mesajını veren objelerdir. Bu rüyanın sahibi ektiklerini biçecektir ama henüz kendisi için hasat zamanı gelmemiştir.

 

Esasında rüyada hamile olmakla rüyada kaplumbağa görmek sembolik olarak birbirine benzer. Her iki rüya da bize “sabreden Derviş muradına ermiş der” fakat kaplumbağanın temsil ettiği gelişim süreci biraz daha yavaştır ve kaplumbağa daha uzun vadeli süreçlere değinir. Rüyada hamile olmak bazen bir süreci takip etmek, dört gözle beklemek ve bir sonuca varmak için hazırlık yapılan süreçte ilerlemeyi temsil eder. Tıpkı hamile bir kadının doğuma hazırlanması gibi rüya sahibinin de beklediği “doğum” olarak adlandırabileceği bir tarih vardır. Rüyada 9 aylık hamile ya da doğum anı çok yakın hamile kadın yüzüp kuyruğuna geldiğimiz süreçlerin altını çizer.


Rüyada hamile olduğunu görmek ayrıca bir şeyi içinde büyütmek, gizlice beslemek ve plan yapmakla alakalı da olabilir. Bu rüya bazen duygular alemimizde ve iç dünyamızda kimseye söylemeden beslediğimiz duyguların altını çizer. Bu rüyanın sahibinin içten içe geleceğe dair planları ya da amaçları olabilir. Rüyada bebeğin doğacağı gün aslında kişinin kafasında kendi için kurduğu bir nevi “milat devri” olarak nitelendirilebilir. Rüya sahibi bu rüyayı daha iyi yorumlayabilmek için ne hamileliğin hangi döneminde ya da kaçıncı ayında bulunduğuna bakarak milat devrinin kendisine yakınlığı hakkında tahminde bulunabilir. Rüyada bebeğin geleceği gün rüya sahibi için büyük gündür ve o gün bir ödül alacağını düşünür.


Rüyada hamile olduğunu görmek ayrıca büyük hazırlıklar yapmak ve sona yaklaşmakla ilgilidir. Rüyada bebeğin doğacağı gün rüya sahibinin kafasında planladığı bir bitiş çizgisi ya da ekilenlerin biçileceği gündür. Bu rüyayı gören kişi bir amaca doğru hızla ilerlemekte ve sonuca odaklı düşünmektedir. Hamile olmak aslında beslemek, içinde büyütmek ya da yolunu gözlemektir. Fakat yine de bu rüyayı daha iyi yorumlamak için bazı ayrıntılara dikkat etmek gerekir. Rüyada kendini sağlıklı ve mutlu bir hamile olarak gören kişi istekli ve arzulu bir şekilde hayatında bir sayfayı kapatıp yenisini açmaya hazırlanır. Bir erkeğin rüyada kendini hamile görmesi uyumsuzluklarla ya da çatışmalarla dolu bir sürece gebe olmaktır. Bu rüyanın sahibi belki de yeteneklerine ya da kafasına uymayan bir işe başlar ya da kendini rahat hissetmediği bir ortama girer.

Rüyanızı yazın:

bottom of page