top of page

Rüyada karanlık bir tünelden geçmek

bisikletle kaza yapmak.png
© Copyright

Bu rüyanın size getirebileceği mesajlar:

 • Şans

 • Çıkış

 • Umut

 • Fırsat

 • Davet

 • Zorluk

 • Çözüm

 • Sıkıntı

 • Değişim

 • Bağlantı

 • Meşakkat

 • Çıkış yolu

 • Dönüşüm

 • Başlangıç

 • Başkalaşım

 • Konum değiştirmek

 • Farklı bir bakış açısı

 • Tünelin sonundaki aydınlık

Rüyada karanlık bir tünelden geçmek ne anlama gelir?

Rüyada karanlık tünel yaşamda bizi korkutan unsurları, sıkıntıları, meşakkatli süreçleri ve bizi duygusal ya da zihinsel boyutta yoran durumları sembolize eder. Bazen yaşamda kötü bir durumdan daha iyi bir duruma geçiş için mutlaka atlatmamız gereken ürkütücü ve zorlu süreçleri temsil ederler. Rüyasında karanlık bir tünelde yürüdüğünü gören kişi daha doyurucu ve daha güzel bir yaşam için bazı zorlukları atlatmak zorunda olduğunu bilmelidir.

 

Karanlık bir tünelden geçtiğimiz rüyalar bazen yaşam yolculuğumuzda bir milat çizgisine vardığımızı fakat bu devri çok kolay atlatmayacağımızı bize bildiren rüyalardır. Yaşamda güzel bir şeyler istiyorsak bizi ürküten zorlu süreçlerden geçmemiz zorunludur.  Bu semboller aynı zamanda bizi içinde bulunduğumuz bir durumdan uzaklaştıracak fırsat metaforlarıdır. Rüyada karanlık bir tünelden geçmek bir teklifi kabul ederek yeni uğruna eski durumdan ya da bir sistemden uzaklaşmanın işareti de olabilir. Rüyadaki karanlık bazen zorlu değişimler, şans kapıları, bazen yalnızca çıkış yolu fırsatını temsil ederler.

 

Rüyadaki karanlık tünel aynı zamanda bir teklif ya da fırsat sembolüdür. Karanlık tünelin bir tarafı ile diğer tarafı yaşamın iki farklı bölümünü sembolize eder. Karanlık bir tünelden geçerek kendini diğer tarafta bulan kişi bir durumdan ayrılarak başka bir duruma geçer. Bu bazen bir işe çözüm bulmak, bazen bir teklifi kabul etmek hatta bazen bir teklife evet demek de olabilir. Rüyasında karanlık bir tünelden geçen kişi bir değişime hazır olmalıdır.

Rüyada karanlık bir tünelden geçtiğini görmek

Karanlık bir tünelden geçtiğimiz rüyalar aynı zamanda konum ya da durum değiştirme rüyalarıdır. Rüyada karanlık tünelin her iki tarafı ya da yolun ucu ve bulunduğumuz tarafı farklı bir konum ya da durumu sembolize eder. Karanlık tünelin diğer tarafına geçen bir durumdan ayrılarak farklı bir duruma geçmiş olur. Karanlık bir tünelden geçtiğimiz rüyalar yapacağımız iş ya da ev değişimlerine işaret edebileceği gibi statü değiştirmenin işaretçisi de olabilirler. Fakat bu değişim süreçlerinin zorlu olacağını hatırlatırlar. Örneğin, boşanma sürecinde olan biri rüyasında karanlık bir tünelden geçtiğini görürse bu sürecin zorlu olacağını bilmelidir.

 

Karanlık bir tünelden geçtiğimiz rüyaları yorumlarken karanlık tünelin bir tarafı ve diğer tarafının durumuna bakarak rüyayı yorumlarsak daha fazla bilgi edinmiş oluruz. Karanlık tünelin bizim bulunduğumuz tarafı daha karanlık, kasvetli ya da bizde negatif duygular uyandıracak sembollerle doluysa bu geçiş bizim için hayırlıdır. Karanlık bir tünelden geçen kişi kendini yaşamdaki bazı sorunlardan uzaklaşır. Bu rüyalar genellikle daha güzel bir yere gitme uğruna bulunduğumuz mekan ya da durumu terk etmeye işaret ederler.

Karanlık bir tünelden geçtiğimiz rüyalar aynı zamanda daha huzurlu ve destekleyici bir ortam için eski ortam, düzen ya da durumdan ayrılacağımız ve değişimi kucaklayacağımızı müjdeler. Bu rüya tanıdık olanı geride bırakarak bilinmeyene doğru ilerleyiş sembolüdür. Geçtiğiniz karanlık tünelin ardında ne var? Sorusunu kendinize sormalısınız. Eğer karanlık tünelin diğer tarafı yemyeşil, çok güzel ya da sizde pozitif duygular uyandıran sembollerle doluysa bu değişimin zorlu da olsa nihayetinde sizin için iyi olacağını bilmelisiniz. Arkası görünmeyen karanlık bir tünelden geçmek daima bilinmeyene doğru ilerlemenin işaretidir.

 

Karanlık bir tünelden geçtiğimiz rüyalar genellikle iş ve aşk yaşamında değişimlere işaret etse bile bu rüyalar bazen zihinsel ya da ruhsal değişime girmenin işareti de olabilirler. Belki de başkalaşıyor ya da bambaşka bir zihinsel durum içine giriyor ve bakış açınızı değiştiriyorsunuz. Bu hareketin büyümeniz ve kişisel gelişiminiz için gerekli olduğunun da farkındasınız. Kaybettikleriniz (geride bıraktıklarınız) yerine mutlaka yenilerini elde edeceksiniz.

Rüyada gördüğünüz karanlık sizi geçmişinizden ve şu anki durumdan ilerlemenizi engelleyen her şeyi bırakmaya davet eder. Sizi o durumda tutan her şeyi bırakın ve geleceğe bakın (karanlık bir tünelden geçin). En yüksek potansiyelinizi aramaya doğru yola koyulun. Eğer içinde bulunduğunuz durumu onarmak ya da düzeltmek imkansız görünüyorsa bu durumu terk etmek bazen tek çözüm yoludur. Bunun yerine yeni fırsatlar peşinde koşmanız daha uygun olabilir.

 

Rüyanızda karanlık tünel ortaya çıktığında size hizmet etmeyen bir ilişki, inanç veya davranış biçimini geride bırakabilmeniz için kişisel veya ruhsal bir geçiş veya geçiş ayini geçiriyor olabilirsiniz. Bu son derece kişisel ve özel bir yolculuktur ve bunun gerçekleşmesi için tek başınıza çalışıyorsunuz. Yeni bir düşünce tarzını kucaklamak için neleri serbest bırakmanız gerektiğini belirlediniz ve şimdi bunu kişisel yaşamınızda gerçekleştiriyorsunuz.

 

Rüyadaki karanlık bazen bizi konfor alanımızdan uzaklaşmaya davet eden bir metafor olarak karşımıza çıkar. Evren bazen bize içinde bulunduğumuz bir durumu terk etme fırsatı sunar. Bu durumlarda rüyamızda karanlık görebiliriz. Bilindik olanla (karanlık tünelin bizim bulunduğumuz tarafında) kalmak daima bizim konfor alanının içinde dolanma arzumuzu temsil eder. Bu alanın dışı yanızca bir bilinmezlik ve risk olabilir. Fakat rüyada gördüğünüz karanlık çok güzel ve sizi cezbediyorsa bu teklifte sizin için cazip bir şeyler mutlaka var.

Rüyanızı yazın:

bottom of page