top of page

Rüyada imparatoriçe görmek

bisikletle kaza yapmak.png
© Copyright

Bu rüyanın size getirebileceği mesajlar:

 • Anne

 • Müdüre

 • Patroniçe

 • Hamilelik

 • Doğurganlık

 • Rol model kadın

 • Kadın siyasetçi

 • Kadın düşman

 • Bolluk bereket

 • Kadınsı otorite

 • Güçlü bir kadın

 • Zengin bir kadın

 • Kadınsı dokunuş

 • Hayallerindeki kadın

 • Anne ile ilgili bir haber

 • Yetki sahibi bir kadın

 • Kontrolü eline almış bir kadın

 • Bir kadından gelecek yardım eli

Rüyada imparatoriçe görmek ne anlama gelir?

Rüyada imparatoriçe hem kendi hayatını hem de çevresindekilerin hayatını etkileme ve kontrol etme gücüne sahip arketipteki bir kadının simgesidir. Gerçek hayatımızdaki güçlü, otoriter, yetkili, zengin ya da kontrol sahibi tüm kadınlar rüyada bize imparatoriçe kılığında görünürler. Kısacası imparatoriçe rüya sahibinin hayatında son derece önemli hatta hayatını yönlendirme gücüne sahip bir kadını temsil eder.

Rüyada görülen imparatoriçe bazen anne ya da patroniçe sembolüdür. Fakat imparatoriçenin temsil ettiği anne ailenin kontrolünü elinde tutan, hanım ağa ve otoriter bir kişiliktir ve verdiği kararlar hane üzerinde etkilidir. Rüyadaki imparatoriçe aynı zamanda tabiat anayı, toprağın cömertliğini ve vericiliğini temsil eder. Tıpkı bir anne ve tabiat ana gibi cömert, besleyici ve koruyucu özelliklere sahip bir kadının simgesidir. Rüyada bize imparatoriçe kılığında görülen kadın aslında hayatımızı şekillendirecek güce sahip bir kadındır. Bazen verdiği tavsiyeler ya da hediyeler rüya sahibi için değerlidir.

Rüyada görülen imparatoriçe bazen rüya sahibi için güç ve yetkinin aslında bir kadının elinde olduğunun hatırlatıcısıdır. Kişinin hayatında açılması gereken kilitli kapılar varsa bu anahtarlar bir kadının elindedir ve bu rüyanın sahibi bir sorunu çözmek istiyorsa bu kadından yardım istemelidir. Fakat rüyada imparatoriçe görmekten çok imparatoriçenin nasıl görüldüğü de önemlidir. Hırçın, gaddar ya da zalim bir imparatoriçe görmek elindeki gücü kötüye kullanan bir kadına, iyi ve hoş hareketlerde bulunan bir imparatoriçe rüya sahibini her zaman yardım isteyebileceği güçlü bir kadınla bağlantısı olduğuna delalettir.

Rüyada imparatoriçe bazen ulaşılmak istenen bir kadın ya da çok yüksek mevkide oturan zengin bir kadının temsilcisi de olabilir. Hatta bazı erkekler için imparatoriçe aşık olunan ve bir türlü elde edemediği bir kadının simgesi olabilir. Rüyasında kendisine bakan, gülümseyen ya da hoş tavırlar sergileyen bir imparatoriçe rüya sahibinin ricada bulunması halinde kendisini reddetmeyen bir kadına delalettir. Rüyasında sırtı dönük, asık suratlı ya da sert tavırlar içerisinde bulunan bir imparatoriçe ise rüya sahibinin bir kadından yapacağı ricanın reddedilmesine delalet eder.

Rüyada imparatoriçe olduğunu görmek

Rüyada bir kadının imparatoriçe olduğunu görmesi:

Rüyada imparatoriçe olmak büyük yetkilerle donatılmak ve güç elde etmeye delalettir. Rüyasında kendini imparatoriçe gören bir kadın bir şirketin başına geçebilir ya da kendisine önemli bir proje teslim edilebilir. Bazen kendini imparatoriçe gören kişi tüm ailenin bazı sorumluluklarını üstlenir ve verdiği kararlar sadece kendini değil tüm aile halkını etkileyecektir. Kısacası rüyada imparatoriçe olmak yükselmek, yücelmek ve yetkilerin artmasına delalettir. Rüyada kendini kötü bir imparatoriçe olarak gören elindeki yetkiyi ya da gücü iyi bir şekilde kullanmamaktadır.

Rüyada bir imparatoriçenin ölmesi ya da öldürülmesi rüya sahibinin hayatında önemli ya da yüksek mevkideki bir kadının bazen vefatı bazen rüya sahibinden uzaklaşması ya da onun hayatından çıkmasıyla ilgilidir. Bazı durumlarda rüyada imparatoriçe ölmesi bir kadın siyasetçinin ya da ülkede ünlü veya zirvede bir kadının vefatına delalettir. Bu rüyayı göre kişi hayatında etkili ya da hayatına yön veren bir kadından uzaklaşabilir ya da ayrılabilir. Rüyasında kötü niyetli bir imparatoriçenin öldürüldüğünü gören kişi bir kadından gelecek kötülük ve şerden emin olur. Bu rüyayı gören aynı zamanda bir kadın düşmana galip gelir. Rüyada imparatoriçe ölmesi bazen kadın patron ya da müdürenin işi bırakmasıdır.

İmparatoriçe Tarot’un en cömert kartıdır. Bu kart bolluk ve bereketin yoğun bir şekilde hissedildiği ve yaşamla harmoni içinde olduğumuz zamanlarda belirir. Tarot’un şans, bereket ve lütuf kartlarındandır. Aynı zamanda doğanın sonsuz doğurganlığının ve yaratıcılığının simgesidir. Doğada her şey herkese yetecek miktarda bulunmaktadır ve yetmeyen her şeyin yenilerinin üretileceğinin her zaman mümkün olduğunun altını çizer. İmparatoriçe doğanın dişi ve yenileyici yüzüdür. Enerjinin sonsuzluğu ve biten her ne ise yenilerinin sağlanacağını bize hatırlatır.

 

İmparatoriçe tabiat ana, kadınsı güç, zerafet, güzellik ve Afroditin simgesidir ve yönetici gezegeni Venüstür. Bazen hayatımıza bir kadın dokunuşunun ve bundan dolayı beliren pozitif enerjinin temsilcisidir. Bu kartın aynı zamanda sanatsal ruhumuzu ön plana çıkartmak ile de ilişkisi vardır. İmparatoriçe belirdiğinde sanat ve müzik alanlarında sanki hayatımıza bir ilham perisi girmiş gibi kendimizi bu hobilerle biraz daha fazla ilgilenir bulabiliriz.  

Rüyanızı yazın:

bottom of page