top of page

Rüyada hediye görmek

bisikletle kaza yapmak.png
© Copyright

Bu rüyanın size getirebileceği mesajlar:

 • Potansiyel

 • Haber

 • Müjde

 • Kazanç

 • Kaynaklar

 • Kazanımlar

 • Hediye

 • Umut

 • İlham

 • Şans

 • Nasip

 • Rızık

 • Para

 • Ödül

 • Refah

 • Sürpriz

 • Huzur

 • Sağlık

 • Mutluluk

 • Haneye rızık girişi

Rüyada hediye görmek ne anlama gelir?

Rüyada hediye yaşam yolculuğumuzda karşımıza çıkan gizli potansiyellerin, fırsatların ya da iç yüzünü bilmediğimiz tüm oluşumların temsilcisidir. Bu rüya aynı zamanda yaşamımızda henüz gelişmemiş tüm potansiyeller ve aniden karşımıza çıkan tekliflerle ilgilidir. Rüyada kendisine bir hediye sunulan kişi uyandığında ummadığı bir yerden bir iş teklifi alabilir ya da aniden aklına gelen bir fikir ya da ilhamdan dolayı yeni bir proje oluşturmak için kolları sıvayabilir.

 

Rüyada hediye görmek aynı zamanda pozitif düşünce ve ani ilhamdan dolayı yaşamımızda bazı değişimler olabileceğine delalettir. Bazen bir başlangıç yapmak için ihtiyacımız olan materyalleri ya da parayı elde etme anını temsil edebileceği gibi bazen bir engeli aşmak için bize uzatılacak yardım elini temsil edebilir. Kısacası, rüyasında kendisine bir hediye verilen kişiye gerçek hayatta da bir iyilik ya da jest sunulur. Fakat bu rüyayı daha iyi yorumlayabilmek için hediyenin nasıl göründüğüne, bizde pozitif mi yoksa negatif mi duygular uyandırdığına dikkat etmeliyiz. Güzel görünen bir hediye daima jest ve iyiliklerin temsilcisiyken, çirkin ya da siyah renkli bir hediye yaşamımıza yeni bir sorunun girişini temsil ediyor olabilir.

Rüyada hediye almak - Rüyada hediye vermek

Rüyada önümüzde hediye ya da çok sayıda hediyeler olduğunu görmemiz yaşam yolculuğumuzda farkında olmasak da bize sunulan değerli şeylerin varlığından haber verir. Bu hediyeler bazen doğuştan sahip olduğumuz ya da sonradan kazandığımız yetenekler, beceriler, eğitimler hatta kendimize kattığımız her şey olabilir. Bu hediyeler aslında bize sunulan nimetlerdir ve onları kendimize fayda sağlamak için kullanabiliriz. Kısacası, rüyasında hediye ya da çok fazla hediyeler olduğunu gören kişiye bir menfaat sunulur.

 

Rüyada hediye aynı zamanda “yaşamın bize sunduğu nimetler” sembolüdür. Hediye gördüğümüz rüyalar aynı zamanda kazanımlar, sahip olduğumuz haklar ve bize ait olan her şeyi temsil ediyor olabilir. Rüyada birinin bize biz hediye sunması en genel anlamı itibariyle birinden gelecek menfaat, para ya da alınacak iyiliktir. Hiç kimsenin sunmadığı fakat rüyada yememiz mümkün olan hediye ya da hediyeler ise yaşamın bize sunduğu nimet ya da fırsatları temsil eder. Hediye gördüğümüz rüyaları daha iyi yorumlayabilmek için hediyenin renklerine ve ne kadar çok olduklarına dikkat etmeliyiz.

 

Rüyada görülen hediye yaşamımıza giren tüm rızk ve kazanımlar, ihtiyaçların karşılanması, eksiklerin giderilmesi ile ilgilidir. Bazıları için rüyada görülen hediye ihtiyaç duyulan para ya da kaynakları elde etmeyle ilgilidir. Çok güzel hediye alana çok güzel bir teklif, fırsat ya da para sunulur. Rüyada çok fazla sayıda hediye görmek teklif ya da paranın fazla olması, hediyelerin çok az ya da yetersiz olması kaynak ya da para eksikliğine işaret eder. Rüyada gördüğümüz hediyeler kendimize kattığımız, kazandıklarımız ve elde ettiklerimizi temsil eder.

 

Rüyada görülen hediyeler bazen hasret duyduklarımız, istek ve arzularımız ya da giderilmesi gereken ihtiyaçları temsil eder. Çok güzel görülen hediyelere bakmak fakat bu hediyelerden kendimize alamamak hala amaçlarımıza ulaşacak seviyeye gelmediğimizi bize hatırlatır. Masanın yakınında olup hediyelere sadece bakmak ve onlara sahip olamayan fakat sahip olmayı çok isteyen kişi arzularına çok yakındır fakat bir sebepten dolayı arzusuna kavuşamamaktadır. Uzakta güzel hediyeler gören kişinin hayallerinin gerçekleşmesine hala zaman vardır.

Rüyada birine hediye vermek:

Rüya sahibi rüyasında birine hediye veriyorsa birine bir teklifte bulunur ya da bir konuda yardımcı olmaya çalışır. Bazen birine hediye vermek yükü hafifletmek ya da bir işi başkasına devretmeye işarettir. Bu rüyalar aynı zamanda paylaşmak ya da hediye vermekle alakalı olabilirler. Birine tadı güzel yiyecek bir şeyi hediye veren kişi bazen o kişiye yardımda bulunur, hediye alır ya da para verir. Verilen hediyenin tadı ya da görüntüsü kötü ise o kişiye kırıcı bir harekette bulunma olasılığı vardır.

 

Rüyada hediye vermek aynı zamanda başkalarına karşı cömert doğamızın sembolüdür. Hediye karşılığı olmadan verilen bir şeyi temsil eder ve genellikle iyi niyet ve sevgi yansıtır. Bu rüyada dikkat edilmesi gereken hediyenin kime verildiği, nasıl bir görüntüye sahip olduğu ve hangi olumlu duyguları tetiklediğidir. Tüm bunları iyi analiz eden kişi bu rüyanın yorumunu yapabilir.

Rüyada birinden hediye almak eksiklerin tamamlanması ve doyuma ulaşmayla ilgili bilgi getirir. Güzel bir hediye yiyen aradığını bulur, eksik olan para tamamlanır ya da bir ihtiyaç giderilir. Tadı ya da görüntüsü kötü bir hediye alan ise tam tersine umduğunu değil ummadığını alır ve bir işten hoşnut kalmaz. Bazen tadı ya da görüntüsü kötü bir hediye almak faydasız meşguliyet ya da sonu zarar olacak bir işe girişmekle ilgilidir.

Rüyanızı yazın:

bottom of page