top of page

Rüyada herkesin içinde kaka yapmak

bisikletle kaza yapmak.png
© Copyright

Bu rüyanın size getirebileceği mesajlar:

 • Kötülük

 • Fenalık

 • Yanlışlık

 • Utanmak

 • Pervasızlık

 • İfşa olmak

 • Koz vermek

 • Kötü arkadaşlar

 • Yasadışı faliyetler

 • Düzensiz yaşam

 • Düşmana yenilmek

 • Korkulara yenilmek

 • Sırrın ortaya çıkması

 • Bilinmeyenin bilinir olması

Rüyada herkesin içinde kaka yapmanın anlamı

Rüyada herkesin içinde kaka yapmak başarısızlık ve bu başarısızlığın toplum tarafından görülmesi metaforudur. Sembolik olarak rüyada kaka yapmak kötü sonuç alma alametidir. Kakanın herkesin önünde yapılıyor olması ise bu sonucun toplumun bilgisine sunulmasıdır.


Sembolik olarak kaka yapmak ve güzel bir bebek doğurmak rüyaları birbirine zıt rüyalardır. Rüyada güzel bir bebek doğurmak her zaman belli bir süre bekleyiş sonrası muhteşem bir sonuç alma alameti olurken rüyada kaka yapmak ise bunun tam tersine tam bir fiyasko ya da berbat bir sonuç alma alametidir. Rüyada kakayı herkesin içinde yapmak ise bu başarısızlığı rüya sahibinin çevresinde herkesin öğrenmesidir. Örneğin, üniversite sınavına giren bir gencin sınavı kazanamaması sonrası rüyada herkesin içinde kaka yaptığını görmesi aslında bu sonuçtan dolayı duyduğu pişmanlık ve toplum tarafından sonucun öğrenilmesi endişesinin yansımasıdır.

Rüyada herkesin içinde kaka yapmak ne anlama gelir

Rüyada dışkı genellikle utandığımız ve dış dünyadan ve diğer insanlardan sakladıklarımızı temsil eder. Eğer bir rüyada dışkı herkes tarafından görülüyorsa ortaya çıkmasını istemediğiniz bazı sırların ya da bir bilginin ortaya çıkması ihtimali vardır. Özellikle rüyada herkesin içinde kaka yapıyor ve daha sonra bunu temizlemek için uğraşıyorsanız bir şeyin bilinmesinden korkuyor olabilirsiniz.


Rüyada herkesin içinde kaka yapmak aynı zamanda bir işi yanlış zamanda ya da yanlış bir ortamda yapmakla ilişkilendirilir. Her nasıl dışkının yeri tuvalet ise günlük yaşamda da bazen olmadık yerde bir şey söylediğimiz ya da uygunsuz bir hareket yaptığımızda aslında zihnimiz bize “bunun yeri burası değil” demeye çalıştığında rüyamızda herkesin içinde kaka yaptığımızı görebiliriz. Her şeyin bir yeri ve zamanı vardır ve eğer böyle bir rüya gördüyseniz ertesi gün yanlış bir hareketi olmadık bir yerde yapmamaya dikkat edin.

Rüyada insanların önünde kaka yapmak

Bu rüyanın utanç verici olduğunu mu düşünüyorsunuz yoksa rüyanızda utanç duygusu duymadınız mı? Eğer utanç duymadıysanız bu yanlış bir hareketi yanlış bir ortamda yaptığınızı fakat bunun farkında olmadığınızı gösterir. Çok iyi düşünün nerede hangi yanlışı yaptınız? Ya da bir projeyle ilgili yanlış yaptığınız fakat yanlış olduğunu göremediğiniz ne var? Herkesin içinde kaka yaptığınız rüyanız size bir yanlışı göremediğinizi anlatmaya çalışıyor olabilir.


Bazen rüyada herkesin içinde kaka yapmak toplum içinde aşağılanmaya maruz kalmak ya da övgü (veya mükafat) beklerken çok kötü bir sonuç alarak bundan dolayı onurun kırılmasının işareti olabilir. Örneğin, bir işe girişeceğinizi herkese duyurdunuz ve mükemmel bir sonuç bekliyordunuz fakat aldığınız sonuç tam anlamıyla bir fiyasko. Çevrenizdeki insanların taktirini alacağınızı umarken hiçbir başarı alamadınız dolayısıyla ortada bir taktir de yok. Bu rüya sonrası bu durum size bir şeyi anımsatıyor mu?


Rüyada kaka yaptığınız yer yorum için önemli olabilir. Herkesin içinde herkesin göreceği şekilde tam olarak nereyi tuvalet olarak kullandınız? Bu bir iş arkadaşınızın masası mıydı? O halde bu kişiyle ilgili işyerinde bir sorun yaşayabilirsiniz ya da bir sırrınızın bu arkadaşınız tarafından öğrenilme ihtimali olabilir. Rüyada tuvalet ararken bulamayıp ulu orta bir yeri tuvalet olarak mı kullandınız? O halde, bir projede zamanlama sorunu ya da gecikmeler yaşayacaksınız. Bir işi zamanında yetiştirememekten dolayı şişirip atacak ve başarısız olacaksınız.

Herkesin içinde kaka yapma rüyası aynı zamanda negatif enerji ve negatif duygularla yüklü olmayı ve bu duyguların toplumsal statümüzü ve özgüveni olumsuz etkilediğini gösterir. Tıpk rüyada herkesin içinde dışkınızın görünmesinden duyacağınız utanç gibi siz de toplum içinde bulunduğunuz zamanlarda bir şeylerden çekiniyor olabilirsiniz. Bu bazen grup tartışması korkusu, işyerinde özgüven eksikliği ya da belli bir yaşa gelinmiş olmasına rağmen topluma başarı adına hiçbirşey sunmamanın yansıması olabilir. Bu tür rüyaları kendini çevrede kimseye karşı kanıtlayamamış ya da kariyer elde edememiş bireyler sıkça görebilirler. Bunun sebebi aslında toplumdaki statüyü düşük gösterici bir yaşam tarzına sahip olduğunu düşünmektir. Başarı için toplumsal baskının varlığı ya da çevredeki insanlara artık bir şeyleri kanıtlamanız gerektiğini düşünüyorsanız böyle bir rüya görebilirsiniz.

Rüyanızı yazın:

bottom of page