top of page

Rüyada kertenkele öldürmek

bisikletle kaza yapmak.png
© Copyright

Bu rüyanın size getirebileceği mesajlar:

 • Kurtulmak

 • Rahatlamak

 • Galip çıkmak

 • Engel aşmak

 • Elimine etmek

 • Sorun çözmek

 • Rafa kaldırmak

 • Sınav kazanmak

 • Düşmanı yenmek

 • Gerilimi azaltmak

 • Çatışmayı önlemek

 • Zorlukların üstesinden gelmek

Rüyada kertenkele öldürmek ne anlama gelir?

Rüyada gördüğümüz kertenkele ya da bizi irite eden her şey aslında yaşam yolculuğumuzda karşımıza çıkan bir engeli sembolize eder. Kertenkeleyi öldüren engeli ortadan kaldırır. Bu tip engeller bazen yaşamdaki çatışmalarımız, rekabet, gerilim hatta parasız kalmak bile olabilir. Fakat kertenkele öldürdüğümüz rüyaların diğer büyük cüsseli hayvan öldürme rüyalarından farkı vardır. Kertenkele, kapasitemizi fazla zorlamayacak ve aşılacak bir engeli sembolize eder. Bu rüyayı gördükten sonra ufak bir sorunla karşılaşırsanız endişelenmeyin. Bu sorun aşılamayacak bir sorun değil.


Kertenkele rüyaları aynı zamanda sağlıksız ve hoşnutsuz durumların işaretidir ve bu yüzden rüyada kertenkeleyi öldürmek her zaman iyiye alamettir. Bu rüyalar hane içinde yalanlar, çatışmalar, ihanetler ya da kötü alışkanlıklarla dolu bir yaşam sürüldüğüne de işaret edebilir. Bir başka deyişle, hanesinde kertenkele gören hanesinden bir şeyi çıkarmak zorunda olduğunu bilmeli.

Rüyada kertenkele öldürdüğünü görmek

Rüyada karşımıza kertenkele olarak çıkan arketipler yaşam yolculuğumuzda karşılaşacağımız kapasitemizi zorlamayacak küçük düşmanlar ya da ufak tefek meseleler metaforlarıdır. Rüyasında kertenkele gören kişi ertesi gün bazı can sıkıcı işlerle karşılaşır fakat kertenkele öldürdüğümüz rüyalar bu meselelerin kökten çözümünü müjdeleyen rüyalardır. Eğer rüyanızda kertenkele öldürüyorsanız sorunu halledeceksiniz.


Bazen rüyada öldürdüğümüz kertenkele içsel çatışmalara son vermenin işaretidir. Önemli bir konuda belki de nerede durduğunuz ya da ne yapmanız gerektiği belirsiz. Kafanızda soru işaretleri var. İçinizden bir ses bir şeye “evet” derken diğer bir ses “hayır” diyor. Bu durumu yaşıyorsanız rüyanızda kertenkele görebilirsiniz. Eğer kertenkeleleri öldürüyorsanız bu çatışmaya son verip yaşam yolculuğunuza kaldığınız yerden devam edeceksiniz.

Rüyada öldürdüğünüz kertenkeleyi eğer evinizde öldürdüyseniz bu rüya hane içinde istenmeyen durumlara ve çatışmalara son vereceğinizi müjdeler. Hanedeki kertenkele daima çok yakınınızdaki sizi irite eden sorunlara ya da kişilere işaret eder. Kertenkeleyi öldürürseniz bir konuda ya haklı olduğunuzu kanıtlayacaksınız ya da bu çatışmalara son vereceksiniz. Rüyadaki “kertenkele öldürme” eylemini yapan kişi bu çatışmayı aktif bir şekilde eline alara çözen kişidir. Rüyanızda kertenkeleyi kimin öldürdüğüne odaklanarak bu rüyayı yorumlayın.


Kertenkele öldürdüğümüz rüyalar aynı zamanda sinir bozucu işlerin nihayet ortadan kalkacağını müjdelerler. Çevrenizde sinir bozucu kişiler mi var? Sürekli ayak altında dolanıp işlerinizi mi engelliyorlar? Eğer bu durumu yaşıyorsanız rüyanızda kertenkele görmeniz normal. Kertenkeleyi öldürmek daima bu duruma son vermek, galip çıkmak ya da sorunu çözmenin müjdecisidir. O halde rüyada kertenkeleleri öldürdüyseniz rahatlayın, yaşadığınız sinir bozucu durum sona erecek.

Kertenkele rüyaları aynı zamanda iç huzursuzluk ve çatışma habercisi rüyalardır. Bu rüyalar bize huzur bozucu enerji getirirler. Kertenkelenin sevimsiz durması ya da bizde negatif enerji uyandırması bu anlamı güçlendirir. Belki de bu sıralar gergin hissediyorsunuz ya da yanı başınızda çözülmeyi bekleyen bir sürü sorun ya da elinizin altında çok fazla iş var. Hangisine yetişeceğinizi şaşırdınız. Bu durumda rüyanızda kertenkele görebilirsiniz. Kertenkeleyi öldürürseniz şanslısınız, her şey geçecek!


Kertenkele gördüğümüz rüyalar ayrıca yaşamımızdaki temizlik ihtiyacına değinirler. Bu rüyayı gördüyseniz kendinize sorun: Yaşamınızdan çıkarmanız gereken sağlıksız ve faydasız ne var? Nelerden kurtulmanız sizin için faydalı? Bu sorulara verdiğiniz cevaplardan sonra kertenkele rüyanızı daha iyi anlayabilirsiniz. Yaşamınızda temizlenmesi gereken tüm unsurlardan arınmanız daha sağlıklı bir gelecek için önemli.

Rüyadaki kertenkeleler aynı zamanda yaşamınızdaki sağlıksız bağlardan kurtulmanızı önerirler. Bu rüyalar bize kendimizi kurtarmamız gereken zararlı alışkanlıklara ya da içine düştüğümüz karanlığa dokunur. Kertenkele rüyaları yaşamımıza daima olumsuz enerji getirirler. Fakat kertenkeleyi öldüren bu enerjiden kendini kurtarmayı başarır.


Bazıları için kertenkele öldürme rüyaları haklılığı kanıtlamak, karşı tarafın sesini kesmek ya da savunmaya çekilme alametidir. Rüyasında bir kertenkeleyi öldüren bu işi rahatlıkla başarır. Kertenkele ya da diğer küçük hayvanlar kapasitemizi zorlamayacak düşman ya da durumları sembolize ederler. Bu rüyayı gördüyseniz bilmelisiniz ki haklı olan sizsiniz ve haklılığınızı savunmak için çok fazla enerji harcamanıza gerek yok. Bunu çok rahat bir şekilde başaracaksınız.

Rüyanızı yazın:

bottom of page