Rüyada helikopter kazası

Bu rüyanın size getirebileceği mesajlar:

 • Düşüş

 • Değişim

 • Bırakmak

 • Başarısızlık

 • Vazgeçmek

 • Vedalaşmak

 • İşten çıkmak

 • “Hayır” demek

 • Gönül geçmesi

 • Yön değiştirmek

 • Hevesin kaçması

 • Karar değiştirmek

 • Yeni bir amaç bulmak

 • Yeni için eskiyi terk etmek

 • Statükoya meydan okumak

Rüyada helikopter kazası görmek ne anlama gelir?

Rüyada helikopter kazası görmek genellikle yaşamımızdaki değişim ve ilerlemeyi engelleyen bir olayı sembolize eder. Helikopter ya da diğer araçlarla yaptığımız yolculuklar aslında yaşamdaki hareketlerimizi ve değişimi simgeler. Fakat, bir helikopter kazası rüyası bu hareketin engelleneceğinin işareti olabilir.


Helikopter kazası yaptığımız bir rüya ne yazıkki olumsuz bir mesaj içeriyor olabilir. Bu tür rüyalar yaşamımızın olumsuz bir bölümünü sembolize eder. Rüyadaki helikoptere binme eylemi yaşamımızda bir noktadan diğer noktaya hareket etmek için ilk adımı atmaya işarettir. Bir helikopter yolculuğu sırasında kaza yapmak ise bu hareketi yaparken karşılaşacağımız bir engeli sembolize eder. Bir başka deyişle, rüyasında bindiği helikopterin düştüğünü gören kişi bazı arzularını ve hayallerini ertelemek zorunda kalabilir ya da amacına ulaşmak için kendisine başka bir rota seçmelidir.

Rüyada bir helikopterin kaza yaptığını görmek

Rüya yorumcularının bir çoğu helikopter ya da uçak gibi yükselerek yolculuk yaptığımız tüm taşıt araçlarını bir yükselme alameti olarak görmüştür. Çoğu rüya yorumcularına göre helikopter yükselme, servet ve gökyüzüne bağlı olduğundan hayallerimizle ilgilidir. Bu yüzden bir helikopterin düşmesi ya da helikopter kazası rüyaları genellikle hayra yorulmaz ve ani çöküşlerin, iflasın ya da hayallerin suya düşmesinin belirtisi olabilir. Tıpkı gökyüzünde uçarken birden yere çakılan bir helikopter gibi rüya sahibinin de kendini yüksekteyken birden zeminde bulma ihtimali vardır. Fakat unutulmaması gereken bir şey rüyaların yalnızca zihinsel alem aktivitesi olduğudur. Bir başka deyişle, helikopterin düşüşü her zaman gerçek bir düşüşe işaret etmek zorunda değildir. Bu düşüş bazen yalnızca düşme ya da rütbe kaybetme korkusudur.


Rüyaların sembolik diline baktığımızda yükselme daime başarıya giden rota ve bu rotada ilerleyişimizin sembolüdür. Fakat helikopterle kaza yapmak bu yükselişi sabote edebilecek bir gelişme sembolü olabilir. Aslında helikopterin ve yolculuğun durumu zihnimizin durumudur. Rüyada güzel bir kalkış yapan bir helikopter daima güzel başlangıçlara işarettir. Helikopterdeki yolcuların durumu, hareketleri hatta sözleri bu sembolik yolculukta yaşayacaklarımızla örtüşür. Helikopterde sorunsuz uçan yolcular iç dünyamızdaki uyumun göstergesidir. Helikopterdeki yolcuların kavga etmesi, huzursuz davranışlar sergilemeleri ya da bağırıp çağrışmaları ise iç dünyamızdaki ikilem ve kararsızlıklara işaret edebilir.

Bir helikopter kazası rüyası bir çok rüya yorumcusu tarafından çok büyük bir engel olarak yorumlanabilir. Aslında yaşam sembolik bir yolculuktur ve yapmak istediğimiz her şey rüyalar aleminde bize yolculuk olarak görülebilir. Helikopterle bir yerden başka bir yere gitmek de buna benzer bir şekilde yaşamda bir noktadan başka bir noktaya ilerleyişin sembolüdür. Rüyada bu ilerleyiş esnasında yaşanan bir helikopter kazası şimdilik amacımıza ulaşamayacağımızı gösterebilir.


