top of page

Rüyada kilit görmek

bisikletle kaza yapmak.png
© Copyright

Bu rüyanın size getirebileceği mesajlar:

 • Engel

 • Sorun

 • Zorluk

 • Azalma

 • Erteleme

 • Takılma

 • Problem

 • Tıkanma

 • Duraksama

 • Sürümceme

 • Kararsızlık

 • Tembellik

 • Meşakkat

 • Hareketsizlik

 • Bilinmezlik

 • Nasibin kapanması

 • Kısmetin kapanması

Rüyada kilit: görmek ne anlama gelir?

Rüyada kilit görmek en genel anlamıyla zorluklara ve işlerin tıkanmasına delalettir. Rüyanın sahibinin hayata kaldığı yerden devam edebilmesi bazı sorunları çözüp çözmemesine bağlıdır. Rüyasında kilidi açan sorunları çözer, açamayan ise biraz daha sabırlı olmaktadır. Daha açık bir anlatımla rüyada kilit görmek bir şeylerin bir engele takılması ve ilerleyişin sadece bu engelin aşılmasıyla mümkün olduğu anlamı taşır. Bir erkek için kilit bakire bir kıza delalettir.

Rüyada kilit bazen bir iznin alınamaması ya da ikna edilmesi zor bir kişinin rüya sahibinin hayatını zorlaştırmasına delalettir. Rüya sahibinin ilerlemesi için birinden bir izin ya da onayı alması, bazen bir sınavı geçmesi ya da zor bir engeli aşması şarttır. Aksi taktirde kilit kapalı kaldığı sürece ilerleme hemen hemen durma noktasına gelmiştir. Bu rüyayı daha iyi yorumlamak isteyen kilidin rüya sonunda açılıp açılmadığına da dikkat etmelidir.

Rüyada kilit aynı zamanda nasip ve kısmet kapalılığına, bazen işlerin kapalı olmasına hatta bazıları için nazar veya büyü gibi kişinin hayatını olumsuz etkileyen etmenlere delalet edebilir. Rüyasında işleri yolunda gitmeyen kişi çok sefer kilit görmüş ise üzerindeki bu negatif enerjilerin tümünden kurtulmak zorundadır. Aksi taktirde rüya sahibi için hiçbir ilerleme olmaması ihtimali vardır.

Rüyada kilit aynı zamanda çıkmaz sokak ya da tüm kapalı kapıların temsilcisidir. Bu rüya bize “burası kapalı başka bir kapıyı dene” mesajı verir. Bazen olmayacak bir işin ya da rüya sahibinin hayatında hiç açılmayacak bir sayfanın temsilcisidir. Bu rüya bazıları için olmayacak işlerde daha fazla inat etmemek gerektiği mesajını verir ve rüya sahibi kendine başka çıkış yolları ya da başka seçenekler aramalıdır.

Rüyada kilit bulmak

Rüyada kilit bulmak bazıları için yeni bir belaya bulaşmak bazıları için yeni bir çıkmaza girmektir. Fakat bu rüyanın yorumu bulunan kilitle ne yapıldığına bağlı olarak yapılmalıdır. Kilidi alıp üzerinde taşıyan ve beraberinde götüren kişi ya kötü bir arkadaş edinerek bir belaya bulaşır ya da yeni bir sorunu hayatına dahil eder. Kilidi alıp evine götürenin kısmeti kapanır. Kilidi cebine koyanın maddi geliri azalır ya da işleri kapanır. Kilidi çantasına koyanın da maddi durumu bu durumdan negatif etkilenir. Rüyada kilit bulup bu kilidi almadan giden kişi çok kısa süreliğine bir çıkmaza ya da ertelemelere takılır fakat hayata tekrar kaldığı yerden devam eder.

