top of page

Rüyada Justin Timberlake görmek

bisikletle kaza yapmak.png
© Copyright

Bu rüyanın size getirebileceği mesajlar:

 • Semboller

 • Değişimler

 • Bileşenler

 • Davranışlar

 • Düşünceler

 • Karakterler

 • Popüler olmak

 • Dikkat çekmek

 • Göz kamaştırmak

 • Göz önünde olmak

 • Bir projenin ünlenmesi

 • Dikkatleri üzerinde toplamak

Rüyada Justin Timberlake’i görmek ne anlama gelir?

Rüyadaki Justin Timberlake ya da televizyonda karşımıza çıkan diğer ünlüler daima bilinçaltımızın oluşturduğu arketiplerdir. Bilinçsiz zihnimiz bazen rüyalarımıza arketipler davet eder. Sevdiğimiz ve sevmediğimiz karakterler rüyalarımıza genelde yaşadığımız olayların niteliklerine atıfta bulunmak amacıyla çıkarlar. Justin Timberlake rüyanız da bu duruma istisna değil.


Justin Timberlake ya da diğer arketipler de rüyalarda ortaya çıktıklarında sizin bir yönünüzü temsil ediyor da olabilir. Örneğin, rüyadaki polis arketipi vicdan kayıtlarınızı aştığınızda rüyanızda size yanlış olan bir şeyi yaptığınızı hatırlatma amacıyla belirebilir. Eğer bir kadınsanız Justin Timberlake çok fazla göz önünde bulunan bir erkeği ya da ortamın en yakışıklı çocuğunu temsil ediyor da olabilir.

Rüyada Justin Timberlake ile konuşmak

Justin Timberlake ya da diğer arketipleri rüyalarımıza sıklıkla arzu ettiğimiz olaylar olarak davet ederiz (tabi eğer Justin Timberlake sevdiğimiz bir ses sanatçısı ise). Sevmediğimiz karakterler ise yaşamımızdaki davetsiz misafirlerdir. Rüyamızdaki vahşi bir hayvan bir tehlikenin ya da kötü bir haberin temsilcisi olabileceği gibi aniden karşımıza çıkan Justin Timberlake belki de bizim için çok büyük bir fırsat ya da gelişmenin habercisi.


Justin Timberlake gördüğünüz bir rüyayı analiz etmek için kendinize bazı soruları sormanız gerekiyor. Justin Timberlake günlük yaşamınızda size birini hatırlatıyor mu? Sizi bu karakterlerin kimliğine çeken nedir? Bu karakterle ilgili hayran olduğunuz yönler nelerdir? Yaşamınızdaki Justin Timberlake kim? Ve bu sorulara verdiğiniz cevaplara odaklanın. Bu cevaplar sizde kimi ya da yaşamınızdaki hangi olayları çağrıştırıyor.

Rüyada Justin Timberlake ile görüşmek

Karşımıza bir arketip olarak çıkan Justin Timberlake yaşamımızda bir kişiye, olaya ya da duruma dokunur. Justin Timberlake gördüğümüz bir rüyada onun rüyamızdaki karakteristik özelliklerine odaklanırsak bu rüyanın bize hangi mesajı verdiğini anlayabiliriz. Yaşamınızda bu kadar göz kamaştırıcı, popüler, dikkatleri üzerine çeken ve büyük bir kitle tarafından benimsenmiş olan nedir? Belki de rüyanızdaki sembolik Justin Timberlake gelecekte ülke çapında ünlü olacak ve üzerinde çalıştığınız bir  projeyi temsil ediyor. Ya da kimbilir yaşamınızda size onu anımsatan biriyle ilgili bir gelişmenin habercisi.


Justin Timberlake gibi ünlü biri rüyamızda karşımıza çıktığında bazen bilinçdışı ünlü olma eğiliminizi temsil ediyor olabilir. Rüyamıza kollektif bilinçaltının bileşenleri olarak giren bu tür karakterler bazen yaşam arzularımızı ya da eğilimlerimizi sembolize eder. Justin Timberlake gibi çekici, dikkatleri üzerinde toplayan ve popüler bir karakter mi olmak istiyorsunuz? Yoksa zaten şu anda çevrenizde bu özelliklere sahip biri var ve o kişiyle ilgili bazı olayların ortasında mı kaldınız? Bilinçsiz zihniniz size bu kişiyi en iyi anımsatacak arketipin Justin Timberlake olduğuna inanarak rüyanızda bu karakteri yaratmış olabilir.

Rüyada Justin Timberlake ile konuşmak

Bir arketipe örnek olarak en çok gösterilen her zaman kahraman arketipidir. Kahraman bir kurtarıcıdır ve rüyamızda ortaya çıktığında bir soruna çözüm ya da panzehiri buluruz. Justin Timberlake gördüğünüz rüyada onun karakteristik özelliklerine dikkat edin. Uyandıktan birkaç gün içerisinde yaşamınızda bu karakteristik özellikleri anımsatan bir şeyin belirdiğini göreceksiniz. Rüyanızdaki Justin Timberlake aslında sizin bir arkadaşınız mıydı? O halde bir arkadaşınızın yakın zamanda televizyonda çıkmasına okulda bir skandala adının karışmasına hazır olun!


Bizimle semboller diliyle konuşan rüyalarımızda arketipler gerçek olmaktan çok metafordur. Onlara dokunamayız, rüyalarımız sadece onların niteliklerine işaret eder. Bir erkekseniz Justin Timberlake sizde hangi duyguları uyandırıyorsa günlük yaşamınızda bu duygularla karşılaşabilirsiniz. O belki de hayallerinizin erkeği. O halde Justin Timberlake’deki niteliklere uygun bir erkek bir anda karşınıza çıkarsa şaşırmayın. Hatta onun çok büyük bir hayranıysanız tam aradığınız ve onun özellikleriyle örtüşen bir partnerin her an yaşamınızda belirmesine hazırlıklı olmalısınız.


Carl Jung arketipler alanında uzun çalışmalar yapmış ve rüyalarda karşımıza çıkan arketipleri “yaşamın aşamaları” olarak ortaya koyar. Yaşamın her aşaması rüyada bir arketip olarak ortaya çıkar. Bu arketipler arasında ebeveynler, şifacılar, evlilik, ölüm gibi birkaç örnek sıralanabilir. Bir başka deyişle, bir çözüme ihtiyaç duyduğumuzda rüyamızda bir şifacı, yaşamımızda bir şeyi bitirmenin habercisi olarak da birinin ölümünü görebiliriz. Bilinçaltımızın bu rüyalarda yapmaya çalıştığı bize arketipsel mesajlar getirerek yaşamımızın farklı eğilimlerine göstermeye çalışmaktır. Bir Angeline Jolie rüyası yaşamımızda kendimizin ya da bir ürettiğimiz bir projenin ünlenmesini arzu ettiğimizde karşımıza çıkabilir.

Rüyanızı yazın:

bottom of page