top of page

Rüyada hortlak görmek

bisikletle kaza yapmak.png
© Copyright

Bu rüyanın size getirebileceği mesajlar:

 • Ayrılık

 • Zorluk

 • Tehlike

 • Korkular

 • Dönüşüm

 • Gerçek dışı

 • Düşmanlar

 • Temassızlık

 • Negatif enerji

 • Zorlu bir rakip

 • Çıkmaz sokak

 • Algı yanılması

 • Fiziksel kopukluk

 • Kaybetme korkusu

 • Kapanmış sayfalar

 • Enerjinin tükenmesi

 • Bir türlü kapanmayan bir mesele

Rüyada hortlak görmek ne anlama gelir?

Rüyadaki görülen hortlak ölmüş, tükenmiş ya da bitmiş olmalarına rağmen yaşamımızda hala bize zarar vermek için var olan alanları temsil eden bir metafordur. Aslında gerçek yaşamımızda sonuna gelmiş olmamıza rağmen hala etkisini negatif anlamda hissettiğimiz ve kaçmaya çalıştığımız tüm durumlar rüyada bize hortlak kılığında görünürler.

 

Hortlak ile ilgili rüyalar genellikle geçmişten gelen negatif enerji rüyalarıdır. Bu rüyalar bir türlü kapanmayan ve çözüp rafa kaldıracağımız yere sürekli kaçtığımız meselelere işaret edebilirler. Aynı zamanda geçmişte kapanmamış sayfalar, bilinçaltımızdaki eksik bırakılmış işler ve bu işlerin tekrar tekrar bizi rahatsız etmesine de işaret edebilirler. Kısacası, hortlak kaçtığımız ve bir türlü yüzleşmek istemediğimiz geçmişte kapanmadan bırakılmış bir meseledir. Rüyasında hortlağı sürekli gören kişi eğer bu meseleyi hallederse bu rüyayı bir daha görmek fakat bu meseleler yokmuş gibi ele alınmadan bırakılırlarsa kişinin bilinçaltında “kapanmamış mesele” olarak saklanmaya devam ederler.

 

Rüyada hortlak aynı zamanda temassızlık ve bağlantı kuramamaya delalet eder. Bu rüya bazen bireysel farklılıklara ve bu farklılıklardan dolayı birbirini anlayamayan insanlara ve aralarındaki iletişim sorunlarına dikkat çekebilir. Rüyasında kendini ya da eşini hortlak olarak gören kişi için “farklı dünyaların insanları” mesajı bulunur. Yine buna benzer şekilde arkadaşlar ya da iş hayatındaki bireysel farklılıklarla ilgili durumlar da bize hortlak rüyalarıyla ifade edilebilir. Rüyasında hortlaklarla yemek yediğini ya da farklı aktivitelerde bulunduğunu gören kişi aslında kendine benzemeyen ya da çok farklı bir arkadaş grubuyla yakın zamanda vakit geçirebilir.

Rüyada hortlaklar görmek

Rüyadaki hortlaklar tükenmiş ve faydasız enerji sembolizmidir. Rüyasında hortlaklarla arkadaşlık eden aslında kendisine faydası olmayan hatta zararlı olan kişilerle takılmaktadır. Rüyadaki hortlak “ölmüş” ya da “dünyevi olanla bağlantısı kopuk” algısı yaratan objedir ve rüya sahibi için faydasız enerjiyi sembolize eder. Rüyasında hortlaklar tarafından kuşatılan kişi vaktini çok fazla faydasız işle geçirmekte olduğunu anlamalıdır. Rüyasında hortlaklarla arası iyi olan, arkadaşlık eden ve onlardan kaçmayan tüm bu faydasız işlerle kendi rızasıyla uğraşmaktadır. Bu rüya genellikle vaktimizi eğitim, öğrenim ya da kendimizi geliştirdiğimiz işlere harcamak yerine enerjimizi bize hiçbir menfaat sunmayacak alanlara aktardığımıza dair uyarıdır.

Rüyada hortlak öldürmek:

Rüyada hortlak öldürdüğünü görmek en genel anlamı itibariyle uzun süredir kişinin bilinçaltını rahatsız eden bir sorunu ortadan kaldırmaya delalet eder ve hayırlı bir rüyadır. Rüyasında hortlak öldüren bir işi halleder ya da bir düşmanı yener ve rahatlar. Fakat bu rüyanın bir başka teması da zaten ölü olanı öldürmek temasıdır. Bir başka deyişle, bu rüya daha önce kapanmış ve tekrar gündeme gelmiş bir sorunu ikinci kez hallederek ortadan kaldırmanın altını da çiziyor olabilir. Kısacası, rüyada hortlak öldürmek herkes için iyi anlam içerir ve bilinçaltında depolanmış ve çok yer işgal eden bazı negatif düşünceleri formatlamaktır.

