Rüyada hemşire görmek

Bu rüyanın size getirebileceği mesajlar:

 • İlgi

 • Şifa

 • Şifacı

 • Süreç

 • Terapi

 • Çözüm

 • Tavsiye

 • İlerleme

 • İyileşme

 • Yardımcı

 • Kurtulma

 • Çıkış yolu

 • Kolaylaştırıcı

Rüyada hemşire görmek ne anlama gelir?

Ünlü psikiyatrist Carl Jung’a göre arketipler bilinçaltının bileşenleridir ve insan düşünce ve davranışlarını organize etmeye, yönlendirmeye hizmet ederler. Onun, arketiplerinden biri de rüyada karşımıza çıkan şifacı arketipidir. Hemşire rüyaları da yaşam yolculuğumuzda karşımıza bir şifacı çıktığı zaman gördüğümüz rüyalardandır. Aslında bilinçaltımız yaşamımızda şifa ya da çözümün ya da en azından bize bu çözümü ulaştıracak aracının vardığını bize anlatmak için rüyamızda bir “hemşire” arketipi yaratır.

 

Rüyamızda karşımıza hemşire kılığında çıkan bu şifacı arketipi fiziksel, ruhsal ya da duygusal anlamda bizi çözüme yönelten bir kişi ya da merci sembolüdür. Hemşire arketipi her zaman bize yol gösterici ya da işimizi kolaylaştırıcı bir sembol olmuştur. Fakat, rüyadaki hemşire daima bir kişinin sembolü değildir. Bazen bize yardımcı olacak bir arkadaş, bazen annemiz hatta yalnızca iç sesimiz bile olabilir. Rüyasında hemşireyi gören çözümün ya da en azından kendisine gösterilecek bir çözümün var olduğunu hatırlamalıdır.

 

Carl Jung’a göre hemşire şifacılar ailesinin yalnızca bir alt bireyidir. Bu ailede doktor, sezgisel şifacı, yaralı şifacı, bakıcı, ebe, hemşire ve terapist var. Bu şifacı arketiplerinin ortaya koydukları anlam birbirine çok benzese de ufak farklılıklar olabilir. Kendinizi iyileştirme şekline bakarsanız rüyanızda karşınıza çıkan şifacı arketipiyle benzerlik gösterdiğini gözlemleyebilirsiniz. Doktor, genellikle en üst düzeyde iyileştiricidir. Hemşire ise ayağımıza kadar gelen yardımı sembolize eder.

 

Hemşireye en yakın şifacı arketipi ebedir. Ebe, dünyaya yeni bir hayat getirmeye yardımcı olan farklı bir şifa türüdür. Ebe aynı zamanda yeni bir başlangıç (doğum) yapmamıza yardımcı olan desteğin sembolüdür. Hemşire rüyaları da ebe rüyalarına benzer fakat yine de farklı yorumlanabilirler. Rüyadaki hemşireyi yorumlayabilmek için hemşirenin ne yaptığına ve rüyanın senaryosuna odaklanmalısınız.

 

Hemşire şefkatli, sabırlı ve yumuşaktır. Yaşam yolculuğumuzda şifayı ayağımıza kadar getirecek bir kişi ya da merci metaforudur. Belki de rüyanızda hemşire gördüyseniz çözümü aramanıza bile gerek yok, o sizi bulacak. Özellikle de rüyada bir hemşire ilaçları size getiriyor hatta içmenize yardımcı oluyorsa bilin ki bütün taşlar yerine oturacak iyileşme sürecinde ilerleme kaydedilecek.

 

Buraya kadar hemşirenin yalnızca pozitif özelliklerinden ve yardımcı bir arketip olmasından bahsettik. Peki hemşire gördüğümüz rüyalarda her zaman bu mu söz konusu? Ya gördüğümüz hemşire bizde negatif duygular uyandırıyor ya da gözümüze çirkin görünüyor ise? İşte o zaman buraya kadar okuduğunuz her şeyi unutun. Rüyanızda sizde negatif duygular uyandıran bir hemşire size destek değil köstek simgesidir.

