top of page

Rüyada helikopterle bir yere gitmek

bisikletle kaza yapmak.png
© Copyright

Bu rüyanın size getirebileceği mesajlar:

 • Değişim

 • İlerleme

 • Kolaylık

 • Katılmak

 • Beraberlik

 • Güçlenmek

 • Yön arayışı

 • Motivasyon

 • “Evet” demek

 • Yön değiştirmek

 • Karar değiştirmek

 • Harekete geçmek

 • Yeni bir amaç bulmak

 • Konfor alanının dışına çıkmak

Rüyada helikopterle bir yere gitmek ne anlama gelir?

Rüyada helikopterle bir yere gitmek tamamen yeni ruhsal deneyimlerle ilgilidir. Dünyevi deneyimlerden uzaklaşıyor, çığır açıyor ve sınırlarınızı aşıyorsunuz. Bu rüyanın ayrıntılarında gelişmiş ya da gelişmemiş yönlerinizle ilgili gizemli mesajlar bulabilirsiniz. Gittiğiniz yerin mutlaka belirli bir nitelik veya karakter özelliği vardır. Bu karakteristik özelikle sizin kişiliğinizde ya da yaşamınızda hangi yönlere vurgu yapıyor? Belki de bu sahip olmadığınız ve ona doğru ilerlemek istediğiniz bir şeyi sembolize ediyor.


Helikopterle bir yere gittiğimiz rüyalar daima hareket ve ilerleme alameti olarak karşımıza çıkarlar. Helikopterle bir yere gittiğimiz bir rüya beklemediğiniz bir şekilde ilerlediğinde görünebilir. Bir hedefe ya da sonuca doğru güzel bir hamle yaparak bir adım daha yaklaştığınız zamanlarda rüyanızda helikopterle yolculuk yaptığınızı görebilirsiniz.


Eğer rüyanızda helikopterle bir yere gittiğinizi gördüyseniz evrenin sizin için yeni bir kısa yol çizdiğini bilmelisiniz. Yaşamda bir A noktasından B noktasına hareket etme zamanı genellikle yolculuk rüyalarıyla karşımıza çıkar. Bu rüyalar bazen yalnızca arzularımıza ışık tutar fakat bazı zamanlarda bizi değişime ya da içinde bulunduğumuz durumdan uzaklaşmaya davet ederler. Belki de sizin için yeni bir kariyer yolu çizilmiş ve bu yeni kariyeri kabul edebilmeniz için eskisiyle vedalaşmanız gerekmekte.

Rüyada helikopterle bir yere gittiğini görmek

Rüyada helikopterle bir yere gitmek aynı zamanda yeni bir bakış açısı kazanmak, farklı düşünmeye başlamak ya da konfor alanımızın dışına çıkma arzusunu sembolize eder. Çünkü rüya sahibi olarak siz belki de bulunduğunuz konumdan memnun olmadığınızdan dolayı farklı bir şeyleri deneme arzusu içinde hissedebilirsiniz. Fakat asla unutmamalısınız, diğer taraftaki çimenler hep daha yeşil görünürler. Helikopter yolculuğu rüyalarını genellikle içinde bulunduğunuz durumdan uzaklaşma ya da diğer tarafa geçerek orada işlerin nasıl olduğuna bakma arzusu hissettiğinizde görürsünüz.


Tüm yolculuk rüyaları gibi rüyada helikopterle bir yere gitmek de duygusal ya da ruhsal düzeyde daha iyi bir şeylerin arayışına da ışık tutabilirler. Bu rüyalarda genellikle vedalaşma ve yeni için eskiyi terk etme teması bulunur. Terk edilen bazen ilişki, kariyer hatta yaşanılan memleket olabilir. Rüya sahibi daha iyisine sahip olacağına inandığı için eskiye sırtını dönmeye karar vermiştir. Bu yolculuk aslında rüyayı gören için bir vedalaşmadan başka bir şey değildir.

Helikopterle bir yere gittiğimizi gördüğümüz bir rüyanın detaylarına odaklanarak bu rüyayı yorumlamalıyız. Helikopter sağlam ya da yeniyse kader bize yeni bir şey sunmuştur. Eğer rüyada yolculuk yapılan helikopter eski ya da kırık dökük ise belki de artık bize hizmet etmeyen ve eskimiş olan şeyleri çöpe atma zamanı gelmiş. Yeni dünya düzeninde eski düşünce sistemleri ya da çalışma sistemleri belki de artık işinize yaramıyor. Tek ihtiyacınız olan biraz güncelleme ya da yenilik olabilir (tıpkı rüyada onarılması ya da yenilenmesi gereken helikopter gibi). Peki ya havanın ya da yolculuk yapılan bölgelerin durumu? Hava bulutlu, fırtınalı,  gidilen yerler kasvetli ve hava karanlık mı? O halde bilmelisiniz ki bu yolculukta önünüze engeller çıkacak. Değişim sandığınız kadar kolay olmayacak.


Bir helikopter yolculuğu rüyası bazen değişim ve dönüşüm alameti olarak karşımıza çıkabilir. Yeni fırsatlar ve fikirler var, belki de bu fırsatları yakalayabilmeniz için uzak diyarlara gitmeniz gerekiyor. Yaşamınızda üreyen yeni birşeyler var. Bu belki yeni bir kariyer hatta yeni bir aşk da olabilir. Fakat o, beklediğiniz yerde sizi bulmayacak. Sizin onu gidip almanız gerekebilir. Mutlaka sizin için bir “varış noktası” söz konusu. O varış noktasına seyahat ettiğinizde bir arzunuza kavuşacaksınız.

Yolculuk yaptığımız rüyalar daima yaşamdaki hareket sembolüdür. Fakat rüyaların semblizmindeki “hareket” fiziksel hareket değildir. Bazen bir durumdan başka bir duruma geçiş ya da bir amacın peşinde koşmayı bırakarak yeni bir amaca yönelmek rüyalar alemine göre her zaman bir yolculuktur. Hatta yaşam yolculuğumuzdaki fikir değişkliklerimi, yeni fikirler, yeni projeler ya da aniden beliren bir ilhamdan dolayı yeni bir amaca yöneliyor olmak rüyalar dilinde her zaman bir yolculukla sembolize edilir.


Bu rüyayla ilgili kendinize sormanız gereken sorular var. Yanınızda ne taşıyordunuz? Bu soruya verdiğiniz cevap nedir? Bunlar sizin yaşam yükleriniz. Yaşam yükleri genellikle duygular, düşünceler, inançlar hatta tüm sorumluluklarınız. Sizinle gelen her şey rüyanıza bir bavul kılığında girebilir. Bavulunuz ne kadar ağırsa yaşam yükleriniz de o kadar ağırdır. Fakat bu tip rüyalar bazen bu yaşam yüklerinden kurtulmayı önerir. Örneğin, eski ve size çok fazla ağırlık yapan bir bavul belki de bilinçaltınızdan size gelen “onu bırak” uyarısı. Neyi bırakmanız gerektiğini size ağırlık yapan her şeye bakarak anlamalısınız.

Rüyanızı yazın:

bottom of page