top of page

Rüyada hastane görmek

bisikletle kaza yapmak.png
© Copyright

Bu rüyanın size getirebileceği mesajlar:

 • Şifa

 • Tamir

 • Onarım

 • Umut ışığı

 • Kurtulmak

 • İçsel temizlik

 • Çözüm süreci

 • Çözüm arayışı

 • Sorun çözücü

 • Sağlık meseleleri

 • Teşhis etme arzusu

 • Çıkış yolunu aramak

 • Kusurları düzeltmek

 • Acılardan kurtulmak

 • İyileşme sürecinin başlaması

 • Kurtulma sürecinin başlaması

Rüyada hastane görmek ne anlama gelir?

Rüyada hastane bilinçaltımızın inşa ettiği derdimize derman aramak için başvurduğumuz bir merci metaforudur. Hastane, aynı zamanda ruhumuzun ve bilinçaltımızın iyileştirici ve çözüm bulucu yanını temsil eder. Rüyada hastanede olan her olay ya da hastanedeki kişiler rüya sahibinin yaşam yolculuğunda karşılaştığı problem çözücü mekanizmalar ya da yapı taşlarının sembolleridir.

Rüyada hastane derdimize devayı bulacağımız bir sürece girişi müjdeler. Ayrıca yaşam yolculuğumuzda karşımıza çıkan bazı sorunları çözücü yardım ellerinin uzanması ilgilidir. Bu sorun çözücüler bazen günlük yaşamımızda karşılaştığımız fırsatlar, kişiler, aldığımız tavsiyeler ya da başvurduğumuz tüm merciler olabilir. Kısacası, hastane aslında yaşamımızda onarmamız gereken bölümleri onarma şansının ve umut ışığının doğduğunun işaretidir. Rüyasında hastane görenin derdine deva bulunmuştur fakat sorunun çözülmesi için sabırlı olması ve beklemesi gerekir.

Hastane rüyaları aynı zamanda bize yaşam yolculuklarımızdaki iyileşme ve sorunların düzelme süreçleri hakkında bilgi getirir. Aynı  zamanda pes etmememiz ve çözüm arayışına devam etmemiz konusunda uyarıda bulunur. Bu rüya bize sorunun birden değil kademe kademe zamanla çözüleceğini söyler. Fakat bu rüyaları yorumlarken hastanenin durumuna ve hastanede yaşadığımız olaylara yani rüyanın senaryosuna bakmalıyız. Hastanede iyileşme sürecinin devam ettiğini gördüğümüz rüyalar hayatımızda her şeyin zamanla yoluna gireceği müjdesini bize getirir. Hastanede kaos, yangın ya da kötü bir olay yaşanması ise çözüm sürecinde yaşanacak aksaklıklara işarettir.

Rüyada hastanede olduğunu görmek

Rüyada hastanede doktorlar, hemşireler ve hastane çalışanları görmek:

Rüyada doktor, hemşire ya da hastane çalışanları aslında günlük hayatta bir sorunun çözümü için verdiğimiz uğraşılar esnasında karşımıza çıkan persona ya da arketip sembolleridir. Derdimize deva aradığımız tüm yolculuklarımızda bu kişiler aslında çözüm sunucular, tavsiye vericiler ya da yönlendiricilerdir. Bu rüyaların yorumunda doktor ya da hemşirelerin her davranışı ve kurdukları cümleler aslında rüyadan almamız gereken mesajlardır. Çünkü bu çalışanlar çözüm süreci yolculuğumuzda  bizi doğru yöne yönlendirici unsurları temsil ederler. Rüyada hastanede doktor, hemşire ve hastane çalışanları görmek aynı zamanda yaşam yolculuğumuz boyunca karşılaştığımız onarım sürecine katkıda bulunanlar, yardımcılar ya da tavsiyelerdir.

Rüyada hastaneye gittiğini gören bir sorununa çare için arayışa girer. Bazen hastane bir çözümün yanı sıra ya da çözümü bize verecek merci ya da kişinin sembolü de olabilir. Hastane dahil tüm binalar bazen insan bilinçaltını ya da düşünce departmanlarını temsil eder. Bu durumda hastanedeki her oda, hastane çalışanları ya da yaşanan olaylar aslında bize çözümü sunacak kişi ya da merci tarafından bir bakış açısı sunar. Rüyada hastanede bize yardımcı olmak için can atan doktor ya da hemşireler sorunumuzun biz istemesek de kolaylıkla çözüleceğini müjdeler. Yüzümüze bakmayan ya da asık suratlı doktor ya da hemşireler ise bu mercide işimizi gördürmek için çok çaba sarf edeceğimize işaret eder.


Rüyada hastanedeki yaralılar ve hastalar aslında yaşamımızdaki aksaklıklar ve onarılması gereken yapı taşlarının sembolüdür. Bu rüyayı gören hayatında dokunması ve onarması gereken bazı alanlar olduğunu anlamalı ve çözüm için kolları sıvamalıdır. Çok fazla yara ve kan gördüğümüz rüyalar genellikle çok fazla onarıma ya da içsel temizliğe ihtiyacımız olduğu konusunda bizi uyaran rüyalardır. Bu rüyalar bize “yaşamında tamir edilmesi gereken şeyler var” uyarısını verir. Tamirat yapıldıktan sonra rüya sahibi hayatında her şeyin yavaş yavaş düzelmeye başladığını görür. Hastane sorunların çözümü için umut ışığı vadeden bir rüya olduğundan hayırlıdır fakat bu sorunları çözümü yine de kişi tedaviyi (öneriyi)  kabul ettikten sonra mümkündür.

 

Rüyada hasta ya da yaralılar aynı zamanda ruhumuzu zehirleyen negatif düşünce tohumları ya da çekirdek düşüncelerin simgesidir. Bir şeye inanmış olmak ve bu inancı bilinçaltımızın derin yerlerinde saklamak en büyük hastalıktır. Rüya sahibi öncelikle bilinçaltındaki bu toksinlerden arınmalıdır. İyileşme süreci rüya sahibi için sadece tüm bu negatif düşüncelerden arındıktan sonra başlar. Rüyada hastanede  ağır yaralı ya da ölmek üzere olan kişiler hayatımızda kapanmak üzere olan sayfalar ve bize faydası olmayan süreçlerin temsilcisidir. Bu rüyanın sahibi geçmişe bir set çekmeli ve kapatılması gereken tüm sayfaları hayatında kapatmalı ve geleceğe odaklanmalıdır.

Rüyanızı yazın:

bottom of page