top of page

Rüyada kardeşi bıçaklayarak öldürmek

bisikletle kaza yapmak.png
© Copyright

Bu rüyanın size getirebileceği mesajlar:

 • Kurtulmak

 • Galip olmak

 • Engel aşmak

 • Tamamlamak

 • Sonlandırmak

 • Farkına varmak

 • Sorunu çözmek

 • Bertaraf etmek

 • Sınav kazanmak

 • Rafa kaldırmak

 • Uyandırılma çağrısı

Rüyada kardeşi bıçaklayarak öldürmek ne anlama gelir?

Rüyalar alemi tam anlamıyla sembolik ifadeler alemidir. Ölüm de bu sembollerden yalnızca biridir. Ölümle ilgili rüyalar belki de yorumcular tarafından en uğursuz rüyalar olarak görülmüştür. Fakat, kardeşimizi öldürdüğümüz bir rüya dahilinde sevdiklerimizi öldürdüğümüz rüyalar her zaman yaşamda bir vedalaşma habercisidir. Bu rüyalar yeni ve daha sağlıklı bir yaşam için eskilerimizle (eski düşünce tarzları ya da yaşam tarzı) vedalaşma vaktinin geldiğini bize bildirirler.


Rüyaların semboller alemindeki ölüm her ne kadar fiziksel ölüm olmasa da fiziksel ölüm gibidir. Her ikisi de bir bitişe işaret eder. Fakat, bıçaklayarak öldürme eylemi oldukça agresif bir bitirme arzusuna işaret edebilir. Yaşamınıza yeni bir şeyin girmesini çok istiyor olabilirsiniz fakat yeninin girebilmesi için eskiyle vedalaşmak zorunda olduğunuzun da farkındasınız. Her ne kadar eski daha önce alışmış olduğunuz düzen olsa da bir şekilde onunla vedalaşıp konfor alanının dışına çıkma vaktiniz gelmiş.

Rüyada kardeşini bıçaklayarak öldürdüğünü görmek

Rüyaların zengin sembolizminde ölüm ile ilgili tüm semboller fosilleşmiş alışkanlıklarımızı ve artık bize hizmet etmeyenleri temsil eder. Bunlar faydasız işler ya da kötü arkadaş ortamları olabileceği gibi sağlıksız ortamlarda çalışmaya kadar her şeyi kapsayabilir. Bu yaşam tarzı, yaşamınızın bu zamana kadar olan kısmını kontrol etti ve artık onları yaşamınızdan çıkarma zamanı. Özellikle rüyanızda kardeşinizi bıçaklayarak öldürdüğünüzü gördüyseniz bu güne kadar inandığınız ve düşündüğünüz her şeyle vedalaşmak zorunda bile kalabilirsiniz. Fakat, bu vedalaşmanın sizin için faydalı olduğunu bilmelisiniz.


Kardeşimizi rüyada bıçaklayarak öldürme eylemi oldukça agresif bir bitiş eylemini temsil ediyor olabilir. Yaşamda bir şeyi kesin ve net istemediğimizde, onu hayatımızdan çıkarmak istediğimizde ve artık değişime hazır olduğumuzda bizim için eskiyi temsil eden birini (bazen kardeşimizi hatta anne ya da babamızı) vahşice öldürdüğümüzü görebiliriz. Aslında rüyadaki vahşice bıçaklayarak öldürme eylemi geçmişte bıraktığımız şeyin yaşamımızdan çıkması arzusundan başka bir şey değildir.

Rüyada kardeşin bıçaklanarak öldürülmesi

Kardeşimizi bıçaklayarak öldürdüğümüz bir rüya aynı zamanda bazı yorumcular tarafından yanlış anlaşılan ve yanlış yorumlanan rüyalardandır. Bazı yorumcular yalnızca ölümün adını duyduklarında ürkütücü yorumlar yapabilirler. Fakat, sembolik bir ölüm yalnızca bir son ve beraberinde gelecek bir başlangıçtır. Hayatınızın artık size hizmet etmediğini fark ettiğiniz büyük bir aşamasının veya yönüyle vedalaşma zamanınızı müjdeleyebilir (her ne kadar rüyamız kardeşimizi öldürürken bizi dehşete düşürse de). Rüyadaki ölüm, önemli bir dönüşüm, değişim ve geçiş dönemini gösterir. Yeniyi getirmek için kendinizi dönüştürmeli ve eskiyi temizlemelisiniz.


Kardeşimizi rüyada bıçaklayarak öldürmek genellikle yaşam yolculuğunda bir vedalaşma noktasına varıldığının işaretidir. Yeniyi kucaklayabilmek için eskiye veda etmek zorundasınız. Bu rüyayı gördüyseniz yaşamınızda “öldürmeniz gereken” bir şeyler var. Belki bazı kötü alışkanlıklarınız hatta size zararlı çekirdek düşünceleriniz. Artık onlarla vedalaşmalısınız. Eğer bu vedalaşmayı yapmayı başarırsanız evren size yeni bir hediye sözü veriyor.

Rüyada kardeşin bıçaklanması

Oldukça zengin rüyalar alemi sembolizmine göre ölüm aslında kendini sevmenin bir ifadesidir. Dar bir alanda hapsolmaktansa gelişmeyi istemek en derin arzunuzdur ve alışılmışın dışında yeni diyarlarda kendi başınıza yaptığınızdan daha fazla büyürsünüz. Aslında semboller aleminde her ilişki, her başlangıç ve verilen her bir karar ölüm ve yeniden doğuştur. Çünkü, verdiğiniz her karardan sonra sizin için açılan bir kapının eşiğinden geçmiş ve yeni bir başlangıç yapmış olursunuz.


Genellikle kardeşimizi bıçaklayarak öldürdüğümüz bir rüya siyah tonlarında ya da kasvetli bir rüyadır. Koyu rengi yas ve gizemi temsil eder. Fakat rüyalar alemimizdeki yas, aslında kardeşimiz için tuttuğumuz yas değil vedalaştıklarımız için tuttuğumuz yastır. Yaşam yolculuğumuzda bazen bagajımızı boşaltır ve yükümüzü hafifletiriz. Yolumuza devam ederken bazı şeyleri yanımızda almaya karar verir, bazılarını arkamızda bırakırız. Kardeşimizi bıçaklayarak öldürdüğümüz bir rüya ise yaşamımızda çok büyük bir kitleyi (sembolik kardeşimizi) geride bıraktığımıza işaret eder.


Rüyada kardeşimizi bıçaklayarak öldürme eylemi daha derin anlam ve öneme sahip daha dolu, daha doyurucu bir yaşama giden yolu açmak için hayatınızdaki sağlıksız bağları bırakmayı öğrenmeniz gerektiğinin bir işaretidir. Rüyanızdaki sembolik kardeşinizi bıçaklayarak öldürme eylemi size eskimiş ve büyümüş yaşam tarzlarından vazgeçmeyi ve onlardan ilerlemenizi öğretir. Bu, kötü bir alışkanlığı veya davranış biçimini kırmak için mükemmel bir işarettir. Bunu, fazlalıktan kurtulmanın ve hayatınız için gereksiz olanı bırakmanın zamanı olarak görün. Yolunuza çıkan eski eşyalarınızı, anılarınızı ve bagajınızı temizleyin.

Rüyanızı yazın:

bottom of page