top of page

Rüyada kaka temizlemek

bisikletle kaza yapmak.png
© Copyright

Bu rüyanın size getirebileceği mesajlar:

 • Değişim

 • Dönüşüm

 • Bırakmak

 • İyimserlik

 • Kurtulma

 • Vedalaşma

 • Rahatlama

 • Kabullenme

 • İşlerin hallolması

 • Sorunların çözülmesi

 • Zihinsel bagajlardan kurtulmak

Rüyada kaka temizlemek ne anlama gelir?

Rüyalar bizimle sembolik bir dille konuşurken bizim için farklı senaryolar, objeler ve bu senaryonun oyuncuları olarak arketipler yaratır. Kaka gördüğümüz bir rüya da aslında bilinçsiz zihnimiz tarafından vurgulanan “pis bir şey” metaforudur. Rüyada kaka temizlemek bu yüzden yaşamımızda bizi rahatsız eden pis bir şeyden kurtulma alameti olarak karşımıza çıkar. Bu tür rüyaları genellikle zihinsel olarak bizi rahatsız eden bir şeyi kafamızdan çıkardığımız zamanlarda görürüz.


Rüyalarımız bazen zihinsel olarak nasıl hissettiğimizi bize göstermek amacıyla semboller ve objeler yaratır. Kaka temizleme rüyasında da aynı durum söz konusu. Rüya sahibi olarak yaşamımızda “pis” ya da kendimiz için olumsuz etki yaratan bir şeyi yaşamımızdan temizleme arzusu hissettiğimizde rüyada kaka temizlediğimizi görebiliriz. Bilinçsiz zihin burada bizim için pis bir sembol yaratarak onu temizleme arzumuzu yansıtmaktadır.

Rüyada kaka temizlemenin anlamı

Rüya psikologlarına göre rüyalarımızın belirli bir hikayesi ve arka planı olmadığını söyler. Temizlediğimiz kaka rüyaları da bu duruma istisna değil. Bu rüyayı genellikle yaşamımızdan çıkarılması gereken bir şeyler olduğunda görürüz. Kaka temizleme rüyasına göre zihinsel boyutumuzda içinde bulunduğumuz dünya belki de bizim için çok fazla “pislik dolu bir yer” olarak görünüyor. Fakat, onu temizlemeyi başarıyorsanız bu harika bir haber. Çünkü, hala yaşamınızda bir şeyleri yoluna koymak için şansınız var.


Rüyaların sembolik diliyle bizi rahatsız eden pis objeler her zaman olumsuz anlam taşırlar ve bizi rahatsız edici durumlara atıfta bulunurlar. Kaka temizlediğimiz bir rüyada da aynı durum söz konusudur. Bu tür rüyalar genellikle eski zihinsel bagajların serbest bırakıldığını ve boşluğun temizlenip yaşamda yeni bir dönemin başlangıcını mümkün kıldığını gösterir. Tıpkı günlük yaşamda temizlik yaparken işe yarmayanları atarak yeni geleceklere yer açmamız gibi rüyada kaka temizlediğimizi gördüysek artık bize hizmet etmeyenlerle vedalaşma vaktimizin geldiğini anlamalıyız.

Rüyada kaka temizlediğini görmek

Bizimle sembolik ve metaforik bir dille konuşan rüyalarımız aslında bizim için bir “kaka sembolü” yaratırken yaşamımızdaki gereksiz artıklara ve bunlardan kurtulmamız gerektiğine işaret eder. Manevi olarak, rüyadaki kaka sembolü iç dünyamızın derinliklerinde bizde kirli olma duygusu uyandıran, bizi rahatsız eden fakat hiçbir faydası olmayan her şeyin sembolü olabilir. Dolayısıyla, rüyada kaka temizlemek daima güzel bir işarettir ve kendi iç "mücadelelerimiz" ve "kişisel hedeflerimiz" ile bağlantılıdır. Rüyada kaka temizleyen kişi yaşamında kendisine yük olan bazı işlerden ya da zihinsel yüklerden kurtulur.


Rüyaların psikolojik aleminde kaka temizlediğimiz bir rüyada kırılganlık duygusu ve aynı zamanda duygusal sıkıntı gizli olabilir. Kaka temizlerken gördüğümüz ortamın ya da hissettiğimiz duyguların özelliklerini kendi kimliğinizle uyarlamaya çalıştığınızda bu rüyadan alabileceğiniz çok fazla mesaj olduğunu göreceksiniz. Rüyadaki temizlenmesi gereken kaka ya da her pislik aslında sizi rahatsız eden bir sorunun varlığına atıfta bulunabilir. Çok fazla şey düşünüyorsunuz ya da yaşamınızda çözülmemiş çok fazla sorun var. Örneğin, borçlarınız, onlar ödenmemiş oldukları taktirde rüyalarınız sizin için onları temizlenme ihtiyacı içinde olan objeler şekline sokarak gösterebilir. Çünkü, bilinçaltı yaşamınızda halledilmemiş her sorunu temizlenmesi (ortadan kaldırılması) gereken pis bir görüntü olarak görür.

Kaka temizlediğimiz rüyalar aynı zamanda kişisel ya da ruhsal bakım işaretçisi olabilirler. Belki de zihninizde değil vücudunuzda size fazlalık olan sağlık sorunlarınız (örneğin kilolarınız) olabilir. Rüyada kaka temizliyorsanız belki de bu sorunlardan kurtulmaya karar verdiniz. Rüyadaki kaka temizleme eylemi aslında sizin için fiziksel bedeninizde olmaması gereken şeylerle uğraşmak ve bazı sorunları ortadan kaldırmaya çalışma sembolüdür.


Rüyada kaka temizlemek aynı zamanda yaşamınızla ilgili bir şeyleri değiştirme ya da bazen hayatınıza çeki düzen verme arzusuna değiniyor olabilir. Rüyada kaka temizliyor ve rüyanın sonunda ortamı kakadan arındırılmış temiz bir hale getiriyorsanız bu sizin için harika bir alamet olabilir. Yaşamınıza çeki düzen veriyor ve bir şeyleri artık kontrol altına alıyor olabilirsiniz. Hatta bu rüya bazen hayatınızdaki sıkıntısız bir dönemin başlangıcını ifade eden bir kutlamayı sembolize ediyor olabilir. Bazı sorunları ortadan kaldırıyor ve yaşamınıza girecek değişimlere yol açıyorsunuz.

Rüyada kaka temizlemek “pis ortamda bulunmak” ya da “kötü yaşam sürmek” metaforudur. Bu rüyayı gören içinde bulunduğu ortamlara dikkat etmeli. Orada yasadışı işler mi oluyor? Uyuşturucu mu kullanılıyor? Ya da ahlak kurallarına ve sizin yaşam felsefenize göre “pis” olarak algıladığınız bazı olaylar mı yaşanıyor. Bir durum değerlendirmesi yaparak belki de neden rüyanızdaki ortamın pis olduğunu ve orayı temizlediğinizi anlayabilirsiniz. Bu rüya belki de size bir ortamdan uzaklaşmak için uyarı getirmiş de olabilir.

Rüyanızı yazın:

bottom of page