top of page

Rüyada keçi görmek

bisikletle kaza yapmak.png
© Copyright

Bu rüyanın size getirebileceği mesajlar:

 • Arketip

 • Hareket

 • Nitelikler

 • Korkular

 • Savaşmak

 • Medeniyetsizlik

 • Karakteristikler

 • Farklı kişilikler

 • Kişisel özellikler

 • Davranış kalıpları

 • Bastırılmış duygular

 • Yönlendirici unsurlar

 • Hayatımızdaki önemsiz kişiler

Rüyada keçi görmek ne anlama gelir?

Rüyada keçi görmek en genel anlamı itibariyle fikirlerin ve düşüncelerin çokluğunu ifade eder. Aslında rüyamızda dolanan her hayvan bazen bir arketip bazen bir çekirdek düşünce bazen yaşam yolculuğumuzda önemsiz bir ayrıntıyı ifade ederler. Bir rüyada keçiyi yorumlamak için keçinin davranışlarına ve rüyanın senaryosuna odaklanmalısınız. Pasif ve rüyada hiçbir değişime yol açmayan bir keçi aslında henüz ortaya koymadığımız fikirleri ya da hiçbir adım atmadığımız bir projeyi temsil edebilir.


Bir rüyada görülen hayvanın yorumlanmasında o hayvanın karakteristik özellikleri çok önemlidir. Rüyanızdaki keçi hangi özelliklere sahip ve hangi davranışları sergiliyordu? Bu davranışlar size kimi ya da neyi anımsatıyor? Belki de ortalığı yıkan küçük bir keçi iş hayatınızda bir gün içinde her şeyi berbat edebilecek bir durum ya da ufak bir sorunun temsilcisi. İnatçı ve ortalığı dağıtan bir keçi belki de bir çözülmemek için inat eden bir sorunu temsil ediyor. Bu tip rüyalarda yorumu yapabilmek için mutlaka keçinin hal ve hareketlerine, davranışlarına odaklanmalısınız.

Rüyada keçiler görmek ne anlama gelir?

Keçi bağımsız ve tek başına hareket eden, hareketleri kontrol edilemeyen bir hayvandır. Bu yüzden bazen yaşamımızda kontrolden çıkmış durumları ya da kişileri temsil ediyor olabilir. Rüyanızda başına buyruk ve ortalığı dağıtan bir keçi gördüyseniz belki de söz dinletemediğiniz evladınızla uğraşacaksınız. Ya da yaşamınızda bir türlü çözemediğiniz bir sorun uyandığınız gün de karşınıza çıkacak. Fakat endişelenmeyin, keçi rüyaları vahşi hayvan rüyaları kadar acımasız değildir. Yırtıcı bir hayvan olmayan keçi genellikle çözülmekte inat eden fakat sonunda çözebileceğiniz sorunları temsil eder.


Rüyada keçi ya da diğer hayvanlar yaşamımızdaki çocuklar ya da bizim için önemsiz kişileri de temsil edebilirler. Bu durumda siyah keçi bir erkek çocuğu ya ad bir erkek, beyaz keçi kız çocuğu ya da kadındır. Genellikle yaşamımızda ast-üst ilişkisi içinde bulunduğumuz kişilerden kendimizden daha aşağı seviyede gördüğümüz kişiler rüyamızda bir hayvan kılığında belirebilir. Örneğin, kendi emrimizde çalışanlar ya da alt kademe işçileri rüyalar ve semboller dilinde boyut olarak bizden küçük bir hayvan kılığında belirebilir. Eğer bir keçi ortalığı karıştırıyorsa bu kişilerden birinin de sizin yaşamınızı zorlaştırması olasılığı var.

Rüyada keçi görmenin anlamı:

Karakter olarak dengesiz ve bağımsız davranışlar sergileyen keçi rüyamızda bir arketip olarak karşımıza çıktığında bu özellikleri gösteren kişi ya da olayları temsil eder. Bir oraya bir buraya giden ve söz dinlemeyen bir keçi rüyada görülüyorsa belki de baş etmekte zorlandığınız  ve sürekli şekil değiştiren bir durumu temsil eder. Rüyanızdaki keçiyle aranızda ne geçtiğine odaklanın. Rüyadaki keçiyi yakalamaya mı çalışıyordunuz? O zaman bir şeyin peşindesiniz ve bir türlü ona hakim olamıyorsunuz.

Nadiren de olsa rüyadaki keçinin bir hastalığa işaret etme olasılığı vardır. Özellikle sizden kaçan ve yakalayamadığınız bir keçinin teşhis koyulamayan bir hastalık ya da fiziksel soruna işaret etme olasılığı yüksek. Rüyanın daha iyi yorumlanabilmesi için sonucunu da hatırlamalısınız. Keçi elinizden kaçtı ve bir türlü yakalayamadınız mı? Yoksa keçiyi eninde sonunda yakaladınız mı? Yakalanan keçi genellikle çok uğraştıktan sonra çözülecek bir sorun ya da teşhis koyulacak bir hastalığı temsil eder.

Rüyada keçi bazen bir değişim ya da ufak bir ayrıntıya işaret eder. Aslında rüyada evimize giren her şey yaşamımıza girenleri evimizden çıkanlar ise bizden çıkanları sembolize eder. Keçi evinize mi girdi? O zaman bilmelisiniz ki yaşamınıza biri ya da bir şeyler girecek. Belki de keçi haneye gelecek bir misafir ya da bir sorun. Keçi siyah mıydı? Haneye girecek şey olumsuzluk içeriyor. Eğer beyaz ve sevimli bir keçiyse olumlu. Belki de haneye girecek olan bir misafir değil yalnızca bir bebek ya da hamilelik haberi alacaksınız. Keçi siyahsa bebek erkek, beyaz ise kız.

Rüya yorumculuğunda sembollerin renkleri önemlidir. Siyah daima olumsuz anlam içerirken beyaz olumludur. Tüm bunların yanı sıra rüyadaki keçi bazen şans ve mutluluk sembolüdür. Fakat bu yorum keçi güzel görünümlü ya da beyaz renkliyse geçerli. Eğer haneye siyah bir keçi girerse belki de ertesi gün tatsız bir olay yaşayacaksınız ya da bir engelle karşılaşacaksınız. Ama üzülmeyin, keçi her şeye rağmen sevimli bir havyandır ve asla aşılamayacak kadar büyük engelleri ya da büyük sorunları temsil etmez.

Rüyada siyah ya da beyaz keçi aynı zamanda yin-yang enerjisine dair bilgi getirir. Siyah keçi genellikle bir erkekten gelen enerji beyaz keçi ise kadından gelen enerjidir. Aniden evinize bir siyah keçi giriyorsa bir erkekten kaynaklanan sorun ya da olayın cereyan etmesi muhtemel. Yine buna benzer şekilde keçi beyazsa sorunun kaynağı bir kadın. Rüyadaki keçinin rengi kadar ondan aldığınız enerji de önemlidir. Beyaz fakat size negatif enerji veren bir keçi bazen inatçı ve işinizi zorlaştıran bir kadını temsil edebilir.

Rüyanızı yazın:

bottom of page