top of page

Rüyada havaalanı görmek

bisikletle kaza yapmak.png
© Copyright

Bu rüyanın size getirebileceği mesajlar:

 • Milat

 • Ayrılık

 • Hazırlık

 • Değişim

 • Gelişim

 • Yolculuk

 • 2 hayat arası

 • Geçiş dönemi

 • Dönüm noktası

 • Öncesi ve sonrası

 • Amaca doğru hamle

 • Hareketli bir süreç öncesi

 • Konfor alanının dışına çıkmak

 • Son engellerin ortadan kaldırılması

Rüyada havaalanı görmek ne anlama gelir?

Rüyada havaalanı bilinçaltı tarafından şimdiki zaman ile gelecek zaman arasına konuşlandırılmış sembolik bir köprüdür ve “uçuşa hazırlık süreci” teması içerir. Bilinçaltındaki “uçuş” algısı aslında yükselme, terfi etme ve bulunulan seviyeyi arttırma ile ilgilidir. Dolayısıyla, rüyada görülen havaalanı aslında yükseleceğimiz, terfi edeceğimiz ve kaderde ilerleyiş hızımızın artacağı bir döneme giriş öncesi psikolojik hazırlığı temsil eder.


Rüyada havaalanı görmek aynı zamanda amaca giden yolda son engellerin ortadan kaldırılması ve son hazırlıkların atılmasıyla ilgili bilgi içerir. Havaalanı uçuş öncesi son işlemleri yaptığımız bir nokta olduğundan bu rüya aslında kişi için son bir hamlenin ya da bir işin öncesinde atılması gereken son adımın temsilcisi de olabilir. Rüya sahibi bu rüyada havaalanında yanında kimlerin bulunduğuna da dikkat etmelidir. Çünkü kendisiyle birlikte uçağa binecek olan yolcular aslında aynı amaca (aynı istikamete) ilerleyen kişilerdir. Havaalanında yaşanan her şey aslında rüya sahibinin bu hazırlık sürecinde yaşayacaklarıyla örtüşür.

Rüyada havaalanında olduğunu görmek

Rüyada havaalanı aynı zamanda yakın gelecekte çok hızlı ve engelsiz bir ilerleme olacağı bilgisini bize getirir. Diğer taşıt araçlarının aksine rüyada bineceğimiz uçak aslında bizi hiçbir durakta ya da bekleme noktasında bekletmeden amacımıza direk götürecek bir yardım ya da vesilenin temsilcisidir. Dolayısıyla rüyada görülen havaalanı tam da bu yardım ya da vesile öncesi halletmemiz gereken işlerin hatırlatıcısı bir metafordur.


Rüyasında havaalanında bir sorun çıktığını gören kişinin bir işi tam sonuna geldiğinde olmaz ya da ertelenir. Havaalanında yangın, saldırı ya da olumsuz tüm durumlar son anda karşımıza çıkacak aksiliklere delalet eder.

Rüyada havaalanı ayrıca kişi için bir milat ya da “2 yaşam arası” metaforudur. Rüyada uçuştan öncesi ve uçuştan sonrası olmak üzere kişinin hayatında çok büyük farklılıklar olan 2 ayrı dönem bulunur. Bu rüyanın sahibine göre uçuş öncesi daima hayatın daha yavaş olduğu ve yavaş ilerlemelerin olduğu zaman dilimidir. Uçuştan sonrası ise rüya sahibi için kaderde hızlanmanın ve terfi etmenin sonrasını temsil eder. Bir başka deyişle havaalanı rüyalarında daima bir öncesi-sonrası ve milat teması bulunmaktadır.

Rüyada havaalanında bulunmak:

Rüyada havaalanında bulunmak daima değişim, mekan değişikliği, iş değişikliği gibi olguları ele alır. Aslında rüyadaki havaalanı bir geçiş dönemi ve değişime hazırlık yaptığımız bir evre metaforudur. Rüya sahibi bir istikamete doğru ilerlemeden önce yapması gereken son işleri bu mekanda halleder ve yolculuğunu başlatır. Havaalanı aynı zamanda son engellerin ortadan kaldırılması ve durağan bir süreçten hareketli bir sürece geçmek için yapılan hazırlık sürecini temsil eder.

