top of page

Rüyada hortum görmek

bisikletle kaza yapmak.png
© Copyright

Bu rüyanın size getirebileceği mesajlar:

 • Öfke

 • Yıkım

 • Zarar

 • Tahrip

 • Yenilik

 • Tehlike

 • Değişim

 • Kapılmak

 • Yok etmek

 • Kaçamamak

 • Yıkıcı güçler

 • Kontrol kaybı

 • Yaklaşan son

 • Öfke patlaması

 • Duygusal fırtınalar

 • Radikal değişimler

 • Her şeyi mahvetmek

 • Yeninin eskiye yer açması

Rüyada hortum görmek ne anlama gelir?

Rüyada hortum genellikle yıkım, tahrip ve zarar vermek ile ilgili bilgi getirir. Aslında rüyada hortum sembolik olarak yaşamımızı etkileyen yıkıcı dış güçler ve istikrarımızı bozacak derecede etkili olabilecek her şeyi temsil edebilir. Hortum rüyalarında iki ana unsur bulunur: tahrip eden ve tahrip edilen. Bu yüzden bu rüyaların yorumlanması için rüya sahibi öncelikle bu iki unsurun hangisinin tarafında olduğunu anlamaya çalışmalıdır.

 

Rüyada hortum konfor ve istikrarımızı sarsacak tüm tehlikelerin sembolü olabilir. Bu rüya bazen kendi ellerimizle kurduğumuz düzen ve tüm kazanımlarımızın tehlike altında olduğuna karşı uyarı içerebilir. Rüyada hortum aslında hortumun süpürme ve yok etme etkisine bağlı olarak yorumlanmalıdır. Çok güçlü bir hortum sahip olduğumuz düzeni ve istikrarı yerle bir edecek bazı değişimlerin hayatımıza girebileceği konusunda bizi uyarır. Kısacası, rüyada hortum bir şeylerle artık vedalaşmamız gerektiğini bize haber verir.

Rüyada hortum olduğunu görmek

Rüyada hortum görmek tüm bunların yanı sıra kendini bir şeye ya da değişime zorla kaptırmak ve kaçınılmaz sona istemeyerek de olsa sürüklenmekle ilgilidir. Bu rüya aynı zamanda hayatın kontrolünü kaybetmek ve gidişatı kendi istediği yönde ayarlayamamakla ilgilidir. Rüyada hortum eğer bir şeyi yok ediyorsa rüya sahibi bu zoraki değişim sürecinde mutlaka bazı kayıplar vereceğini anlamalıdır. Hortumun dokunduğu ve yok ettiği her şey aslında rüya sahibinin hayatında yol açtığı yıkımlardır. Hortum ayrıca duygusal girdaplar ve kendini duygusal olarak bir şeye ya da birine kaptırma anlamı da taşıyabilir. Hortumdan kaçmayı başaran kendini tüm bu olanların dışında tutmayı da başarır.

Rüyada hortum bazen yeninin hayatımıza girmek için eskiyi yok etme çabasının sembolüdür. Her nasıl bir bina yapmak için eski binayı tamamen yıkmamız gerekiyor ise hayatımıza yeni girecek bir şeye yer açmak için de eskiyle vedalaşmamız gerekmektedir. İşte rüyada görülen şiddetli ve yıkıcı hortum aslında yeniye yol açmak için hayatımızdaki eskiyi yok edecek ve süpürecek tüm dış güçlerin simgesi olabilir. Bu yüzden rüyada hortum bazıları için değişimin ve yeniliklerin arifesi olarak kabul edilen bir rüyadır. Bu rüyada hortumun bizden tam olarak neyi alıp götürdüğüne odaklanmamız gerekir.

 

Hortum rüyasının İncil’e göre yorumu ise “içsel duygusal fırtına” ve bastırılmış duyguların iç dünyamızda patlak vermesidir. Bu yorumculuğa göre hortum ve kasırga gibi doğal afetler aslında belli edilmeyen ve rüya sahibinin içinde bastırdığı öfke ve kızgınlığın temsilcisidir. Ayrıca İncil hortumu Tanrı’nın bir tezahürü ve cezası olarak yorumlamıştır. Bu yorumculuk anlayışına gören hortum geçmişte yapılmış bazı hataların cezasının kesileceği ve Tanrı tarafından yapılacak bir tahribatın yaklaştığı konusunda uyarıdır. Aynı zamanda hortumun merkezinde olmak kişinin içsel şeytanıyla savaşmak ve doğru yol arayışıdır. Rüyasında hortumun kendisinden güçlü olduğunu görenin şeytanı da kendisinden güçlüdür fakat hortum tarafından yıkılmayan kişi kendisini kontrol etmeye çalışan içsel şeytanıyla başa çıkabilecek güçtedir.

 

Rüyada hortum aynı zamanda bazı meseleler ve bu meselelerin rüya sahibinin hayatında yol açtığı tüm tahribat ve yıkımlarla ilgili de olabilir. Rüyasında bir hortumun evini yıktığını görenin hanesindeki her birey rüya sahibinin hayatında cereyan etmekte olan bazı değişimlerden etkilenir. Bazıları için rüyada hortum görmek duygusal hayatın fiziksel hayatı etkilemesi ve mantıksız kararlar almaya karşı uyarıdır. Bu rüyanın sahibi için duygusal hayatta bir kontrol kaybı ve yıkım söz konusu olabilir. Rüya sahibi duygularıyla değil mantığıyla hareket etmelidir.

 

Rüyada hortum görmek tüm bunların yanı sıra iç dünyamız ve duygusal durumumuz hakkında bilgi verir. Hortum rüyalarında aynı zamanda yuvarlak bir spiral gibi dönen girdap görmek de mümkündür. Bu yüzden bu rüyalar bazen sembolik olarak dıştan içe yöneliş, merkeze doğru hareket etmek ya da öze dönmekle ilgilidir. Fakat bu içsel yöneliş genellikle kişinin kontrolünün dışında ve isteği olmadan yapılan yöneliştir. Rüyasında çok şiddetli bir şekilde bir hortuma kapılan kişi kaçınılmaz değişimlere ayak uydurmaktan başka bir çare bulamaz.

Rüyanızı yazın:

bottom of page