top of page

Rüyada kebap görmek

bisikletle kaza yapmak.png
© Copyright

Bu rüyanın size getirebileceği mesajlar:

 • Güç

 • Jest

 • Rızk

 • İyilik

 • Fayda

 • Sağlık

 • Hediye

 • Büyüme

 • Güzellik

 • Çeşitlilik

 • Seçenekler

 • Beslenme

 • Kazanımlar

 • Haneye girenler

Rüyada kebap görmek ne anlama gelir?

Et ve kebap yediğimiz rüyalar yaşamda terfi etme, şan ve ün kazanma, ödül ve kazanımlar metaforudur. Güzel bir kebap rüyası güç ve enerji kazanmak, kendine faydalı şeyler katmakla ilgilidir. Bu tip rüyalar aynı zamanda temel ihtiyaçların karşılanmasıyla ilgilidir. Yemek yeriz çünkü yemeğe ihtiyacımız vardır. Kebap rüyaları da tatmin olduğumuz, ihtiyaçlarımızı karşıladığımız ve doyuma ulaştığımız zaman gördüğümüz rüyalardandır.

 

Kebap yediğimiz rüyalar aslında beslenme ile ilgili ihtiyaçların karşılandığı rüyalardır. Semboller dilinde altı çizilen “beslenme” fiili fiziksel anlamdaki beslenmeye benzemez. Ruhsal beslenme bazen bir eğitim alma, kendimizi geliştirme, enerji ya da öz güvenin artması ve gelişme gibi anlamlara gelebilir. Ruhumuzda ya da iç dünyamızda eksik kalan yönlerimizi tamamladığımızda rüyamızda beslendiğimizi görürüz. Kebaplar ise kaliteli yiyeceklerdendir ve dolayısıyla yaşamımıza değerli bir şeylerin eklendiğinin altını çizerler. Belki bir eğitim alıyor ve kendinize bir şey katıyorsunuz. Ya da elinize bir miktar para geçti ve bu parayla güzel şeyler yapacaksınız. İşte bu gibi durumlarda rüyanızda kebap yediğinizi görebilirsiniz.

 

Kebap yeme ve beslenme rüyaları eksiklerin giderilmesi, aranan bir şeyin bulunması bazen de yaşam yolculuğumuzda bir boz yapın son eksik parçasının bulunması gibi bir duruma işaret eder. Özellikle rüyasında çok acıkmış iken kebap yediğini gören kişi bir şeye çok muhtaç kaldığı bir noktada onu bulur. Bu belki para belki de iş. Açken karnımızı doyurduğumuz her rüya son anda ihtiyacımızı elde ettiğimiz rüyalardır.

 

Kebap rüyaları tüm bunların yanı sıra zenginlik, refah ve bolluk-bereket rüyalarıdır. Özellikle bizim kültürümüzde en yaygın yiyecekler et ve et ürünleri yiyeceklerdir. Bu yüzden kebap rüyaları yaşamımıza giren kaliteli şeylerle ilgili rüyalardır. Bu rüyayı gördüyseniz kendinize sormanız gerekenler şunlardır: yaşamımda kalite adına neye ihtiyacım var? daha iyi bir eğitim? Daha çok para? Ya da mutlu bir ilişki? Eğer rüyanızda güzel bir kebap gördüyseniz bilin ki ihtiyacınız olan şey yaşamınıza girecek.

Rüyada kebap yemek

Kebap rüyaları ayrıca yaşamın bize sunduğu her çeşit ödül, seçenekler ve menfaatlerle ilgili rüyalardır. Özellikle kebap rüyalarında sofrada çok fazla çeşit yemek ve meze bulunuyorsa bu çevremizde çok fazla seçenek ve imkana sahip olduğumuz anlamına gelir.  Tıpkı “yediğim önümde, yemediğim arkamda” der gibi, bu rüyayı gören kişinin yaşamı seçenekler ve fırsatlarla doludur. Çok güzel kebaplar, mezeler ve salatalarla süslü bir rüya daima bolluk, Bereket ve para ile ilgili güzel haberleri getirir.

Kebap rüyaları ayrıca arzulara kavuşmak, doyuma ulaşmak ve rahatlamakla ilgilidir. Bu yorum her zaman fiziksel aleme yönelik değil bazen ruhsal ya da psikolojik boyutta da olabilir. Bir sorunu çözüp ya da bir ihtiyacımızı karşılayıp rahatladığımız zamanlarda rüyamızda kebap yediğimizi görebiliriz. Fakat tüm bu yorumlar yalnızca kebap seven kişiler için geçerliydi, vejeteryanlar için değil. Rüya sahibi eti sevmeyen biriyse ve rüyasında kebap yediğini görüyorsa istemediği ya da sevmediği şeyleri yapmak zorunda kalabilir.

Rüyada kebap görmek ayrıca paylaşma ya da güzel şeylerden pay alma anlamları da içerebilir. Rüyada  bir kebaptan yalnızca birazını tadmak bir projeden rüya sahibinin payına düşen karı elde etmektir. Yine buna benzer şekilde rüyada kebabı bir grup insanla birlikte yemek bir mutluluğu paylaşmak ya da ortak oluşturulan bir projeden kendi payına düşeni nasiplenmektir. Kebap yediğimiz rüyalar daima iyi huylu rüyalardır ve bize mutlaka bir hediye getirirler.

Kebap yediğimiz rüyaların yorumlanması aynı zamanda kebapla aramızdaki ilişkiye bakılarak yapılmalıdır. Vejeteryan birinin rüyasında kebap yediğini görmesiyle kebap seven birinin görmesi aynı değildir. Rüya sahibi rüyanın senaryosuna ve rüyada ne hissettiğine de bakmalıdır. Rüyasında çok açken kebap yiyerek doyan kişi bir arzusuna kavuşur. Fakat et sevmeyen ya da vejeteryan biri rüyasında kebap yiyerek tiksindiğini ya da kebabı beğenmediğini görüyor ise hoşlanmadığı bir durumla karşılaşır. Rüyada çok güzel bir kebap görüp bunlardan yiyemeyip yalnızca bakıyor olmak arzulara ve hayallere kavuşmak için hala yol almak gerektiğine karşı mesajdır. Rüyadaki arzu edilen kebap ile rüya sahibi arasındaki mesafe aslında gerçek yaşamda arzularıyla arasındaki mesafeyi temsil eder.

Rüyanızı yazın:

bottom of page