top of page

Rüyada kafes görmek

bisikletle kaza yapmak.png
© Copyright

Bu rüyanın size getirebileceği mesajlar:

 • Çaresizlik

 • İzolasyon

 • Yön kaybı

 • Kaybetmek

 • Kuşatılmak

 • Kısıtlanmak

 • Kontrol kaybı

 • Tuzağa düşmek

 • Kurban zihniyeti

 • Kapana kısılmak

 • Düşmana yenilgi

 • Çembere alınmak

 • Bir engele takılmak

 • Düşmana koz vermek

 • Seyahatin engellenmesi

 • Elleri kolları bağlı olmak

 • Özgürlüğün kısıtlanması

 • Çıkış yollarının tükenmesi

 • İsteklerin gerçekleşmemesi

 • Korktuğunun başına gelmesi

 • Hareket alanının kısıtlanması

 • Bir otorite baskısı altında ezilmek

Rüyada kafes görmek ne anlama gelir?

Rüyada kafes kısıtlanma, bağımsız olamama ve baskı altında tutulma duygularını içerir. Bu rüya aynı zamanda hareket alanının kısıtlanması, seyahatin mümkün olmaması ya da çıkış yolunu bulamamaya işaret edebilir. Bu rüyanın sahibi henüz kendi hayatı hakkında karar verecek kadar özgür ve bağımsız değildir ve hayatı başkalarının kontrolü altındadır. Kısacası, rüyada kafes rüya sahibinin özgürlüğünü tehdit eden her şeyi temsil ediyor olabilir. Kafes rüyaları bazen kişinin hayatına aşırı müdahale olması, aşırı kontrol edilme hissi dolayısıyla hayatın gidişatını kendi istediği yöne doğru götürememe hissini yansıtır.

Rüyada kafes aynı zamanda kabuğundan çıkamama, içsel potansiyeli keşfedememe, kuşatılma ve çembere alınmış hissetmekle ilgilidir. Bu rüyayı gören kişi kendini bir sorun karşısında güçsüz ve yenik hissetmektedir. Tüm dünya adeta üstüne üstüne gelir ve pes etmeye meyilli davranışlar sergiler. Rüyada kafeste olan aslında çıkış yolunu ya da nereden başlayacağını bilemeyen kişidir. Bu rüyayı gören kişi büyük bir ihtimalle nereden başlayacağını ya da hangi yöne gideceğini bilemez.

Rüyada kafes bazen evlenmeye, başının bağlanmasına, işe girerek sorumluluklarının artmasından dolayı boş vaktin azalmasına ya da yeni bir dertle uğraşarak tüm dikkati ona bağlamaya delalettir. Rüyasında kafese giren bir derde girer ya da kendini birine, bir yere bağlar ve eskisi gibi özgür olmaktan uzaklaşır, kendine ayırdığı boş vakti azalır. Rüyada boş kafes bazen tuzaktır. Bu rüyayı gören kişi her teklife evet dememelidir, her kağıda imza atmamalıdır.

Rüyada kafes aynı zamanda yönünü kaybetme, çaresizlik, çözüm üretememe ve kapana kısılmış hissetmekle ilgilidir. Bu rüya aynı zamanda özgürlüğün kısıtlanması, dar bir yaşam alanına hapsolma ve çıkış yolunu bulamamaya delalettir. Rüyada geçici olarak bir kafeste bulunan bir süreliğine çözüm arayışı bulamaz, kendini bir kafese girmiş görenin elleri kolları bağlanır bir soruna çare bulamaz.

Rüyada kafes bazen bir alışkanlık döngüsüne saplanmayı anımsatır. Kişi değişimi çok istese bile her gün aynı şeyleri yapmakta ve doğal olarak aynı sonuçları almaktadır. Bu durum söz konusu ise rüya sahibi değişimin kendi içinde başlatılması gerektiğini anlamalı ve alışkanlıklarını değiştirerek değişimi hayatına davet etmelidir. Rüyada kafeste bulunan kişi aynı zamanda kendi hayatının kontrolünü kendi eline alamayan kişidir. Büyük bir ihtimalle hala istediği ekonomik özgürlüğe sahip olamamak, kendi kararlarını verememek ya da hayatı istediği yöne sürükleyememek gibi hislere kapılan kişiler bu rüyayı görürler.