Rüyada havaalanında bulunmak değişime hazırlanmak, son rötuşları yapmak ve yeni bir sürece giden yolda son engelleri ortadan kaldırmaya yönelik çabalarımızın simgesidir.  Rüyasında kendini bir uçağa binmek için havaalanına gitmiş gören kişi hayatına girecek bir fırsatı dört gözle beklemektedir. Bazen rüyada havaalanında bulunmak bir "amaca direk varış” ve tek bir hamleyle amacı elde etmeye yönelik bir adımı temsil eder. Tüm taşır araçlarının aksine uçak daima engelsiz ve duraklamadan bir istikamete (amacımıza) gidişin simgesidir. Dolayısıyla rüyasında bir uçağa binmek için havaalanında giden bir amacı bir çırpıda elde etmek için son hazırlıkları yapar.

Rüyada havaalanında birini yolcu etmek ya da karşılamak:

Rüyada sadece birini karşılamak ya da yolcu etmek için havaalanına giden kişi hayatına girecek ya da hayatından çıkacak bir kişi ya da bir durum hakkında hazırlık yapmaktadır. Rüyada havaalanından yolcu ettiğimiz her şey aslında vedalaştıklarımız, sona erdirdiğimiz süreçler ya da kapattığımız sayfaları temsil eder. Havaalanında karşıladığımız insanlar ise bunun tam tersine hayatımıza girenler, yeni başlayan süreçler, haneye giren bebekler ya da hayatımıza giren değişimlerin simgesidir. Bu rüyayı yorumlarken rüya sahibi yolcu ettiği ya da karşıladığı kişinin özelliklerine ve rüyada kendisine ne hissettirdiğine odaklanmalıdır. Yolcu ederken kendini iyi hisseden bir dertten kurtulur. Yolcu karşılarken kendini kötü hisseden ise başına yeni bir dert alır. Rüyasında Murat isminde birini havaalanında karşılayan muradına erer.


Rüyada havaalanına inen uçak ya da uçaklar daima hayatımıza girecek olanlar ya da yeni karşılaşacağımız durumlarla ilgili bilgi sunar. Bu rüya bazen doğanlar, haneye giren bebeklerle ilgili olabileceği gibi bazen hoş geldin dediğimiz durumlar, yeni süreçler ve hayatımıza girecek olanları temsil eder. Rüyada yere inen her uçak uzaktan görmüş olsak bile çok yakın zamanda hayatımıza girecek olan bir şeyin temsilcisidir. Bu rüya bazen doğacak bir bebeğin haberini getirebileceği gibi yeni bir iş fırsatının haberini de getirebilir. Bazen havaalanına yeni inen bir uçak yeni bir iş fikri ya da ilhamın da simgesi olabilir.


Rüyada havaalanından kalkan uçak ya da uçaklar hayatımızdan çıkanlar, veda ettiklerimiz ya da vazgeçtiklerimizle ilgili bilgi içerir. Bu rüya bazen artık istemediğimiz ya da kapattığımız süreçleri yansıtıyor da olabilir. Rüyasında bir uçağı kalkarken gören kişi için bir şey artık sona ermiştir. Bu rüyayı görenin eski bir sevgiliye veda etmesi, unutamadığı birini artık unutmaya başlaması ya da bir şeyi istemediği için hayatından çıkarması olasıdır. Nadiren de olsa havaalanından kalkan uçağın vefat edecek bir kişiye işaret etmesi olasılığı da bulunur. Bazen kalkan uçak kaçırılan bir fırsat ya da bir daha bize sunulmayacak bir tekliftir.

Rüyanızı yazın:

bottom of page