top of page

Rüyada kara delik görmek

bisikletle kaza yapmak.png
© Copyright

Bu rüyanın size getirebileceği mesajlar:

 • Sır

 • Sorun

 • Hapis

 • Çıkmaz

 • Problem

 • Karanlık

 • Eksiklik

 • Gizlilik

 • Noksanlık

 • Bilinmezlik

 • Kötüleşme

 • Daha kötüsü

 • Yarım kalmış iş

 • Erkek için kadın

 • Ödenmemiş borç

 • Bir seviye aşağı inmek

 • Yukarıdan aşağıya bakmak

Rüyada kara delik görmek ne anlama gelir?

Rüyada kara delik deneyimi yaşamak tıpkı Alice harikalar diyarındaki tavşan deliği deneyimini yaşamaya benzer. Alice için tavşan deliği maceranın başladığı yerdir. Önemli bir nokta, çıkış noktası farklı bir boyutla bağlantı. Bu yüzden rüyadaki kara delikler yaşamımızın bambaşka alanlarına ya da farklı diyarlara yapılan bağlantıları temsil eder. Yeni bir yeteneğin keşfedilmesi, daha farklı düşünmeye başlamak ya da bambaşka bir aleme açılan bir kapıyı keşfetmek gibi durumlarda rüyamızda kara delik görebiliriz.

 

Kara delik rüyaları aynı zamanda rüya sahibi için bir “çıkış kapısı” metaforudur. Rüya sahibi şu anda nerede ve ne yapıyor olursa olsun kendisine farklı bir boyuta geçme imkanı sunulur. Bir sorununuz var ve bir çıkış yolu mu arıyordunuz? Tam bu zamanda rüyanızda bir kara delik mi gördünüz? O halde size içinde bulunduğunuz durumdan uzaklaşmak için bir imkan sunulacak. Peki bu imkan çözüm müdür? Belki evet, belki hayır. Kara deliğin arkası tamamen belirsizliktir. Şu anda içinde bulunduğunuz durumdan kaçacaksınız fakat yeni yaşamınız bundan daha mı iyi olacak yoksa daha mı kötü, kara delik buna cevap vermez.

 

Rüyada kara delik aynı zamanda yaşamımızda keşfetmeye ve bilinmeye muhtaç alanlar hakkında ipucu getirir. Eğer rüyanızda sizi büyüleyen bir kara delik gördüyseniz belki de bir yeteneğiniz onu keşfetmeniz için çığlıklar atmakta. O yeteneği keşfetmeli, onun içine dalmalı ve onu geliştirmelisiniz. Bu yetenekten çok büyük fikir ya da projeler ortaya çıkarabilir ve bu yeteneğiniz sayesinde kendinizi bambaşka bir alemde bulabilirsiniz.

Rüyada kara delik

Peki kara delik her zaman bu şekillerde mi yorumlanmalı. Hayır, kara delik bazen ya da bazıları için çıkmazdır. Bazen içine girdiğimiz zaman çıkış yolu bulamayacağımız tuzakları ya da bir sorunun yalnızca giriş noktasını temsil ederler. Bu rüyayı yorumlayabilmek için kara delikten aldığınız enerjiye odaklanın. Kara delik güzel, gizemli ve çekici miydi? O halde keşfedilmemiş bir şeyler sizin onları keşfetmenizi bekliyor. Kara delik ürkütücü ya da çirkin görünüyor ve sizde negatif enerjiler mi uyandırıyordu? O halde uzak durmanız gereken bir şeyler var. Bir işe henüz başlamadan hayır demelisiniz.

 

Rüyada kara delik aynı zamanda geri dönüşü olmayan bir nokta, bir kapının yalnızca eşiği ya da yalnızca tek yönü olan bir yolculuktur. Yaşam yolculuğunda öyle bir noktaya varmışsınız ki gidecek fakat geri dönmeyeceksiniz. Eğer bu rüyayı yurt dışında eğitime ya da bir süre kalmaya giden biri görürse bilmelidir ki gittiği ülkede yerleşik bir yaşam oluşturacak ve bir daha dönmeyecek. Eğer kariyer değişimi yapan kişi bu rüyayı görürse ayrıldığı kariyere bir daha asla dönmeyecek.

 

Kara delik rüyaları aynı zamanda zihnin ve bilincin bilinmeyenleriyle bağlantıya geçmesinin sembolüdür. Çok merak ettiğiniz bir şeyler mi var? Rüyanızda kara delik görebilirsiniz. Belki de ölümü merak ediyor ya da ölüm korkusu yaşıyorsunuz. Yine rüyanızda kara delik görebilirsiniz. Kendiniz “acaba orası nasıl” diye sorduğunuz zamanlarda kara delik rüyalarını görebilirsiniz.

 

Tüm bunlara ilaveten rüyada kara delik bizi aşırı derecede korkutan ürküten durumlara işaret edebilir. Belki de korkularınız yanı başınızda. Rüyada gördüğünüz kara delik size ne kadar yakındı? Belki de sizi ürküten korkutan şey rüyadaki kara delik kadar yakınınızda duruyor. Yine de bu seçimi yapmak (kara delikten içeri girmek) size kalmış, rüyanızda kara delik sizi zorla içine çekmiyorsa. Kara deliğin bizi içine zorla çektiği rüyalar genellikle karşı koyamadığımız değişimlerin başlangıç noktalarıdır.

Kara delik rüyalarının olumlu yanı bilinçli zihninizi bilinçsiz zihninizle bağlamasıdır. Bu, içinizde tuttuğunuz muazzam potansiyelin keşfedilmesi için gerekli. Bu potansiyelin bir kısmı karşıtların ötesine geçme, paradoksları çözme, rasyonel aklın ve duygusal tepkilerin sınırlarının ötesine geçme deneyimidir. Bu yüzden kara delik rüyaları uzay, okyanus ve boşluk rüyalarıyla benzeşir ve hiçlik olarak da düşünülebilir. Boşluğun içinde her şeye sahip olduğunuzu anlayabilirsiniz fakat boşluk formsuzdur. Sahip olduğunu şeyler henüz fiziksel boyutta var olmayanlardır. Örneğin, henüz yaratılmamış projeler, bestelenmemiş şarkılar, yazılmamış yazılar, kurulmamış şirketler gibi. Kara delik rüyaları tüm bunları yaratacak potansiyellere sahip olduğunuzu size söyler ve size giriş noktası sunar.

Rüyanızı yazın:

bottom of page