top of page

Rüyada İstanbul Boğaz köprüsünü görmek (Şehitler köprüsü)

bisikletle kaza yapmak.png
© Copyright

Bu rüyanın size getirebileceği mesajlar:

 • Link

 • Geçit

 • Umut

 • Kaçış

 • Aracı

 • Bağlantı

 • Seyahat

 • Taşınmak

 • Sıçramak

 • Atlatmak

 • Değişim

 • İlerleme

 • Çıkış yolu

 • Buluşmak

 • Dönüşüm

 • Kavuşmak

 • Bağlanmak

 • Atlama taşı

 • Bağlanmak

 • Çözüm yolu

 • Bir araya gelmek

 • Yolların birleşmesi

 • 2 durumu birbirine bağlayan

Rüyada boğaz köprüsü görmek (rüyada şehitler köprüsü):

Köprü gördüğümüz rüyalar genellikle yaşam yolculuğumuzdaki değişim, dönüşüm ve geçiş süreçlerini vurgular. Fakat, boğaz köprüsü genellikle Asya-Avrupa arasındaki bağlantı sembolü olmasından dolayı birbirinden farklı iki süreç ya da iki bölge arasındaki geçiş sürecine işaret edebilir.

 

Rüyada İstanbul boğaz köprüsü ya da 2 farklı kara parçasını birbirine bağlayan köprüler genellikle yeni için eskiyi terk etme sembolleridir (Avrupaya geçiş için Asya’yı terk etmek vs.) Bu semboller yeni bir iş, yeni bir yaşam ya da farklı ülkelere seyahat metaforu olarak karşımıza çıkabilirler. Fakat, rüyadaki İstanbul boğaz köprüsünün vurgu yaptığı birbirinden farklı iki kıtayı birbirine bağlıyor olmak aslında birbirinden oldukça farklı iki durum arasındaki geçişin mümkün olması için şartların oluştuğunu göstermek içindir. Bu yorumculuğa göre rüyada İstanbul boğaz köprüsünün sağlam olması bu geçiş için bütün şartların oluşmasını gösterirken, rüyada İstanbul boğaz köprüsünün yıkılması bu geçişin zorlaşması, planların suya düşmesi ya da iptal olması anlamı taşır.

 

Köprüler iki durumu birbirine bağlamak için bilinçaltımızın inşa ettiği metaforlardır. İstanbul boğaz köprüsü ise birbirinden kültürel anlamda farklı Asya ve Avrupa kıtasını bağlar. Dolayısıyla İstanbul boğaz köprüsünü gördüğümüz rüyalar bazen farklılaşma, yeni bir düzene geçiş, geleneksel olandan uzaklaşarak daha batı zihniyetli bir yaklaşım sergilemekle ilgili olabilir. Fakat bu rüyanın yorumunda rüya senaryosu önemlidir. Çünkü, rüyada üzerinden geçmediğiniz bir İstanbul boğaz köprüsü yalnızca size sunulan bir değişim ve dönüşüm fırsatını temsil eder. Peki bu fırsatı yakalayacak mısınız? Bu tamamen size kalmış.

 

Eğer rüyada sadece bir nehirle birbirinden ayrılan köprü gördüyseniz belki de bu yorumu yapmayacaktık. Çünkü bir nehrin bir yakasından diğer yakasına bir köprü aracılığıyla geçtiğimiz rüyalar genellikle daha küçük çaplı değişim ya da aşılan engeller sembolüdür. Fakat, İstanbul boğaz köprüsü gördüğümüz rüyalardaki değişim daha köklü değişimler hatta radikal değişimlere işaret eder. Çünkü, İstanbul boğaz köprüsü gördüğümüz rüyalardaki değişim daha uzun süreçli ve birbirinden çok daha farklı iki durum arasındaki değişim ya da dönüşümdür.

Rüyada İstanbul Boğaz köprüsünden geçmek

Rüyada görülen köprüler aynı zamanda ruhsal olarak da bağlantıyla ilgilidir veya bir kişiyi özgür bırakırlar. Köprüyü geçme rüyası belki de bir durumdan uzaklaşma arzusunu gösterir. Köprü, yüksek ve korkutucudur. Ancak rüyada görülme biçimleri bize bu geçiş sürecinde neler yaşayacağımız hakkında bilgi de verebilir. Örneğin, rüyanızda İstanbul boğaz köprüsünü nasıl gördünüz? Rahat ve konforlu bir şekilde geçeceğiniz kadar sağlam mıydı? O halde size sunulan değişim fırsatından korkmamalısınız. Köprü rüyanızda yıkıldı yıkılacak mı duruyordu? Ya da her an kopabilecek kadar ince miydi? O zaman bilmelisiniz ki size bu değişim fırsatını sunan kişiler her an sizi yarı yolda bırakabilirler. Bir başka deyişle onların ipiyle kuyuya inilmez.

