top of page

Rüyada kedi öldürmek

bisikletle kaza yapmak.png
© Copyright

Bu rüyanın size getirebileceği mesajlar:

 • Atlatmak

 • Bitirmek

 • Kurtulmak

 • Rahatlamak

 • Tamamlamak

 • Galip çıkmak

 • Engel aşmak

 • Elimine etmek

 • Sorun çözmek

 • Rafa kaldırmak

 • Bertaraf etmek

 • Sınav kazanmak

 • Düşmanı yenmek

 • Gerilimi azaltmak

 • Çatışmayı önlemek

 • Büyük iş başarmak

 • Zorlukların üstesinden gelmek

Rüyada kedi öldürmek ne anlama gelir?

Rüyalar aleminin zengin sembolizmindeki “öldürme” eylemi aslında yaşamımızın bir alanında bir şeyi yok etme arzusu içinde olduğumuzu gösterir. Rüyada gördüğümüz hayvanlar kendi kişilik parçalarımıza ya da yaşamımıdaki ufak ayrıntılara, bazen bazı arketiplere değinirler. Rüyada bir kediyi öldürmek bu parçalarla ilgili sonlandırma arzumuzu temsil eder.


Rüyaların sembolizminde ölüm her zaman bir dönüşüm sembolüdür. Bilinçsizce geçmişi geride bırakıp yolumuza devam etmek istediğimizde aslında bir şeyi tamamen sonlandırmak isteriz. Rüyada karşımıza çıkan ve öldürdüğümüz kedi aslında yaşamda sonlandırmak istediğimiz ufak bir ayrıntıyı göstermek için bilinçaltımız tarafından yaratılmış bir arketiptir. Peki bilinçaltımız neden bizim için bir kedi yarattı? Bunu anlayabilmek için sizin için kedinin ne anlama geldiğine odaklanmalısınız. Kedi size göre küçük ve sevimli bir hayvansa ve rüyanızda onu öldürdüğünüzde büyük üzüntü hissettiyseniz yaşamda yeni bir sayfa açmak için fedakarlık yapmak zorunda kalacaksınız. Eğer kedileri sevmiyor ve rüyanızdaki kediyi öldürdüğünüzde hiçbir üzüntü hissetmiyorsanız bir sorundan kurtulacaksınız.

Rüyada kedi öldürüldüğünü görmek

Rüyada öldürülen kedi aslında küçük bir ayrıntıya değinir. Rüyalarda hayvanların büyüklüğü ve hacmi aslında yaşamımızda ortadan kaldırma arzusu içinde olduğumuz durumun büyüklüğüyle doğru orantılıdır. Örneğin, öldürdüğünüz hayvan bir kedi değil fil olsaydı bu rüya sizin için büyük bir sorunu halletmenin temsilcisi olacaktı. Yine buna benzer şekilde yırtıcı bir hayvanı rüyanızda öldürmüş olsaydınız istikrarınızı tehlikeye sokacak bir düşman ya da tehlikeyi ortadan kaldırmış olacaktınız. Rüyalar bizimle bir senaryo ve oyuncular aracılığıyla konuşurken olayları anlatmak amacıyla bu oyunculara farklı sıfatlar ve özellikler verir. Tıpkı kedinin küçük ve zararsız bir hayvan olması gibi bir kedi öldürme rüyası aslında küçük ve zararsız bir şeyden kurtulacağınızı öngörür.


Kedi öldürdüğümüz bir rüya bağımsızlık özlemini yansıtıyor da olabilir. Özellikle öldürdüğümüz kedi kendi kedimiz ya da bize bağımlı bir kedi ise yaşamda bize ayak bağı olan bir sorun ya da davranıştan kurtulma arzusu içinde olduğumuz zamanlarda böyle bir rüyayı görebiliriz. Aslında bilinçaltımız kediyi öldürerek bize bir şeyin artık yaşamımızda olmayacağı mesajını vermeye çalışmaktadır. Fakat yine de bu tür rüyaların yorumlanması için rüyadaki duygu tonuna ve kedi öldürürken ne hissettiğimize bakmalıyız.

Rüyada bir kedinin öldürülmesi

Rüyalar aleminde öldürme eylemi temizleme ya da kurtulmadır. Fakat rüyaların sembolik dilinde ifade edilen kurtulma her zaman bir sorun ya da engelden kurtulma değildir. Bazen bize zarar verdiğini düşündüğümüz çekirdek düşünceler ya da kalıplaşmış inançlarımızdan kurtulma arzusu içinde olduğumuzda da rüyamızda küçük ve zararsız bir hayvanı öldürdüğümüzü görebiliriz. Bu rüyayı görüyorsak yaşamın gidişatından memnun olmayıp bir şeyin yaşamımızda fazlalık ya da bizim için gereksiz olduğunu büyük ihtimalle biliriz ve ondan kurtulmak isteriz.


Bazen kedi öldürdüğümüz bir rüya yakın arkadaşlarımızla ilgili ufak ayrıntılara değiniyor da olabilir. Kediler evcil hayvanlar ve en yakın arkadaşlarımızdır. Bilinçaltımız bize kendimizden yaşça küçük kişileri, naiv kişiliğe sahip bireyleri, bazen çocukları ya da kırılgan kişilikli bireyleri göstermek amacıyla rüyamızda bir kedi ya da küçük bir hayvan yaratır. Bu hayvanı öldürmek aslında bu kişiyle küslük yaşamak ya dao kişiyle ilgili bir konuyu sonlandırmaktır. Rüyadaki kedi saldırgan ya da tehlikeli görünüyor ise bu rüya kendimizden güçsüz bir düşman ya da rakibi yenmekle alakalı olabilir.

Rüyada kedi cinayeti

Bazen bilinçaltımız bize kişilerin dışında olayları göstermek amacıyla da rüyalarımızda arketipler yaratır. Kedi yada diğer küçük hayvanlar da bu arketiplerinden biridir. Rüyadaki kediyi öldürme eylemi bu durumda ufak bir meseleyi çözmektir. Bazen bu rüya bir çocukla ilgili sorunun halledilmesiyle ilgili olabilir. Örneğin, aynı ev içinde yaşayan bir çocuğun sağlık sorununun hallolması, ya da okula kaydının yapılması veya o çocukla ilgili herhangi bir problemin nihayetinde hallolması durumunda rüyamızda bir kedi öldürebiliriz.


Rüyaların sembolik alemindeki kedi öldürme eylemi bazen başarıyla sonlandırılmaya işaret edebileceği gibi bazen tam anlamıyla bir fiyaskoya da işaret edebilir. Bu yorum tamamen rüyadan aldığımız enerjiye göre yapılmalı. Rüyanızda bir kediyi nasıl öldürdünüz? Kedi kötü, çirkin ya da saldırgan tavırlar sergilerken onu öldürdüğünüzde ondan kurtulduğunuzu mu hissettiniz? Eğer cevabınız evet ise bu başarıyla bir sonlandırılmanın işaretidir. Masum bir kediyi haksız yere acımasızca öldürüp daha sonra bu öldürmeden dolayı pişmanlık mı hissettiniz? Bu ufak bir organizasyonda başarısızlık ya da bir işi berbat etme alameti olabilir.

Rüyanızı yazın:

bottom of page