top of page

Rüyada kaka görmek

bisikletle kaza yapmak.png
© Copyright

Bu rüyanın size getirebileceği mesajlar:

 • Sorun

 • Engel

 • Bloke

 • Ayıp

 • Tuzak

 • Günah

 • Haram

 • Korku

 • Düşman

 • Zorluk

 • Kötülük

 • Fenalık

 • Dedikodu

 • Düzensizlik

 • Plansızlık

 • Kirli para

 • Yanlışlık

Rüyada kaka görmek

Kaka rüyaları bu sembolün sevimsiz ve kötü kokulu olmasından dolayı genellikle yaşamımızdaki olumsuz unsurlara dokunurlar ve rüyadaki kaka rüyayı gören kişinin durumuna göre birkaç farklı anlama gelebilir. Kaka sembolü bazen bir durum bazen arketip olarak karşımıza çıkabilir.


Rüyada kaka sembolü tadınızı kaçıran bir arketip rolünü oynayabilir. Yaşamımızın bir alanında tadımızı kaçıran ya da negatif enerji aldığımız biri çok ilginç olmasına rağmen rüyamızda bir kaka olarak belirebilir. Fakat, bu sembol her zaman kişilere değil bazen tadsız olaylara da işaret ediyor olabilir. Örneğin, yaşamınızın bir alanında her şey yolunda fakat bir mesele belirdi. Bu durumda temiz bir ortamda iken rüyanızda aniden ortaya çıkan bir kaka görebilirsiniz.

Rüyada kakanın anlamı

Yaşamımızda bizde tiksinti uyandıran ya da negatif enerji aldığımız her durum ya da ufak meseleler bir kaka rüyası ile bize görülebilir. Hatta nefret ettiğimiz kişiler bile bilinçaltımız tarafından “ortamı kirletici” unsur olarak algılandıklarından rüyamızda kaka olarak belirebilirler. Günlük yaşamınızda “iğrenç adam” diye hitap etmeyi içinizden geçirdiğiniz biri var mı? 😊evet çok ilginç ama rüyanızdaki kaka böyle bir kişinin temsilcisi de olabilir. Rüyanızda muhteşem bir manzara ya da harika bir ortamdasınız fakat ortamı tek bozan şey bir kaka ise, uyandığınızda sevdiklerinizle mutlu vakit geçirirken ortama birden bu adamın girip her şeyi berbat etmesine ya da canınızı sıkmasına şaşırmayın. Bu tür rüyalar bazen gözünüzde değersiz kişilerin günlük yaşamda bir sonraki gün canınızı sıkacağının uyarıcısıdır.


Kaka rüyaları yaşamımızdan ya da içinde bulunduğumuz sistemden (hatta bazen zihnimizden) çıkarmamız gereken olumsuzlukların sembolüdür. Bir şeylerin yaşamınızı ya da zihninizi bir süredir kirletiyor olmasına izin veriyorsanız bu tür rüyaları görebilirsiniz. Biri ya da bir şeyler ortamın güzelliğini bozuyor olabilir. Örneğin, işinizi ve çalıştığınız ortamı seviyorsunuz fakat ortamda bir kişi tadınızı kaçırıyor. Bu durumda rüyanızda ortamı kirleten bir kaka sembolü görebilirsiniz.

 

Kaka rüyaları

Kaka rüyaları hayatımızı temizlememiz gerektiğine işaret edebilir. Bu zihnimizdeki negatif düşüncelerin temizlenmesi olabileceği gibi zararlı arkadaşlıklara ya da alışkanlıklara veda etmemizin geleceğimizi kurtarmak adına bir gereksinim olduğu uyarısı da olabilir. Rüyasında kakayı görenin mutlaka bir şeylerle vedalaşması gerekmektedir. Bu tür rüyalar bazen vücudumuzu ve tüm sistemimizi bazı hastalıklardan temizlemeye davet rüyaları da olabilir.


Bir tuvalette ağzına kadar dolu (veya taşan) bir bok görürseniz, bu, kişisel yaşamınızda zorluklar yaşayacağınızı gösterebilir. Tuvaleti temizlemek, hayatta hayal kırıklığı yaşayacağınızı gösterebilir. Rüyanızda bok toplamak, bir sorun oluşturduğuna işaret edebilir. Bir rüyada bok toplama eylemi, ele almanız gereken alanlar olduğu anlamına gelebilir. Çok mu çalışıyorsunuz? Bokla kaplı bir tuvalet görmek, gelecekte önemli bir iş anlamına gelebilir. Bir pisliğe dalmak için tuvaleti “aramak” ve bulamamak, günlük hayatta olumsuz düşünceleri temsil edebilir. Hayatınızın çıkarmanız gereken bir bölümünü önerebilir.

Rüyada sürekli bok görmek

Tekrar eden dışkı rüyaları bir şeyleri kaybetme ya da kirletme korkusuna işarettir. Bu bazen servetin kaybedilmesi ya da işlere haram para karıştırılması korkusunun yansıması da olabilir. İş yaşamında bir şeylerin kirlendiğini ya da yanlış işler yaparak para kazandığınızı düşünmeye başladıysanız rüyanızda sürekli dışkı sembolü görebilirsiniz. Bu aslında zihninizden gelen “elinize pislik bulaşıyor” mesajı olabilir.


Rüyada üzerinizde kaka görmek, kakaya basmak ya da kakaya düşmek toplum içinde rahatsız olmak ya da aşağılanma korkusuna işaret edebilir. Bu tür rüyalar genellikle insanlar içinde kendini kötü hissetmek ya da özgüven azalmasıyla ilişkilidir. Bu rüyayı gören kişi rüyanın hemen sonrasında kısa süreli utanç verici bir durum yaşayabilir.


Bazen rüyada kaka görmek yaşamda büyük bir sıçrayış yapmadan önce küçük bir engele ya da ortadan kaldırılması gereken bir soruna atıfta bulunur. Düşünsenize, muhteşem bir hazırlık ya da sıkı çalışma sonrası tam yeni bir sayfa açmaya karar verdiniz fakat son anda bir prüz çıktı. İşte size rüyadaki kakanın ne anlama geleceğine harika bir örnek budur. Hele de bu kaka rüyada yolculuk yaparken önünüze çıktıysa ya da bir kapının yakınlarındaysa bu anlam daha güçlü ifade edilir. Yola devam etmek için ortadan kaldırılması gereken ufak bir prüz var ona dikkat edin.

Rüyanızı yazın:

bottom of page