Rüyada kafes bazıları için kasvetli duygular, hapsolma ya da sıkıntıya delalettir. Rüyasında boş bir kafesin içine kuş, tavuk ya da bir şeyler koymak yeni bir eve taşınmaya delalettir. Bazıları için büyük kafes büyük ev küçük kafes ise küçük evdir. Yeni evli bir erkek bir kuşun kafesten kaçmaya çalıştığını görür ise eşine fazla baskı uygulamamalıdır, eşinin evi terk etme ihtimali bulunur. Bazıları için kafes hapis, esaret ya da büyük bir belaya bulaşmaya delalettir.

Rüyada kafes

Rüyada kafese girmek:

Rüyada kafese girmek kendini özgür hissedememek ve kapana kısılmış hissetmekle ilgilidir. Bu rüyanın sahibi büyük bir ihtimalle çok küçük bir yaşam alanında hep aynı şeyleri yaptığı bir yaşam sürmekte ve kendini aşamamaktadır. Bu rüya bazen küçük bir köy ya da kasabada yaşayan biri tarafından görülebilir. Bu durumda rüya sahibi farklı şehirleri ve ülkeleri görme ve bulunduğu küçük beldeden çıkmayı arzu etmektedir. Kısacası, rüyasında kafese giren kişi gerçek hayatta çok küçük bir yaşam alanına hapsolmuş kişidir ve kabuğundan çıkmak, kendi sularının dışına çıkmak ve dünyayı keşfetmek istemektedir.

Rüyasında kafese giren kişi gerçek hayatta büyük bir ihtimalle hareket etme ve seyahat etme kabiliyetini bir süreliğine de olsun yitirmiş olacaktır. Rüya sahibi aynı zamanda kendini dış dünyadan izole etmiş ve yalnızlaşmıştır. Kafese girdiğini tek gören kişi dışlanır ya da bir konuda yardımsız bırakılır ve kendini çaresiz hisseder. Rüyada kafese giren yaşadığı bir duruma karşı hiçbir şey yapamama, kontrolü kaybetmek ya da elleri kolları bağlı kalmak gibi duyguları hisseder. Kısacası, rüyasında kafese giren kişi çaresiz ve dışarıdan gelecek bir müdahaleye muhtaç kalan kişidir.

Rüyada kafese giren kişi bazen “kurban zihniyeti” ne saplanmış kişidir. Yaşadığımız bir durumda yapabilecek hiçbir şeyimiz yokmuş gibi hareketsiz ve çaba sarf etmeden sadece başkalarından gelecek hamlelere ve yardıma muhtaç bir hayat sürdüğümüzde çokça görürüz bu rüyayı. Bu rüyayı gören kişi hayatının kontrolünün kendi ellerinde olduğuna henüz inanamamış kişidir. Çünkü rüyasında kafese giren kişi aslında istediği yere gidemeyen, istediği yerde olamayan ve istediğini yapamayan özgürlüğü kısıtlanmış kişidir.

Bu rüya zenginlik-mutsuzluk ikilisini bir araya getirir. Altın rüyada zenginliğin kafes ise tüm maddi kaynaklara rağmen hala özgürlüğe kavuşamama ve kısıtlama anlamını taşır. Rüyada kendini altın kafeste gören kişi para ile mutluluğu satın alamayacağını anlar. Evinde küçük bir altın kuş kafesi olduğunu gören kendinden küçüklere ya da kendi himayesi altındakilere belki de tüm imkanları sunmaktadır fakat farkında olmasa da onların özgürlüğünü kısıtlar ya da onlara her şeyi vermesine rağmen yaranamaz. Rüyada altın kafesin kırılması, yanması ya da zarar görmesi parasal bir miktar kayıplardan sonra özgürleşme ya da bazı sorumlulukların elden çıkmasıdır.

Rüyada kuş kafesi kendimizden küçük ya da himayemiz altında olan kişilerin özgürlüklerini kısıtlanmasıyla ilgilidir. Rüyada evinde birçok kuş kafesi gören kişi belki farkında olmadan çocuklarına ya da ev halkına aşırı baskı uygulamaktadır. Rüyada içinde bir kuş olmayan ve kapısı açık bir kuş kafesi gören kişinin evladının evden ayrılması, evlenmesi ya da ekonomik özgürlüğünü kazanarak haneye olan bağımlılığının ortadan kalkması anlamı taşır. Gerçekte bir kuşu olup rüyada bu kuşun kaçtığını  ve kafesin boş olduğunu gören kişi küçük miktarda bir para kaybeder ya da kendisine devletten bir ceza kesilir.

Rüyanızı yazın:

bottom of page