Havada ilerlediğimiz yolculukların sembolik olarak kara yolculuğundan farkı vardır.Helikopterle giderken kara yolculuğu gibi engelleri aşmak için çaba sarfetmeyiz, sadece engellerin üstüne çıkar ve onları hissetmeden üstesinden geliriz. Yaşam yolculuğumuzda bu engelleri kolayca aşabileceğimiz bir noktaya vardığımızda rüyamızda helikopterle bir yere gittiğimizi görürüz. Fakat helikopter kazası rüyaları yine de engelleri aşsak bile arzu ettiğimiz bir işin olmayacağının habercisi olabilir.

Bu rüya aynı zamanda yaşam yüklerimiz ve sorumluluklarımızla ilgili bilgi getirir. Bizimle helikopterde yolculuk yapan her yolcunun rüyada bir hacmi ve zihnimizde kapladığı yer vardır ve bunlar birer arketip olarak rüyada bize mesaj getirirler. Oturan yolcular, bağrışan yolcular hatta hiçbir tepki vermeyen yolcuların her biri rüyada bizim için bir mesaj getirir. Bilinçaltımız yaşamdaki ilerleyişimiz esnasında karşılaşacağımız tüm sesleri ve tepkileri anlatmak için bu yolcuları inşa eder. İyi bir rüya analizi helikopterdeki yolcuları tanımlamayı gerektirir. Bu yolcular amacımıza ulaşmak üzereyken yaşayacağımız duygular, düşünceler, tepkiler ve anılarla ilgili ipuçları getiricilerdir.


Tüm bunlara ilave olarak rüyaların sembolik diliyle bir taşıt aracına binme ve inme eylemleri daima zıt temalardır. Birinde “katılma” diğerinde ise “ayrılma” teması bulunur. Rüyasında bir helikoptere binen bir gruba katılır, helikoptertan inen ise bir gruptan ayrılır. Helikoptertaki yolcular aynı istikamete bizimle hareket eden her şeyi içerir. Bizimle hareket eden diğer kişiler, duygularımız, düşüncelerimiz ve verdiğimiz tepkiler bir bütün olarak ele alındığında rüyada bize bir helikopter yolculuğu olarak görülürler. Helikopter kazası ya da helikopterin düşmesi ise amaca giden yolda bizimle beraber tüm bunların bütünsel olarak etkilenmesidir. Bir başka deyişle, rüyada bir helikoptere binip helikopterin düştüğünü gören kişi kendisine yeni bir amaç bulmalı ya da o amaca ulaşmak için farklı bir metod denemelidir.

Ücretsiz fal baktırmak ister misiniz?

Tarot falı bak

Astrozia.com

En çok görülen rüyalar

tsunami

yolculuk

ölmüş anne

mezarlık

otobüs

öldürmek

eski sevgili

örümcek

hamile

yurtdışı

Rüyanızı yazın:

Ruyoka.com bir eğlence sitesidir. Sitedeki rüyalar tarot sembolizmi, astroloji, numeroloji, psikanaliz, rüya tabiri semboller dili araştırmaları ve yazarın hislerini birleştirerek bütünsel yorumculuk anlayışına göre yazılmıştır.

Site yapımcısı ve yazarı: Özlem Uçar

Pictures designed by Freepik.com

 

Bu sitenin yapımında esinlenen yardımcı kaynaklar:

 

Tarot Diva, by Sasha Graham

The Astrology Bible, by Judy Hall

The Ultimate Astrologer - By Nicholas Campion

The everything TAROT BOOK, by Skye Alexander

ENCYCLOPEDIA OF NUMEROLOGY - By Dr. M. KATAKKAR

Sigmund Freud - The Interpretation of Dreams, translated by Joyce Crick

The Dreamcatcher an A-Z guide to your dreams and what they mean By Philip Clucas

The Complete Idiot's Guide - Interpreting Your Dreams by MARCI PLISKIN and SHARI L. JUST Ph.D

The Dream Dictionary from A to Z (The ultimate a-z to interpret the secrets of your dreams) - Theresa Cheung

https://www.auntyflo.com/

whatismyspiritanimal.com

 

Bu sitede yazılanların tüm hakları Ruyoka.com tarafından saklıdır. İzinsiz kullanılması, kopyalanması ya da yayınlanması kesinlikle yasaktır.