top of page

Rüyada kaplumbağa görmek

bisikletle kaza yapmak.png
© Copyright

Bu rüyanın size getirebileceği mesajlar:

 • Sabır

 • Sakinlik

 • Sükunet

 • Yavaşlık

 • Durgunluk

 • Acele etme

 • Uzun vadeli planlar

 • Biraz daha vakti var

 • Henüz zamanı değil

 • Yüklerin ağırlaşması

 • Kabuğuna çekilmek

 • Sürecin yavaşlatılması

 • Sorumlulukların artması

 • Karar verme zamanı değil

 • Bekleyişin sonundaki ödül

 • Şartların henüz olgunlaşmaması

 • Sabreden derviş muradına ermiş!

 • Yavaş ama emin adımlarla ilerlemek

Rüyada kaplumbağa görmek ne anlama gelir?

Rüyada kaplumbağa bize uzun vadeli planlarımızla ilgili bilgi getirir. Aynı zamanda hayatımızda bir şeyin gerçekleşmesi için hala şartların oluşmamasının altını çizer ve bizi sabırlı olmaya davet eder. Bu rüyayı görenin tek yapması gereken bir şeylerin oluşması için beklemektir. Rüyasında kaplumbağayı gören kişi hayatıyla ilgili çok önemli kararları almayı belki de askıya almalı ve bazı şartların oluşmasını beklemelidir. Kaplumbağa bize “hala vakit var” diyen rüyalardandır. O bizi hedefimize mutlaka götürür fakat bu biraz zaman alacaktır. Kaplumbağanın götürdüğü yerde bizi bir ödül bekler.


Rüyada kaplumbağa görmek bazen bir oluşum sürecinin yavaşlığına dikkat çeker ve sabırlı olunması konusunda uyarıdır. Bu rüyayı görene bir şey yaklaşmaktadır fakat ona varması zaman alacaktır. Kaplumbağayı görenin belki de hayalleri gerçekleşmektedir fakat bu hayallerin gerçekleşme hızı yavaştır. Bu rüyayı gören rüyanın senaryosuna ve kaplumbağanın durumuna bakarak rüyayı yorumlamalıdır. Kısacası, rüyadaki kaplumbağa bizi sabretmeye davet eder.

Rüyada kaplumbağa

Rüyada kaplumbağa görmek aynı zamanda sırtımızda taşıdığımız tüm yük ve sorumluluklarla ilgilidir. Bu rüyada iki temel obje bulunur: kaplumbağa ve sırtındaki kabuğu. Kaplumbağa bizim gerçek hayata bakış açımızı sırtındaki kabuğu ise sorumluluklarımız ve yükümüzü temsil eder. Bazen kaplumbağanın kabuğu bir anne ya da baba için evlatların simgesidir. Bazıları için bu kabuk borçların ya da maddi sorumlulukların simgesi olabilir. Bu rüyayı daha iyi yorumlamak için rüyada kaplumbağa ve kabuğu arasında nasıl bir senaryo çizildiğine bakılır. Rüyada kabuğundan ayrılan kaplumbağa gören kişi gurbete gider, evinden ayrılır ya da bekarsa evlenir. Evli biri bu kabuğun kırıldığını ya da ikiye bölündüğünü görürse boşanır.


Tüm bunların yanı sıra rüyada kaplumbağa kabuğuna çekilme ya da özel hayatımız (kabuğumuz) hakkında bilgi sunan rüyalardandır. Kaplumbağanın kabuğu aslında onun özeli ve evidir. Bu yüzden rüyada kabuğun başına gelen her şey aslında rüya sahibinin ev yaşamında başına gelecek şeylerle benzerlik gösterebilir. Bu kabuğun çatlaması ailevi tartışma ya da çatışmalara, kabuğun kaplumbağadan ayrılması aileden uzaklaşmaya, kabuğun aşırı derecede büyük olması ise ailevi sorumlulukların artmasına işarettir.


Tüm kabuklu hayvanlar gibi kaplumbağa da aynı zamanda duyguları saklamak, içine kapanmak ve inzivaya çekilmek gibi konuları ele alır. Bu rüyayı görenin içine kapanması ya da yalnız kalmak istediği bir döneme girmesi olasılığı bulunur. Evini her gittiği yere götüren kaplumbağa bunların yanı sıra eve ve aileye aşırı düşkünlük ve ailevi meselelere yoğunlaşmak ya da aileyle aşırı derecede meşgul olmanın temsilcisi olabilir. Bu rüya aynı zamanda ailevi meseleleri sürekli aklında taşıma, o sorunlarla işe gitmek ve tüm bu sorunları iş hayatına yansıtmanın da temsilcisi olabilir.

Rüyada kaplumbağalar görmek:

Rüyada çok sayıda kaplumbağalar görmek bir türlü bitmeyen sorunlarla uğraşmaktır. Rüyadaki kaplumbağalardan her biri aslında yavaş ilerleyen süreçlerin ya da çözümü çok uzun zaman alan sorunların temsilcisidir. Bir işveren için çok sayıda kaplumbağa işlerin yavaş ya da durgun olması veya işçilerin performansının şirketin hızına yetişememesi ihtimali vardır. İşveren rüyasında kaplumbağa öldürürse işçilerinden bazılarını işten çıkarır. Kısacası, rüyasında çok sayıda kaplumbağa gören kişi hayatı gidişatını yavaş bulur ve bu gidişatı hızlandırma arzusu içindedir. Bu rüya bazıları için sabırlı olmaya davet edicidir. Rüya sahibi bir şeylerin sonuçlanmasını sabırla beklemelidir.

Rüyada kaplumbağa öldürmek hayırlı değildir. Kaplumbağayı öldüren ailesine zarar verici tavır ve davranışlar içine girer. Kaplumbağayı öldürmek aslında aileyi öldürmek, onları silip atmak ya da hanedekileri üzecek işlerle uğraşmaya delalettir. Bu rüyayı gören kişi yaptığı yanlışın farkına varıp bu yanlıştan dönmelidir. Rüyasında kaplumbağayı kendi elleriyle öldüren kişi aynı zamanda ailesini tehlikeye sokacak bir iş de yapabilir. Bu kişinin ailevi malları etkileyecek bir borca girmesi ya da daha sonra aileden bazı bireylerin başını ağrıtacak bazı meselelere bugün bulaşıp gelecekte onları üzmesi ihtimali de vardır. Kısacası, rüyasında kaplumbağayı öldüren ailesini üzer ya da onları hiçe sayar.

Rüyanızı yazın:

bottom of page