Rüyada hemşireler görmek:

Rüyada birden fazla hemşire görmek ya da bir ortamda çok fazla hemşirenin dolandığını görmek sizin için birden çok çözümün var olması ya da evrenin bir sorununuzu çözmek için harıl harıl çalışması anlamına gelir. Belki gözlemleyemiyor olabilirsiniz fakat arka planda da olsa iyileşme olmakta, kötü giden bir süreçte düzelme görülmektedir. Rüyanızda hastaları iyileştirmek için uğraşan çok sayıda hemşire görmeniz işlerin tıkırında olması anlamına da gelir.

 

Rüyada hastaları iyileştirmek için çaba gösteren hemşireler daima bir organizasyonun yapı taşlarına işaret eder. Bu rüyayı yorumlamak için hemşirelerin hareketlerini gözlemlemelisiniz. Çünkü yaşam yolculuğunuzda içinde bulunduğunuz bir organizasyondaki çarkın işlemesiyle hemşirelerin hareketleri birbiriyle bağlantılıdır. Hemşireler kusursuz ve hata yapmadan mı çalışıyordu? O zaman içinde bulunduğunuz organizasyonda her şey yolunda. Hemşirelerden biri ya da bir kaçı rüyada sizde negatif duygular mı uyandırdı? Ya da çalışmak yerine pasif mi duruyorlardı? Bu durumda içinde bulunduğunuz bir organizasyonda işlemeyen segmentler var.

 

Bir hastane içinde hemşireler görmek aynı zamanda yaşamımızda bir soruna çözüm bulacağımız bir noktaya vardığımızı ve evrenin de bize bu konuda yardımcı olacağını gösterir. Rüyada hastane daima sorunlara çözüm bulunan bir mekanın simgesidir. Bu yüzden bazen hastane bir devlet kurumu ya da adalet arayan biri için adli bir makamı bile temsil edebilir. Derdiniz her ne ise bu derde çare arayacağınız bina aslında rüyada size hastane olarak görülecektir. Bu durumda rüyadaki hemşireler de bu sistemin yapı taşları ve işleyişini kolaylaştırıcı kişiler, olaylar ya da durumlardır.

tarot3.png

Ücretsiz fal baktırmak ister misiniz?

Rüyanızı yazın:

Ruyoka.com bir eğlence sitesidir. Sitedeki rüyalar tarot sembolizmi, astroloji, numeroloji, psikanaliz, rüya tabiri semboller dili araştırmaları ve yazarın hislerini birleştirerek bütünsel yorumculuk anlayışına göre yazılmıştır.

Site yapımcısı ve yazarı: Özlem Uçar

Pictures designed by Freepik.com

 

Bu sitenin yapımında esinlenen yardımcı kaynaklar:

 

Tarot Diva, by Sasha Graham

The Astrology Bible, by Judy Hall

The Ultimate Astrologer - By Nicholas Campion

The everything TAROT BOOK, by Skye Alexander

ENCYCLOPEDIA OF NUMEROLOGY - By Dr. M. KATAKKAR

Sigmund Freud - The Interpretation of Dreams, translated by Joyce Crick

The Dreamcatcher an A-Z guide to your dreams and what they mean By Philip Clucas

The Complete Idiot's Guide - Interpreting Your Dreams by MARCI PLISKIN and SHARI L. JUST Ph.D

The Dream Dictionary from A to Z (The ultimate a-z to interpret the secrets of your dreams) - Theresa Cheung

https://www.auntyflo.com/

whatismyspiritanimal.com

 

Bu sitede yazılanların tüm hakları Ruyoka.com tarafından saklıdır. İzinsiz kullanılması, kopyalanması ya da yayınlanması kesinlikle yasaktır.