Rüyada kilitli kapı görmek:

Rüyada kilitli kapılar girişimizin yasak olduğu tüm mekanların temsilcisidir. Bu rüyalar bize bazen olması mümkün olmayan işleri hatırlatırken bazen bize adeta “buraya giriş için henüz iznin yok” derler. Bu rüya büyük bir ihtimalle reddedilmeden önce görülür. Bazıları için bir iş görüşmesinden olumsuz cevap almak bazıları için ilişki istediğimiz bir partnerin bize yeşil ışık yakmamasıyla alakalıdır. Kısacası kilitli kapı kaderin bize “hayır” cevabı vermesinin arifesinde gördüğümüz rüyalardandır ve bu rüyayı gören kişi tez zamanda birinden bir “hayır” cevabı alır.

Kilitli kapı bazıları için şanssızlığın temsilcisidir. Adeta bize “bu iş olmaz, olmayacak, vazgeç” diyen rüyadır. Kilitli kapıyı gören kişi çok uğraştığı bir konudan vazgeçip kendine başka opsiyonlar aramalıdır. Rüyada kilitli kapı bazen rüya sahibine  “bu iş buraya kadar” mesajı verir fakat bu rüyanın yorumunda kapının ne derecede kilitli olduğu da önemlidir. Biraz çaba göstererek açılabilecek gibi kilitlenmiş kapı aslında çok da umutsuz bir vaka sayılmaz ve biraz çaba sonunda olması mümkün bir işin göstergesi olabilir. Kilitli kapı bir erkek için bakire ya da hiç evlenmemiş bir kızla tanışmaya delalettir. 

Rüyada asma kilit görmek:

Rüyada asma kilit esaret ve kelepçedir. Bazıları için işlerin tıkanması ya da hareket alanının sınırlanmasına delalettir. Rüyasında asma kilit görenin ayakları birbirine dolaşır ve işleri tıkanır. Bu rüyayı görenin bol bol dua etmesi ve Allah’tan yardım istemesi gerekir. Rüyada aynı zamanda asma kilit dönüp dolaşıp aynı yere gelmek ve kısır döngüye saplanarak hayattaki ilerleyişin tam anlamıyla durmasına işarettir. Bu rüyanın aynı zamanda kelepçe anlamı vardır ve rüya sahibinin bileklerine kelepçe takılarak bir süreliğine göz altında tutulması ihtimali vardır.

Rüyada asma kilit aynı zamanda nazar ve büyü işleriyle de bağlantılıdır ve rüya sahibine birinin nazarının değmesi ya da büyü yapması sonucu işlerin sonuna gelip olmaması ve iptal olmasına işaret edebilir. Bu rüyayı gören kişi başına gelen bu illetten kendini kurtarmalıdır aksi taktirde her işinin sonuna kadar gelip iptal olması olasıdır.

Rüyada kilit açmak sorun çözmektir. Kilidi açan uzun zamandır uğraştığı bir şeyde sonuca ulaşır ve rahatlar. Kendisine kısmet ve nasip kapıları açılır. Olmayan bir şey olur ve rüya sahibi memnuniyet duyar. Rüyada kilidin açılması aynı zamanda bir işin olması için bir engelin ortadan kalkması dolayısıyla artık o işin kolaylaşmasına delalettir. Rüya sahibi daha önce deneyip başarısız olduğu bir konuda bir deneme daha yaparsa bu seferinde başarır. Bir erkek için kilit açmak evlenmek ya da bir kızın bekaretini bozmaya delalet edebilir.

Rüyada kilit kırmak esaretten kurtulmak ve özgürleşmeye delalettir. Rüyasında kilidi kıran kimse kendini bir dertten ya da bir beladan kurtarır ve bunu kendi çabasıyla başarır. Bazen kilit kırmak borç bataklığından ya da maddi sorunlardan kurtulmaya delalettir. Kilit kıran kişinin hareket alanı genişler ve kendini daha özgür hisseder. Kilit kırmanın bir diğer anlamı ise bir türlü alınamayan bir izin ya da onayın biraz baskı ya da uğraşla nihayet alınmasıdır. Kilit kırmak bazen bir erkek için bekaret bozmaktır.

Rüyanızı yazın:

bottom of page