top of page

Rüyada helikopterle yolculuk yapmak

bisikletle kaza yapmak.png
© Copyright

Bu rüyanın size getirebileceği mesajlar:

 • Değişim

 • İlerleme

 • Kolaylık

 • Katılmak

 • Beraberlik

 • Güçlenmek

 • Yön arayışı

 • Motivasyon

 • “Evet” demek

 • Yön değiştirmek

 • Karar değiştirmek

 • Harekete geçmek

 • Yeni bir amaç bulmak

 • Konfor alanının dışına çıkmak

Rüyada helikopterle yolculuk yapmak ne anlama gelir?

Rüyada helikopterle yolculuk yapmak mevcut yaşam durumunuzdan memnun olmadığınızı ve yeni bir duruma doğru hareket etme arzunuzu sembolize eder. Bu tür rüyalar genellikle içinde bulunduğunuz bir durumu tasvir etmek için bilinçsiz zihin tarafından ortaya çıkarılan rüyalardır. Yolculuk yaptığınızda nasıl bir ortamdaydınız? Bu ortamın özelliklerinin günlük yaşamınızdaki durumun özellikleriyle inanılmaz benzerlikler gösterdiğini göreceksiniz. Rüyanızda neredeydiniz ve nereye doğru yol alıyordunuz? Bu rüyadan alacağınız bilgiye dayanarak günlük yaşamda aslında nereden nereye gittiğinize ışık tutabilirsiniz.


Helikopterle yolculuk yaptığımız rüyalar rutinler ve kısıtlamalardan kurtularak yaşamda yükselme ve her düzeyde özgürlüğe sahip olma alametidir. Bu rüya aynı zamanda hayallerimize giden bir yolun daha kısa ve kestirmesini bulduğumuzun müjdecisi olabilir. Rüyasında bir helikoptere binerek bir yere giden kişi bir amacına kısa ve kestirme yoldan ulaşır.


Bu rüyalar aynı zamanda yaşamda bir noktadan başka bir noktaya sürüklendiğimiz süreçleri sembolize eder. Helikopter rüyaları semboliktir ve bütünsel yorumculuk gerekir. Bu tip rüyalar üç unsuru barındırırlar: helikopterin durumu (zihnin durumu) havanın durumu (yaşamın bize sundukları) ve son olarak helikopterdeki kişilerin durumu (olaylar, arketipler, duygular, düşünceler). Bir rüya yorumcusu bu üç unsuru bir araya getirebilirse rüyanın vermek istediği mesaj ortaya çıkacaktır.

Rüyada helikopterle yolculuk yaptığını görmek

Helikopterle yolculuk yaptığımız rüyalar aynı zamanda konfor alanımızın dışına çıkma arzusunu sembolize eder. Çünkü rüya sahibi olarak siz belki de bulunduğunuz konumdan memnun olmadığınızdan dolayı farklı bir şeyleri deneme arzusu içinde hissedebilirsiniz. Fakat asla unutmamalısınız, diğer taraftaki çimenler hep daha yeşil görünürler. Helikopter yolculuğu rüyalarını genellikle içinde bulunduğunuz durumdan uzaklaşma ya da diğer tarafa geçerek orada işlerin nasıl olduğuna bakma arzusu hissettiğinizde görürsünüz.


Bu rüyayı gören kişi kendini içinde bulunduğu bir durumdan uzaklaştırma arzusunda olabilir. Yaşamda hareket etme zamanı genellikle yolculuk rüyalarıyla karşımıza çıkar. Bu rüyalar bazen yalnızca arzularımıza ışık tutar fakat bazı zamanlarda bizi değişime ya da içinde bulunduğumuz durumdan uzaklaşmaya davet ederler. Belki de sizin için yeni bir kariyer yolu çizilmiş ve bu yeni kariyeri kabul edebilmeniz için eskisiyle vedalaşmanız gerekmekte.

