top of page

Rüyada hazine görmek

bisikletle kaza yapmak.png
© Copyright

Bu rüyanın size getirebileceği mesajlar:

 • Para

 • Ödül

 • Fırsat

 • Nişan

 • Düğün

 • Birikim

 • Yatırım

 • Kısmet

 • Nasip

 • Evlilik

 • Alışveriş

 • Mal-mülk

 • Zenginlik

 • Mal almak

 • Yeni bir ilişki

 • Değerli eşya

 • Yeni bir yetenek

Rüyada hazine görmek ne anlama gelir?

Rüyada hazine yaşamınızda değerli bulduğunuz bir şeylerin varlığının altını çizer. Bazıları için hazine gerçek yaşamında da sahip olduğu mal varlıklarının sembolü olabileceği gibi bazıları için altın kadar değerli yetenekler ya da fikirleri sembolize eder. Bir başka deyişle, rüyanızda hazine görüyorsanız uyandığınızda belki hazine bulmazsınız fakat altın değerinde bir fikir size zenginliği ve maddi refahı uzun vadede getirebilir.

 

Rüyada görülen hazine daima para pul işleri ve maddiyata dair bilgiler getirir. Fakat görülen altının çokluğu ya da azlığı bu refahın boyutuna ışık tutar. Örneğin, bir çeyrek altın görmekle hazine görmek aynı değildir. Hazine rüyalarının temelinde “çok büyük ya da değerli bir hazineye sahip olmak” teması yatar. Bu bazen bir fikir, bazen bir yetenek ya da Allah vergisi bir şey olabilir. Rüya sahibi hazinenin kendisi için ne ifade ettiğini bulmalıdır.

 

Bazen hazine sizin için değerli biri ya da çok değer verdiğiniz bir projeyi temsil eder. Rüyanın senaryosu da yorum için çok önemli. Hazineyi korumaya mı çalışıyordunuz? Belki de size ait olan bir şeyler tehlike altında ya da kariyerde koltuğunuza biri göz dikmiş. Ya da kim bilir partnerinizi sizden almaya çalışan birileri olabilir. Rüyada sakladığınız ve korumaya çalıştığınız hazine sizin için değerli olan her şeyi ya da herkesi temsil ediyor olabilir.

 

Bazen rüyada hazine zengin olmak için size sunulmuş değerli bir fırsat ya da olanağa işaret eder. Yurt dışından çağırılıyor olabilirsiniz, güzel bir iş teklifi alabilirsiniz ya da kim bilir iyi bir okulda okuma hakkını kazanmış olabilirsiniz. Eğer bu rüyayı gördüyseniz bilin ki bu yolun sonu maddi refah ve zenginlik olacaktır. Tabi yine bu rüyayı da yorumlarken rüyanın senaryosu çok önemli. Hazineyi bulmak ne kadar iyiyse onları kaybetmek de o kadar kötüdür. Kaybedilen hazine kaçırılan zenginlik fırsatlarıyla ilgilidir.

Rüyada hazine bulmak

Bazıları için hazine büyük bir ödülün ve murada ermenin simgesidir. Çok sayıda hazine daima büyük bir ödüle işarettir. Bu rüyanın getirdiği ödül herkes için farklı olacaktır. Bazıları için ödül güzel bir eğitim bazıları için evlilik ya da aşık olduğu partneri elde etmektir. Bu yüzden hazine rüya sahibi için ne ifade ettiğini yalnızca kendisi bilir. Hazineyi kaybetmek bazen ayrılık ya da murada ermek yerine hüsrana uğramaktır ve hayırsız bir rüyadır.

 

Rüyada hazine aynı zamanda “değerli obje” metaforudur. Dolayısıyla, rüyasında hazine bulan kişi yaşam yolculuğunda çok değerli bir şey elde edeceği bir noktaya varır. Bu, bazen bir yetenek, ödül ya da geçmişteki çabaların sonuçlarını almak olabilir. Hazine bulduğumuz rüyalar daima hayırlıdır ve bize güzel bir müjde alma haberini getirirler.

Fakat hazine rüyalarının pozitif anlamı gibi bir de negatif anlamı vardır ki bazen aç gözlülüğü ya da abartıları temsil edebilir. Ayrıca bazen ihtiyaç fazlası fazlalıkların ve yolsuzluğun bir işareti olabilir. Bazen bu rüyalar, birinin mutluluğu ve refahı nedeniyle kıskançlığınızı veya hayal kırıklığınızı ortaya çıkarır. Bazen hazine bulduğumuz rüyalar zengin ve gösterişli hayatlara duyulan özlemin simgesinden başka bir şeyi yansıtmaz. Bir başka deyişle, rüyanızda hazine bulduysanız uyandığınızda da hazine bulacağınız anlamına gelmez. Bu tip rüyalar bazen yorumlanmamalıdır bile.

 

Hazine bulduğumuz rüyaları yorumlarken altının miktarına ve çokluğuna da bakmalıyız. Çünkü, rüyadaki altının çokluğu aslında “değeri fazla” sıfatı taşımaktadır. Rüyada küçük bir altın bulmakla hazine bulmak aynı anlama gelmez. Rüyasında çok fazla altın bulan kişi aslında yaşam yolculuğunda da çok değerli bir hazine elde eder. Bu hazine belki para değildir fakat bir yetenek ya da eğitim fırsatıdır. Rüya sahibi bu fırsatı yakalarsa güzel bir yaşamı kendisine sunacak bir mesleğe kavuşur.

 

Rüyada hazine bulmak tüm bunların yanı sıra mutluluk, memnuniyet ve ihtiyaç fazlasına sahip olmaktır. Bu rüyada kendinize sormanız gereken şunlar: hazine mı buldunuz? Yoksa yalnızca küçük bir çeyrek altın mıydı bulduğunuz? Eğer bir çeyrek altın bulduysanız belki de her ay kenara bir miktar para atacaksınız. Fakat hazine bulduysanız şans kapıyı çalıyor olabilir. Belki de beklenmedik bir iş ya da yatırım fırsatı bir anda sizi bulacak.

 

Hazine bulduğumuz rüyalar bazen daha önce hiç bilmediğiniz bir yönünüz ya da güzel gelir elde edebileceğiniz bir iş alanını keşfetmekle ilgili de olabilir. Belki de zenginlik ve refah yanı başınızda duruyor fakat siz henüz onu yeni keşfettiniz. Para kazandıracak yeni bir mesleği keşfetmiş ve “tam benlik iş” demiş de olabilirsiniz. Rüyanızda hazine bulduysanız çevrenize bakın ve sizi neyin nasıl  maddi refaha ulaştırabileceğini görmeye çalışın.

 

Hazine bulduğunuz bir rüya ayrıca geçmişte yaptığınız bazı yatırımlardan maddi kazanç ve kar elde etmeyi de gösterebilir. Geçmişteki çabalarınızdan hala ödeme almıyorsanız endişe etmeyin. Belki de hazine bulduğunuz rüya size biraz daha beklemeniz gerektiği konusunda mesaj getiriyor. Ödül henüz size varmamış olabilir fakat bu asla varmayacağı anlamına gelmez. Ektiklerinizi yakın gelecekte biçmeye başlayacaksınız.

Rüyanızı yazın:

bottom of page