top of page

Rüyada irmik helvası görmek

bisikletle kaza yapmak.png
© Copyright

Bu rüyanın size getirebileceği mesajlar:

 • Ödül

 • İlham

 • Fırsat

 • Enerji

 • Nasip

 • Başarı

 • Müjde

 • Mutluluk

 • Yasak zevkler

 • Paylaşmak

 • Kazanımlar

 • Memnuniyet

 • İhtiyaç fazlası

 • Güzel haberler

Rüyada irmik helvası görmek ne anlama gelir?

Rüyadaki irmik helvası içgüdüsel olarak bizi çağıran ve davet eden her şeyin simgesi olabilir. Mesela, çok büyük bir arzumuz ya da hayalimiz aslında bize rüyada gördüğümüz irmik helvası kadar yakındır. Fakat irmik helvasını yemiyor isek hala bizim değildir. Belki de rüyadaki irmik helvası bir miktar parayı sembolize ediyor. Çok ihtiyacınız var fakat hala arzu ettiğiniz parayı elde edemiyorsunuz. İşte bu durumda rüyanızda uzakta duran ve yiyemediğiniz bir irmik helvası görebilirsiniz.

 

Rüyaların yarattığı semboller hayal gücünüzün dış realitelerle bağlanma yoludur. Tatlı şeyler gördüğümüz rüyalar da bu bağlantılardan yalnızca biridir. İrmik helvası sembolü genellikle yaşamımıza giren basit fakat güzel bir şeyin sembolüdür, mesela ufak bir hediye ya da jest gibi. Bu rüyaları daha iyi yorumlayabilmek için irmik helvası ile aranızdaki ilişkiyi düşünmelisiniz. İrmik helvası sizin sevdiğiniz bir şey mi? Eğer bu soruya evet cevabı veriyorsanız o zaman yaşamınızda hoşunuza giden bir şeyler olacak.

 

İrmik helvası gördüğümüz rüyalar uzun vadeli mutluluklara değinmekten ziyade anlık küçük zevklerle ilgili mesajlar getirirler. Tıpkı irmik helvası yiyerek kısa bir süreliğine ondan zevk almak gibi. Bu rüyayı gördükten sonra size biri güzel bir haber verecek ya da ufak bir jest yapacak ve o anda mutlu olup hemen bu mutlulukla vedalaşacaksınız. Çok uzun vadeli bir mutluluktan ziyade irmik helvası rüyalarının bize getirdiği mutluluk yalnızca ana hitap edecek, bize bir anlık adrenalin verecek müjdelerdir.

Rüyada irmik helvası yediğini görmek

Gördüğümüz her rüyada tabiattaki dört elementten birinin enerjisi bulunmaktadır. İrmik helvası ya da diğer çekici yiyecekleri gördüğümüz rüyalarda toprak elementinin cömertliği ve bize verecek çok şey olduğu anlamı çıkar. Topraktan elde ettiğimiz ürünleri hazırlar, karıştırır, pişirir ve yeriz. Rüyada gördüğünüz her yiyecek aslında size toprak elementinden gelmiş bir nimeti sembolize eder. Bu nimetler belki de çok yakınınızda fakat onlara nasıl ulaşacağınızı bilmiyorsunuz. Eğer rüyada irmik helvasını yiyorsanız bu iyiye işarettir ve toprak elementinden nimetlenmek anlamı taşır. Yiyemediğiniz irmik helvası ise toprak elementinin size sunacağı şeyler var fakat onlara ulaşmak için biraz daha çaba sarfetmeniz anlamına gelir.

 

Rüyalar sembolizmi söz konusu olduğunda imgeler ve semboller bizi kendimizin ötesine taşır. İrmik helvası gördüğümüz rüyalarda da mutlaka irmik helvası ile olan ilişkimize bağlı olarak bilinçaltımızın bize gönderdiği bir mesaj bulunur. Bununla beraber irmik helvasını nasıl gördünüz? Onu yiyor muydunuz yoksa rüyadan negatif enerji mi aldınız? Eğer irmik helvasını yiyorsanız küçük bir mutluluktan siz de nasibinizi alacaksınız. Fakat bir irmik helvasına uzaktan bakıyorsanız şimdilik arzularınıza ulaşamayacaksınız.

İrmik helvası metaforunu çözmek rüyadan aldığımız enerjiye göre yapılmalıdır. Rüyada bir irmik helvasına baktığınızda tam olarak ne hissettiniz? Onu yemeyi mi istediniz? O halde rüyadaki irmik helvası arzularınızı ve isteklerinizi temsil eder. Bir irmik helvası bir erkek için elde etmeyi çok arzu ettiği bir kadını bile sembolize edebilir. Erkek irmik helvasını yerse arzu ettiği kadını elde eder. Hatta irmik helvası sembolü bazen çok farklı arzu ve isteklerimize değiniyor da olabilir. Mesela, bir kadın için satın almak istediği bir çanta. Kadın irmik helvasını yerse o çantayı satın alır ve bundan dolayı bir haz yaşar.

 

Yukarıdaki yorumların çoğu rüyada irmik helvası yediğimiz durumlar için geçerliydi. Peki rüyadaki bir irmik helvasına uzaktan baktığımız rüyalar için de bu yorum mu geçerlidir? Maalesef hayır. Rüyada yiyemediğiniz bir irmik helvası daima henüz ulaşamayacağınız bir hayal ya da arzunun simgesidir. Rüyanızda bir masada çok güzel bir irmik helvası duruyor ve siz o irmik helvasına uzaktan bakıyorsunuz. İrmik helvasıyla aranızdaki mesafe aslında zamandır. Henüz bir arzuya ulaşmak için biraz daha zamana ihtiyacınız olduğunu size hatırlatır.

 

Rüyalardaki semboller genellikle rüya sahibinin hayatını iyileştirmek amacına hizmet eder. İrmik helvası gördüğünüz rüyalarda da bu durum söz konusudur. Aslında rüyada irmik helvası görmekten çok irmik helvasını nasıl gördüğünüze odaklanmalısınız. İrmik helvası ile aranızda tam olarak ne geçti? Onu yemeyi çok arzu ettikten sonra yediniz mi? Ya da çok güzel görünüyor olmasına rağmen yemek istemediniz mi? Eğer güzel görünen bir irmik helvasını rüyanızda yemiyor ya da reddediyorsanız çevrenizdeki fırsatları reddediyor olabilirsiniz.

Rüyanızı yazın:

bottom of page