Duygusal ve ruhsal düzeyde de helikopterle yolculuk yaptığımız bir rüya yeni bir şeylerin arayışı içinde olduğumuzun işareti olabilir. Bu rüyalarda genellikle vedalaşma ve yeni için eskiyi terk etme teması bulunur. Terk edilen bazen ilişki, kariyer hatta yaşanılan memleket olabilir. Rüya sahibi daha iyisine sahip olacağına inandığı için eskiye sırtını dönmeye karar vermiştir. Bu yolculuk aslında rüyayı gören için bir vedalaşmadan başka bir şey değildir.


Helikopterle yolculuk yaptığımız rüyaların tüm ayrıntılarına dikkat ederek bu rüyayı yorumlamalıyız.  Helikopter sağlam ya da yeniyse kader bize yeni bir şey sunmuştur. Eğer rüyada yolculuk yapılan helikopter eski ya da kırık dökük ise belki de artık bize hizmet etmeyen ve eskimiş olan şeyleri çöpe atma zamanı gelmiş. Yeni bir dünya içinde eski düşünce sistemleri ya da çalışma sistemleri belki de artık işinize yaramıyor. Belki de ihtiyacınız olan şey biraz güncelleme ya da yenilik olabilir (tıpkı rüyada onarılması ya da yenilenmesi gereken helikopter gibi). Peki ya havanın durumu? Hava bulutlu, fırtınalı,  gidilen yerler kasvetli ve hava karanlık mı? O halde bilmelisiniz ki bu yolculukta önünüze engeller çıkacak. Değişim sandığınız kadar kolay olmayacak.

Helikopterle yolculuk yaptığımız rüyalar bazen bir değişim ve dönüşüm başlangıcına işaret edebilir. Yeni fırsatlar ve fikirler var, belki de bu fırsatları yakalayabilmeniz için uzak diyarlara gitmeniz gerekiyor. Yaşamınızda üreyen yeni birşeyler var. Bu belki yeni bir kariyer hatta yeni bir aşk da olabilir. Fakat o, beklediğiniz yerde sizi bulmayacak. Sizin onu gidip almanız gerekebilir. Mutlaka sizin için bir “varış noktası” söz konusu. O varış noktasına seyahat ettiğinizde bir arzunuza kavuşacaksınız.


Gerek helikopter yolculuğu gerek diğer taşıt araçlarıyla yaptığımız yolculuklar yaşamdaki tüm hareketlerinizi sembolize eder. Fakat rüyalar alemindeki “hareket” fiziksel hareket değildir. Bazen bir durumdan başka bir duruma geçiş ya da bir amacın peşinde koşmayı bırakarak yeni bir amaca yönelmek rüyalar alemine göre her zaman bir yolculuktur. Hatta yaşam yolculuğumuzdaki fikir değişkliklerimi, yeni fikirler, yeni projeler ya da aniden beliren bir ilhamdan dolayı yeni bir amaca yöneliyor olmak rüyalar dilinde her zaman bir yolculukla sembolize edilir.


Bir helikopter yolculuğu rüyasını yorumlarken yanımızda ne olduğuna da bakmalıyız. Çünkü yanımızda gelen herkes ya da tüm objeler bizim yaşam yüklerimizdir. Yaşam yüklerimiz genellikle duygular, düşünceler, inançlar hatta tüm sorumluluklarınız. Sizinle gelen her şey rüyanıza bir bavul kılığında girebilir. Bavulunuz ne kadar ağırsa yaşam yükleriniz de o kadar ağırdır. Fakat bu tip rüyalar bazen bu yaşam yüklerinden kurtulmayı önerir. Örneğin, eski ve size çok fazla ağırlık yapan bir bavul belki de bilinçaltınızdan size gelen “onu bırak” uyarısı. Neyi bırakmanız gerektiğini size ağırlık yapan her şeye bakarak anlamalısınız.

Rüyanızı yazın:

bottom of page