top of page

Rüyada İngiltere kraliçesini görmek

bisikletle kaza yapmak.png
© Copyright

Bu rüyanın size getirebileceği mesajlar:

 • Terfi

 • Fikir

 • Proje

 • Rütbe

 • Hedef

 • Vizyon

 • Başarı

 • Enerji

 • Eylem

 • Kontrol

 • Komuta

 • Özgüven

 • Sorumluluk

Rüyada İngiltere kraliçesini görmek ne anlama gelir?

Rüyalar alemimizin sembolik dili bizimle yazdığı senaryolar ve bu senaryolara oyuncu olarak seçtiği arketiplere verdiği rollerle konuşur. Rüyadaki İngiltere kraliçesi de buna dahil olmak üzere bazen entelektüel gücümüzün ya da aklımızdaki bizi zirveye götürecek bir fikir ya da projenin müjdecisidir. Bu rüyayı gören kişi belki de işsiz ya da parasızdır fakat elindeki bir güç, yetenek ya da iş fikri sayesinde bir kral kadar yükselecek potansiyele sahip olabilir. Bilinçsiz zihnimiz bazen bize zirve noktaya ulaşmanın mümkün olduğunu anlatmak için rüyamıza İngiltere kraliçesi ya da bir kral arketipini davet edebilir.


Rüyaların arketipsel alemi bazen karşımıza davetsiz misafirler olarak ummadığımız karakterleri çıkarır. Bir İngiltere kraliçesi de bu arketiplerden yalnızca biri olarak karşımıza çıkar. Bu arketipler kişisel benliğimizin örüldüğü evrensel deneyim düzeylerini grafiksel olarak tasvir ederler. Ayrıca varlığımız seviyesinde tüm canlılarla ve kozmosla nasıl karmaşık bir şekilde iç içe olduğumuza dair bazı kişisel ipuçları da sunarlar

Rüyada İngiltere kraliçesi ile konuşmak

Doğadaki kozmik işleyişin temelinin bir parçası olan süreçleri bize yansıtmak amacıyla rüyalarımız bazen değişik arketipleri davet eder. İngiltere kraliçesi ya da diğer devlet başkanları, krallar ve diktatörler de bu davetsiz misafirlerden yalnızca biri olarak karşımıza çıkar. Bu arketipler kişiliğimizin bir parçasını oluşturan hisler, duygular, düşünceler ve eylemler üzerinde tam kontrole sahip olduğumuzu hatırlatırlar.


Aslında bilinçsiz zihnimiz bu arketipleri rüyalarımıza davet ederken bize onların karakteristik özelliklerini vurgulayan mesajlar verir. Rüyamızda karşımıza çıkan karakterler bazen yaşamımızda bir yönümüzü temsil ederler. Örneğin, polis, “yasadışı ya da yanlış” bir şey yaptığınızda veya gelişen bir yön, bebekler büyümeye ve gelişmeye muhtaç bir yönünüz, krallar, devlet başkanları ya da diktatörler ise gelişmiş ve zirveye ulaşmış yönlerinizi ortaya çıkarırlar. Tüm bu karakterler aslında rüyalarımızın bize mesaj vermek için karşımıza çıkardığı davetsiz misafirlerdir.

İngiltere kraliçesini gördüğümüz bir rüya semboliktir ve bu tür arketiplerin karakteristik özelliklerine bakmamız gerekir. Bir lider olarak İngiltere kraliçesi güçlü, etkili ve dünya üzerinde etkilidir. Bu tür arketipler yaşamımızdaki en zirve noktaları ya da zirvede oturan bireyleri temsil ediyor da olabilirler. Bu rüyayı gördüyseniz belki de bir konuya o kadar hakimsiniz ki adeta o alemin kralı sizsiniz. Fakat bunun ne anlama geldiğini yalnızca siz anlayabilirsiniz. İngiltere kraliçesini gördüyseniz kendinize sormanız gereken şudur: yaşamınızın en çok hakim olduğunuz alanı nedir?


Bilinçaltı bazen liderlik vasıflarını ya da zirve noktaları vurgulamak amacıyla rüyamızda karşımıza İngiltere kraliçesi ya da başka bir devlet başkanını çıkarabilir. İngiltere kraliçesi ya da diğer arketipler rüyamızda dev bir çarkın yapı taşları gibidir. Arketiplerin hüküm sürdüğü rüyalarımızdaki sanatçılar fikirleri tasarlar, şövalyeler, askerler ve işçiler fikirlere doğru hareket eder, kraliçeler, anneler ve şifacılar bu fikirleri besler ve geliştirir, krallar, devlet başkanları, patronlar ve yüksek rütbe sahibi tüm arketipler bu fikirleri yerleşik ve istikrarlı duruma getirirler. Bu nedenle İngiltere kraliçesi, cumhurbaşkanları ya da kralları gördüğümüz bir rüya aslında bir fikir ya da konseptin tam olarak olgunlaştığı, büyüme sürecini tamamladığı ve artık dünyaya doğmaya hazır olduğuna işaret ederler.

İngiltere kraliçesini gördüğümüz bir rüya genellikle bir konuda yüksek bir seviyeye ulaştığımız ve artık o konuya hakim olmamızı vurgular.Örneğin, duygulara hakim olmak, duyguları kontrol altına almak, bir projeyi geliştirmek ve dünyaya sunmaya hazır hale getirmek, finansal yaşamı kontrol altına almak ve yaşamımızda tam anlamıyla kontrolü sağladığımız her alanın temsilcisi olabilirler. Rüyadaki İngiltere kraliçesi, kral ya da diktatör arketipi yaratıcılığa odaklanmaz. Bize yaratmanın ötesinde, yaratılmış olanın olgunlaşıp meyve vereceği döneme dair bilgi getirirler.


Eğer rüyamızdaki İngiltere kraliçesi mutlu ya da gülümsüyor ise zirveden gelecek bir haber ya da ödüldür ya da en azından bizi zirveye taşıyacak gücün zaten elimizde olduğunun habercisidir. Bu rüyanın sahibi belki de o kadar gizli ve özel bir yeteneğe sahiptir ki bu yetenek onu kendi aleminin kralı yapacak kadar önemli olabilir. İngiltere kraliçesi aynı zamanda tüm sorunları aşabilecek potansiyele ve güce sahip olduğumuzu müjdeleyen arketiptir. Onun koltuğu en zirvedeki koltuk olarak bize aslında yaşamda ulaşmak istediğimiz o en zirve noktaya ulaşmanın mümkün olduğunu müjdeler.


Diğer yüksek rütbe arketipler, krallar ve devlet başkanı arketipleri gibi rüyadaki İngiltere kraliçesi arketipi de yaratıcılık konusunda pek yetenekli değildir. Bunun yerine, İngiltere kraliçesi olarak fikir almaya ve dünyayı kendi vizyonuna uyacak şekilde değiştirmeye daha meyillidir. İnsanlar, işlerini yapacağını ve çok iyi yapacağını bildikleri için doğal olarak liderlere doğru çekilirler. Liderler de başkalarının işini kendisi için yapmasını sağlama ve süreç boyunca onları bir arada tutma konusunda ustadır. Eğer rüyanızda İngiltere kraliçesini gördüyseniz yaşamınızı çok etkili bir şekilde değiştirecek güce ve potansiyele sahip olduğunuzu bilmelisiniz.

Rüyanızı yazın:

bottom of page