top of page

Rüyada Hindistan'ı görmek

bisikletle kaza yapmak.png
© Copyright

Bu rüyanın size getirebileceği mesajlar:

 • Yenilik

 • Değişim

 • Bağımsızlık

 • Uzaklaşmak

 • İş değiştirmek

 • Yeni bir ortam

 • Gurbete gitmek

 • Sürüden ayrılmak

 • Büyük düşünmek

 • Özünden kopmak

 • Mekan değiştirmek

 • Yurt dışına çıkmak

 • Çok uzaklara gitmek

 • Keşfedilmemişi keşfetmek

Rüyada Hindistan’ı görmek ne anlama gelir?

Rüyada Hindistan'ı görmek yaşamda heyecan verici yeni hareketleri ve değişimleri sembolize eder. Bir durumdan başka bir duruma geçiyor ya da zihinsel olarak değişime uğruyor olabilirsiniz. Fikirleriniz ya da hayata bakış açınız değişiyor ve daha farklı bir geleceğe doğru ilerliyor olabilirsiniz. Fakat, bu rüyaların ayrıntılarında sandığınızdan çok daha fazla bilgi bulacaksınız. Rüyadaki yurt dışı yolculuğu nasıldı? Parlak bir güneş ya da yemyeşil arsalarda mı ilerliyordunuz yoksa karanlık ve kasvetli bir yolda mı? Aslında rüyadaki ilerleyişiniz yaşamda ilerleyiş ve duruma bakış açınızla ilişkilidir.


Rüyada Hindistan' a gitmek özünden uzaklaşmak ve konfor alanının dışına çıkma alametidir. Rüyada Hindistan’a gittiğini gören kişi kendini rüyada nasıl hissettiğine odaklanmalıdır. Huzursuz ya da sıkıntılı olan kişi konfor alanının dışına çıkar fakat amacına nasıl ulaşacağını bilemez. Hindistan’da yolları dar gören sıkıntılı ve acemisi olduğu bir süreçten geçer. Yollar geniş ise sıkıntılı süreci rahat ve çabuk atlatır. Gittiği Hindistan’dan büyülenmek, etkilenmek ya da orayı çok sevmiş olmak ise başka bir ülkeye seyahati çok istemek ya da yeni bir iş alanını yapmış olduğu işten daha çok sevmekle ilgilidir.

 

Rüyada Hindistan’ı görmek bilinçaltımız tarafından inşa edilen “konfor alanının dışına çıkma” metaforudur. Bu tip rüyaları genellikle içinde bulunduğumuz sistem ya da yapıyı bir süreliğine terk edeceğimiz zamanlarda, farklı iş alanlarına fizibilite çalışmaları yapmadan önce ya da yurt dışı seyahatlerinden önce görürüz. Bir başka deyişle, rüyasında Hindistan’a gittiğini gören kişi bir süreliğine alışılmışın dışına çıkar.

 

Rüyada Hindistan’ı görmek özgürlük, daha büyük düşünmek, sınırların dışına çıkmak ve daha önce denenmemişi denemenin simgesidir. Hindistan’ı görmek “uzaklarda bir şey aramak” ya da özünden uzaklaşma teması da içerir. Rüyasında Hindistan’a gidip dolaştığını gören kişi için değişim ve kendini aşma sinyalleri verilmektedir. Bu rüyanın sahibi daha önce denenmemiş olanı dener ve başarılı olur. Fakat rüyasında Hindistan’da sıkıldığını, bunaldığını ya da kendini rahat hissetmediğini gören kişi yabancı bir ortamda bazı durumlardan rahatsız olur.

 

Bir rüyada Hindistan ya da başka bir ülkenin vurgulanıyor olması daima o ülkeyle olan bağlarımız, orada yaşayan tanıdıklarımız ya da iş bağlantılarımızla ilgili bilgi getiriyor olabilir. Bazen Hindistan’da yaşayan bir akrabamız ya da tanıdığımızla ilgili bilgi içerebilecekleri gibi Hindistan markası bir ürün ile ilgili bilgi de içerebilirler. Dolayısıyla, rüyada gördüğümüz Hindistan aslında bir nevi bize birini ya da bir şeyi hatırlatıcı sıfat görevi yapmaktadır. Rüyasında, evine Hindistan’dan bir misafir geldiğini görenin uyandığı zaman o ülkenin markası bir bulaşık makinesi alması olasılığı da her zaman vardır. Burada bilinçaltımız bize eve girenin aslında Hindistan’dan geldiğini anlatmaya çalışmaktadır. Bu yüzden rüya yorumculuğunda ülkeleri yorumlamak için o ülkeyle tam olarak nasıl bir bağımız olduğuna bakmalıyız.