 

Köprü gördüğümüz rüyalar bazen yaşam yolculuğumuzda kesişen ya da birbirine bağlanan durumlarla ilgili bilgi vericidir. Sembolik anlamda köprü 2 durum arasındaki bir objedir. O halde kendinize sormalısınız: hangi 2 durum arasındayım? Bir kararsızlık mı yaşıyorum? Hangi seçeneği seçmeliyim? (İstanbul boğaz köprüsü rüyalarına göre bu bazen Asya-Avrupa arasındaki bir seçim olabilir). Başka sormanız gereken sorular da var: köprü üzerinden geçebileceğim kadar sağlam mı? Eğer sağlam değilse belki de değişime hazır değilsiniz ya da değişim için gerekli şartlar henüz olgunlaşmamış.

 

Rüyada İstanbul boğaz köprüsü görmek bazen çok farklı bir bakış açısı kazanmakla ilgilidir. Bunun yaşamınızda da çok büyük bir geçiş dönemi olduğunu belirtmek önemlidir. Rüyadaki İstanbul boğaz köprüsü belki de sizin için bir seyahati önerir. Köprüyü gördüyseniz bu bakış açısı değiştirmenin sizin yaşamınızda da çok büyük değişikliklere yol açacağını bilmeniz gerekir. Belki de bu değişim planlarınızı eyleme dönüştürmek için ilk adımı size attıracak.

 

Köprü rüyaları ayrıca hayatımızda birleştiren, kavuşturan ve bağlayan her şeyin temsilcisi olabilir. Bazen tıpkı 2 kara parçasını birbirine bağlaması gibi köprü gerçek hayatta 2 kişiyi birbirine bağlar ya da birleştirici tüm unsurları temsil ediyor olabilir. Rüyasında köprü görenin bir arzusuna ya da sevdiği birine kavuşması için artık tüm şartlar oluşmuştur. Gurbette evladı olan için İstanbul boğaz köprüsü evladına sarılmayı temsil eder.

Rüyada İstanbul boğaz köprüsünün yıkılması, çökmesi:

Köprülerin çöktüğünü gördüğümüz rüyalar genellikle bağlantıların kopması, ayrılıklar ya da değişimin iptal olmasıyla ilgilidir ve pek hayra yorulmazlar. Manevi bir perspektiften baktığınızda rüyada İstanbul boğaz köprüsünü yıkılırken görürseniz yolunuza çıkan bir problemle uğraşmak zorunda kalabilirsiniz. Özellikle neyin tahrip ettiğini bilmediğiniz yıkılan köprü rüyalarını gördükten sonra tekrar başa dönüp bir şeyleri onarmak zorunda kalabilirsiniz. Eğer rüzgar ya da doğal afet İstanbul boğaz köprüsünü siz geçmek isterken yıkıyorsa bilmelisiniz ki bu değişimin olması sizin kontrolünüzün dışında bazı güçler tarafından engellenecek. Rüyada İstanbul boğaz köprüsünün bombalanarak yıkıldığını görürseniz düşmanlarınız bir işin iptal olmasına sebep olacaklar.

Rüyadaki tüm köprüler bağlantı, istikrar, değişim ve ilerleme sembolüdür. İstanbul boğaz köprüsü de istisna değil. Fakat iki kıtayı birbirine bağlayan bu özel köprü diğer köprülere göre biraz daha farklı sembolik anlam içermektedir. Rüyada İstanbul boğaz köprüsünden geçtiğinizi görüyorsanız bir durumdan başka bir duruma geçiş sürecine girmişsiniz bile. Peki bu bekarlıktan evliliğe geçiş olabilir mi? Kesinlikle olabilir. Eğer bir işsizseniz işsizler kervanından çıkarak çalışan statüsüne geçmeniz yani yeni bir iş bulmanız mümkün mü? Cevap yine evet. Uzun lafın kısası, İstanbul boğaz köprüsünden geçerseniz durum değiştireceksiniz ve bir durumdan başka bir duruma geçeceksiniz.

 

Rüyada İstanbul boğaz köprüsünden geçerken ne hissettiğiniz ve rüyanın senaryosu da yorumculukta önemlidir. Köprüden geçerken köprü mü yıkıldı? O halde bütün planlar iptal olacak. Hatta bir evlilik bile son anda iptal olabilir. Bir durumdan bir duruma geçmeyi mi planlıyordunuz? Rüyanızda köprü yıkıldıysa bu şimdilik mümkün olmayabilir. Çok güzel, geniş ve sağlam bir köprüden geçmeyi başardıysanız bu değişim ve dönüşüm süreci sizin için çok rahat olacak. Peki rüyada İstanbul boğaz köprüsünden geçtikten sonra mı köprü yıkılıyor? Bir fırsatı son anda yakalayacaksınız.

Rüyanızı yazın:

bottom of page