top of page

Rüyada kavşak görmek

bisikletle kaza yapmak.png
© Copyright

Bu rüyanın size getirebileceği mesajlar:

 • Şans

 • Karar

 • Fırsat

 • Milat

 • Yenilik

 • Gidişat

 • İlerleme

 • Değişim

 • Hareket

 • Merkez

 • Yön sapması

 • Yön belirlemek

 • Dönüm noktası

 • Karar değiştirmek

Rüyada bir kavşak görmek ne anlama gelir?

Kavşak gördüğümüz rüyalar yaşam yolculuğumuzda bir  dönüm noktasına vardığımız haberini getiren rüyalardır. Genellikle çark, çember ve girdap rüyalarıyla sembolik benzerlik olan kavşak rüyaları bize yön değişimi vaktinin geldiğini hatırlatır. Kısacası rüyasında kavşak gören geleceğini şekillendireceği bir karar verme noktasına varmıştır ve gideceği yön sadece bu kararı verdikten sona belli olur.


Rüyada kavşak aynı zamanda şansın açılması, değişim ve hayatımızın gidişatının bir anda değişeceğinin haberini getirir. Tıpkı gerçek hayatta da bir kavşağa ve yuvarlağa vardığımızda direksiyonu çevirip başka bir yöne doğru hareket etmemiz gibi rüyamızda da bir kavşağa vardığımızda yaşamımızda bir yön değişimi cereyan eder. Bazen kavşak yaşamımızı büyük ölçüde değiştirecek bir olay ya da vesilenin simgesi, bazen yalnızca bir karar değişikliğidir. Kısacası, rüyasında kavşağı gören için bir anda her şey değişir ve bu değişimler rüya sahibi için bir dönüm noktasıdır.

Rüyada kavşağa varmak

Rüyada kavşak bazıları için bir teklif, iş fırsatı ya da bir yöne doğru yapılacak yolculuğun da simgesi olabilir. Kavşağı gören için büyük değişiklikler olur ve kişi istemese de bu değişimlere uyum sağlamak zorunda kalacaktır. Kavşak rüyaları aynı zamanda 360 derece dönme yetisine sahip çark ve çember rüyaları gibi bize kaderde hangi yöne gitmek istiyorsak artık bu seçimi yapabilecek özgürlüğe kavuştuğumuzu hatırlatır. Dolayısıyla, rüyasında kavşak görene bir yön değişimi fırsatı ya da bir çok seçenekler sunulur. Kişi kaderde öyle bir noktaya varır ki hangi yönde ilerlemek istediğine sadece kendisi arar verecektir. Fakat başkasının sürdüğü bir araba ile bir kavşağa varan için bu durum söz konusu olmaz. Bu durumda kişi başkalarının seçiminin kurbanı olur.


Rüyada kavşak görmek ayrıca ilahi bir planın tıkır tıkır işlemesi ve kaderin bizi bir yere sürüklemeye çalışması ile ilgilidir. Bu rüyayı gören için yaşamında bazı değişiklikler sadece bir oluşumun cereyan etmesi için olmaktadır ve bütün taşlar tıkır tıkır yerine oturur. Rüya sahibi kendisini bu inanılmaz değişim girdabına yalnızca bırakmalı ve değişime direnmemelidir. Bu rüyayı daha iyi yorumlayabilmek için kavşağın durumu ve rüya sahibine ne hissettirdiğine de bakılır. Kötü durumda ya da karanlık bir kavşak bazen kararsızlık ya da kaos işaretidir.


Rüyada kavşak aynı zamanda gücümüzün yetmediği dış faktörlerin ister istemez hayatımızı etkilemesi ve bu değişimin bizim için kaçınılmaz olmasına yol açan olaylar zincirinin de simgesidir. Bazen görmesek ya da hissetmesek de daha yüksek bir otoriteden gelecek emir ya da alınacak karardan dolayı kendimizi bu değişim çarkının gönülsüz de olsa bir parçası olarak hissederiz. Yukarılardan birinin "bu iş olsun" demesi ole olmaya başlayan olaylar zincirine kapılıp kendimizi bu kaçınılmaz girdaba kapılmış halde buluruz. Bu olaylar zinciri bazıları için bir sonun başlangıcı bazıları içinse istemediği bir yönde ilerleyiştir. Bu durumda yapılması gereken çarkın ilerleyişine sadece katkıda bulunmak ve değişime direnmemektir.


Kavşak rüyaları sembolik olarak çark ve çember rüyalarına da benzer. Her iki rüyada da bir dönüş ve değişim söz konusudur ve bu dönüş iki yönden birine doğru olmaktadır. Çark ve spiral gibi rüyaların her ikisinde de süregelen ve kaçınılmak bir değişim teması bulunur ve rüya sahibinin bu değişime ayak uydurmaktan başka çaresi bulunmak. Tüm bu çark, çember ve girdap gibi “dönen obje” rüyaları aynı zamanda reenkarnasyon, kaçınılmaz sonun yaklaşması ve yeniden başlayacağımız noktaya doğru yol aldığımız rüyalardır. Tüm bu rüyalarda bahsi geçen “dönme” eyleminin aslında son bulduğu bir nokta vardır ve rüya sahibi bu noktaya vardığında hayatıyla ilgili bir karar vermek zorunda kalır ve bir şeye yeniden başlar. Fakat yine de kavşak rüyasında bahsedilen dönüş her zaman bir dıştan içe yöneliş olmayabilir.

Rüyada kavşağa varmak kişi için bir milat devri ve bir şeylerin değişip şekillenmeye başlayacağı bir sürecin başlangıç noktasına varmaya delalet eder. Bu rüyanın sahibi yaşamında öyle bir noktaya gelir ki kendisine yapılan bir teklifi ya da fırsatı kabul ederse tüm hayatı değişir. Kavşağa vardığımız rüyalarda hangi yöne gittiğimiz de yoruma dahil edilmelidir. Çünkü bu yönler bazen bize sunulan bu fırsatla ya da yapacağımız yolculuklarımızın yönüyle ilgili gizli şifre ya da ipuçları sunar. Örneğin rüyasında kavşaktan sola dönen bir kişi gerçek hayatta “batı” istikametine bir yolculuk yapabilir ya da batıda bulunan bir ülke ya da şehirden kendisine bir iş teklifi yapılması ihtimali vardır. Tayin bekleyen bir memur rüyasında kavşaktan sola dönerse tayininin batıya çıkması ihtimali büyüktür.

 

Rüyada kavşağa varmak aynı zamanda yaşamın merkezine ya da hayatımızın odak noktasına varmakla ilgilidir. Yaşamında bir sorunla karşılaşan ve soruna çözüm bulamayan bir kişi için bu rüya “aradığın çözüm merkezde” mesajı içeriyor olabilir. Tıpkı girdap ve spiral rüyaları gibi kavşak rüyası da bir nevi dıştan içe yöneliş ve çözümü dışarıda değil kendi iç dünyamızda aramamız gerektiğinin altını çiziyor olabilir. Bir göbeğe yani kavşağa varan kişi yaşamında hangi soruna çare arıyor ise kendi iç dünyasında biraz vakit geçirir ve bilinçaltına odaklanırsa çözümü bulacaktır. Kavşak rüyalarında altı çizilen “olayların merkezi” teması bazıları için yaşanan bir durumda ortada kalmak ya da olayların tam merkezinde bulunan kişi olmakla ilgili olabilir.

Rüyanızı yazın:

bottom of page