Rüyada hortlak saldırısına uğramak:

Rüyada hortlak saldırına uğramak da yine hortlak tarafından takip edilme rüyasına benzer bir anlam içerir ve geçmişten gelen negatif enerjinin kişinin bugününü etkilemesinin altını çizer. Fakat hortlak saldırısı biraz daha vurgulu bir şekilde bu olayın gelip artık bizi aşırı derecede rahatsız etmesi, hatta varlığımızı ya da istikrarımızı bozacak boyutta rahatsızlık vermesine işaret eder. Rüyasında hortlaklar tarafından saldırıya uğrayan ve öldürülmeye çalışanın kişinin karşısına geçmişten gele bu enerji o kadar güçlü bir şekilde çıkar ki çok büyük bir kayıp vermesine bile sebep olabilir. Bu rüyanın sahibi geçmişten kaynaklı bu meseleyi ertelemek yerine eline alıp çözmelidir.

Rüyada hortlak tarafından takip edilmek ya da kovalanmak geçmişimizden gelen baz tamamlanmamış işlerin bugünümüze negatif enerji olarak yansımasıyla ilgili bir rüyadır. Hortlağın sembolik olarak anlamı “ölmüş ve artık fiziksel dünyaya ait olmayan yaratık” olarak yapılabilir. Dolayısıyla rüyamızda bizi takip eden hortlak aslında bilinçaltındaki ölmüş (bitmiş, tükenmiş, sona ermiş) olmasına rağmen hala peşimizi bırakmayan durum ya da olay algısıdır. Eğer bir kişi rüyasında sürekli hortlaklar tarafından takip edildiğini görüyor ise mutlaka geçmişe dayanan bir sorunu eline alarak halletmeli ve bir daha önüne çıkmasına izin vermemelidir. Aksi taktirde bu rüyaların sonu asla gelmeyecektir.

Rüyada hortlak olduğunu görmek ya da hortlağa dönüşmek maneviyatın azalması ya da fiziksel alemde kopuk olmaya işarettir. Tıpkı hortlağın fiziksel alemin yaratıkları olmamaları gibi rüya sahibi de ya gerçeklerden ya da fiziksel alemden kopuk bir hayat sürmektedir. Bu rüya bazen internet bağımlılığı, aşırı hayalperestlik ve gerçeklerden uzak kalmak ya da yakınlarıyla tüm bağı koparacak kadar kendi dünyasına dalmak gibi durumların yaşanmasına da işaret edebilir. Kısacası, rüyasında hortlak olduğunu gören için “geri dön” mesajı vardır ve kişi fiziksel alemle kopardığı bağı tekrar sağlamlaştırmak adına bir şeyler yapmalıdır. Bazen rüyada kendini hortlak olarak görmek birilerinin gözünde “aşırı değişmiş olmak” ya da “gözden düşmek” algısıdır. Bu rüyanın sahibi kimin gözüne hortlak gibi göründüğünü anlamaya çalışmalıdır. Rüyasında bir tanıdığının hortlağa dönüştüğünü gören ise bu duyguları  o tanıdığı ya da o kişiyle aynı ismi taşıyan biri için hisseder.

Rüyada hortlaklarla çevrili olmak negatif enerjilerin kişinin hareket etmesini zorlaştıracak boyutta etkisinin hissedilmesi anlamına gelir. Hortlakların kendisini ablukaya aldığını ya da kaçmasını engelleyecek şekilde çevrelediğini gören kişi için bir sorunla ilgili tüm çıkış yolları tükenir. Rüyadaki hortlaklar aynı zamanda faydasız ve gereksiz boş enerjilerin temsilcisidir. Bu yüzden bazen hortlaklarla çevrili olmak rüyası faydasız hatta zararlı arkadaşların kötü etkilere veya rüya sahibinin hayatını boş ve faydasız işlerle çok fazla geçirmesine işaret edebilir. Kısacası, bu rüyayı görenin hayatında çok fazla gereksiz ve ortadan kaldırılması gereken iş ya da alan bulunur ve rüya sahibinin tüm vakti ve enerjisi bu boş işlerle ya da negatif düşüncelerle işgal edilmiştir.

Rüyada hortlaktan saklanmak en genel anlamı itibariyle bizi rahatsız eden bazı durumlardan uzaklaşmaya çalışma çabasıdır. Bu rüya bazen korkularla yüzleşmeyi reddetmek ya da geçmişten kaynaklı bir sorunu halletmek yerine o sorunu görmezden gelmeye işaret eder. Bu rüyayı sürekli gören kişi için artık bazı sorunları ele alarak çözmenin vakti gelmiştir. Bu sorunları görmezden gelmek kişiye hiçbir fayda sağlamamaktadır. Rüyadaki hortlak algısı herkes için farklı olabilir. Bazen hortlak “istenmeyen durum” sembolizmidir. Aslında rüyasında hortlaktan saklanan ve hortlak tarafından bulunmak istemeyen istemediği bir durumdan kaçar.

Rüyanızı yazın:

bottom of page