Rüyada Hintlileri görmek

Rüyada gördüğümüz Hindistanlılar ya da yabancı uyruklu insanlar bilinçaltımız tarafından yaratılan “bizden olmayanlar” metaforudur. Sembolik olarak bu tip rüyalarla karşı takım oyuncuları ya da düşman askerleri rüyaları birbirine benzerlik gösterir. Bilinçaltımız rüyamızda bize kendimizi içinde bulunduğumuz gruba ait olmayan insanları gösterirken bu taktiği kullanır. Aslında rüyadaki Hindistanlılar yaşam yolculuğumuzda karşımıza çıkan rakipler, düşmanlar ya da bizim grubumuzun dışında kalan kişilerdir. Dolayısıyla, Hintlilerin gerçek hayatta kendi şirketimizde çalışmayan diğer şirket elemanlarını temsil etme ihtimalleri olduğu gibi tanıdığımız yabancı uyruklu insanları ya da yaşam yolculuğumuzda kendi takımımızın dışında kalan kişileri temsil etme olasılığı da vardır.

 

Rüyada Hindistan’a yapılan yolculuk rüyaları bazen değişim ve adaptasyon süreçleri ya da yabancısı olunan yeni bir ortama ayak uydurma çabasıyla ilgilidir. Rüyada gördüğümüz Hindistanlılar genellikle yeni iş arkadaşlarımızla olan ilişkilerimizle, Rüyada Hindistan’daki atmosfer ya da ortamın görüntüsü de yeni iş ortamıyla ilgili bilgi sunar. Rüyada Hintlilerin kendine iyi davrandığını gören kişi büyük ihtimalle yeni girdiği işte iş arkadaşlarıyla çabuk uyum sağlar. Rüyada Hindistanlılardan kötülük gören işe girer girmez zorlu bir rakiple karşılaşır hatta bu rekabette yenik düşme ihtimali vardır. Bazen rüyada gördüğümüz Hindistanlılar girdiğimiz yeni ortamda karşılaşacağımız engelleri temsil eder.

Rüyada Hindistan'a yolculuk yapmak

Rüyada Hindistan’a yolculuk yapmak alışılmışın dışına çıkmak, sınırları aşmak, özgürleşmek, evden ya da yaşadığı ülkeden ayrılmak gibi anlamlar içerir. Rüya sahibi içinde bulunduğu sisteminden ya da kendini sınırlandıran tüm inanç ya da engellerden arınır. Bu rüya farklı düşünmeye başlamak, daha fazlasını istemek ya da yurt dışına açılmak gibi durumlara işaret edebilir. Rüyamızda gördüğümüz Hindistan aslında bilinçaltımızın inşa ettiği bir “henüz keşfedilmemiş alanlar” metaforudur. Bu rüyanın sahibi yaptığı işi çok daha büyütmeye ve uzaklara götürmeye çalışabilir.

 

Rüyada Hindistan’a yolculuk yapmak aynı zamanda yaşam yolculuğumuzdaki radikal değişimler, iş ya da mekan değişiklikleri veya mevcut kariyerimizi değiştirmemizle ilgili bilgiler sunarlar. Bu tip rüyaların yorumlanmasında rüya sahibi Hindistan’dan nasıl bir etki aldığına bakmalıdır. Rahat ettiğini ve kendini mutlu gören kişi için değişim hayırlıdır ve sonu mutlu olacaktır. Bir kişi rüyasında zor nefes aldığı ya da kendini mutsuz olduğu bir ortamda görür ise değişim o kişi için hayırsız olacaktır.

Rüyada Hindistan'da kaybolmak

Rüyada Hindistan’da kaybolmak, özünden kopmak, kendinden uzaklaşmak, gurbete gitmek fakat tüm bunların bir hayrını görememekle ilgilidir. Bu rüyayı yaşam yolculuğunda yönünü kaybetmiş ya da gurbette ne yapacağını bilmeyen biri görüyor ise bir an önce özüne ya da yurduna dönmelidir. Farklı bir iş alanına girmek isteyen kişi rüyasında Hindistan’da kaybolduğunu görüyor ise o iş alanında umduğunu bulamaz ve daha önce yapmakta olduğu işle tekrar ilgilenmelidir.

Rüyanızı yazın:

bottom of page