top of page

Rüyada kek görmek

bisikletle kaza yapmak.png
© Copyright

Bu rüyanın size getirebileceği mesajlar:

 • Şans

 • Ödül

 • İlham

 • Fırsat

 • Enerji

 • Nasip

 • Başarı

 • Mutluluk

 • Paylaşmak

 • Kazanımlar

 • Memnuniyet

 • İhtiyaç fazlası

 • Güzel haberler

Rüyada kek görmek ne anlama gelir?

Rüyalar tabiri ve semboller dilinde kek ve benzeri tatlı şeyleri yediğimiz rüyalar daima özel rüyalardır ve daima bize pozitif enerji getirirler. Çünkü, şeker bize mutluluk hormonu verir ve kek ve diğer tatlılar ihtiyacımız olmasa da zevk için tükettiğimiz yiyecektir. Kek rüyaları, güzel vakit geçirmek, ihtiyaç duyulandan fazlasına sahip olmak ve haneye bolluk bereket girmesiyle ilişkilidir ve pozitif rüyalardandır.

 

Rüyalarda kek sembolik olarak iyi şans, güzel şeyler, gönül rahatlığı ve güzel vakit geçirmek olarak yorumlanır. Fakat bu yorum yalnızca tatlının ve tadının güzel olduğu durumlarda bu şekilde yapılır. Eğer kekin görüntüsü ya da tadı kötü ise bu umduğunu bulamamak ya da kötü sonuçlar almaya delalet eder.

 

Kek rüyaları aynı zamanda bize sunulan fırsatlar, hoşumuza gidecek teklifler ve jestlerle ilgilidir. Bu rüyayı gören kişi ertesi gün öyle bir teklif ya da hediye alır ki bundan mutluluk ve neşe duyar (tıpkı kek yedikten sonra vücudumuzun salgıladığı serotonin mutluluk hormonu gibi). Fakat bu rüyalar genellikle kısa süreli ve anlık mutlulukları gösterir. Rüyanızda kek yediyseniz ertesin gün bir şeye mutlu olursunuz.

 

Kek gördüğümüz rüyalar genellikle memnuniyet, ödül ve kazanımlarla ilgilidir. Bu rüya aynı zamanda yaşamın ekstra zevkleri ve renkleri metaforudur. Rüyasında kek gören ve yiyen kişi güzel haberler alır, stresten uzak kalır ve hayatın zevklerini bir süreliğine çıkarır.


Çoğu zaman kek rüyaları yaşamın bize umulmadık anda sunduğu ödül rüyalarıdır. Tıpkı ummadan birinin size bir kek ikram etmesi gibi evren de bu rüyayı gördükten sonra size bir ödül sunacaktır. Çok büyük bir ödül olmasa da kısa süreli bir mutluluk yaşayacağınız bir şey. Belki de sıkı çalışmalarınızdan dolayı alacağınız bir ödül ya da bonus.

 

Kek ya da benzeri tatlılar aç olduğumuz zaman yediğimiz yiyecekler değildir ve bu yüzden ihtiyaçların karşılanmasını temsil etmezler. Kek ile bize sunulan yine bir rızk ya da hediyedir fakat ihtiyaç değil ihtiyaç fazlasıdır. Örneğin, ihtiyacımız olduğu için bir ayakkabı almak değil sadece hoşumuza gittiği için almak gibi. Belirtildiği gibi rüyadaki kek bazen bizi mutlu edecek bir alışveriş sembolü de olabilir.

Rüyada kek yemek

Rüyada kek yemek:

Rüyada kek yemek genellikle memnuniyet, zevk ve aşk hayatına dair mutlu olaylar ya da güzel haberlere işaret eder. Kek ve tatlıların çoğu aşk hayatına dair jest ve hediyelerle de ilişkilendirilmiştir. Rüyasında kek gören partnerinden güzel sözler duyabilir, bir teklif ya da hediye alabilir ya da hoş vakit geçirebilir. Genellikle romantik ilişkinizde karşılıklı sevgiyi ve hazzı gösterir. Bazen yakında büyük kazanımlar olduğunu gösterebilir.

 

Kek yediğimiz rüyalar aynı zamanda yeni iş teklifleri, potansiyeller ve başlangıçlardan faydalanmakla ilgilidir. Rüyada vücuda giren (yediklerimiz) her şey yaşamımıza girenler, vücuttan çıkan (çıkardıklarımız) her şey ise yaşamımızdan çıkanlar ve artık ihtiyaç duymadıklarımızdır. Kek yediğimiz rüyalar ise yaşamımıza giren pozitif enerji, mutluluk ve tüm güzelliklerin işaretidir. Bu yeni bir iş teklifi olabileceği gibi para hatta güzel bir haber olabilir. Kim bilir bazen bir kadın için bir bebektir.

Rüyada bir dilim kek genellikle bir parça mutluluk, küçük bir nasihat ya da bir jestin simgesidir. Fakat bu rüya bazen bir işten kar almak ya da kendi payına düşeni almakla ilgilidir. Bu tip rüyalarda numeroloji etkisi vardır. 1 dilim kek genellikle 1 pay almak ya da bir işten 1 ile başlayan bir miktarda fayda sağlamaya delalettir (1000 lira kazanmak, 10 bin lira kazanmak vs). Yine bu şekilde 2 dilim kek almak 2 pay almak, bir işten 2 kişinin fayda etmesi anlamına gelebileceği gibi bazen karı-koca arasında meselelerde güzel gelişmeler olmasına delalettir.

Rüyada gördüğümüz kek yenmiş, şekli bozulmuş ya da başkasının bırakmış olduğu bir kek ise bu rüya genellikle başkasının yarım bıraktığı bir işi tamamlamakla yorumlanır. Bir erkek için bu dul bir kadınla evlenmek, kadın için boşanmış bir erkekle ilişki yaşamaya işaret edebilir. Yarım bırakılmış kek rüyası aynı zamanda yaşam yolculuğumuzda sonuca ulaşmadan bıraktığımız işlere işaret edebilir.

Rüyanızı yazın:

bottom of page