top of page

Rüyada kirlenmek

bisikletle kaza yapmak.png
© Copyright

Bu rüyanın size getirebileceği mesajlar:

 • Dert

 • Bela

 • Kötü

 • Fesat

 • Pis iş

 • Haram

 • Günah

 • Yanlış yol

 • Kirlenmek

 • Hayırsız iş

 • Karamsarlık

 • Haram para

 • Negatif enerji

 • Belaya bulaşmak

 • Suçluluk duygusu

 • Negatif düşünceler

 • İhaleye fesat karıştırmak

Rüyada kirlendiğini görmek ne anlama gelir?

Rüyada kirlenmek kaderde “arınma” ya da “onarma” hissine kapıldığımız bir döneme girişin simgesidir. Rüyasında üstü başı ya da vücudunda bir bölümün kirlendiğini gören kişinin bilinçaltı aslında kendisine hayatını kirleten bazı unsurlardan kurtulması gerektiği mesajını vermektedir. Bu rüyanın sahibi hayatında üzerinde çalışılması ve onarılması gereken alanlar olduğunu bilmelidir.

 

Rüyada kirli olmak hayatımızda çok fazla olumsuzluk, yanlışlar, zararlı alışkanlıklar ya da kötü arkadaşlıklar bulunduğu konusunda uyarı olabilir. Bu rüya aslında bilinçaltından gelen “bu durumu düzeltmelisin” mesajından başka bir şey değildir. Bazen rüyada kirli olmak iç dünyamızın kulağımıza “asla bu işe bulaşma” mesajını fısıldamasıdır. Rüyasında kirli olduğunu gören bir yanlışı düzeltmeli ya da o yanlışa baştan hiç girmemelidir. Kısacası, rüyada gördüğümüz kir ya da kirli olma durumu aslında bizim tarafımızdan düzeltilebilecek bir durumu temsil eder.

 

Rüyada gördüğümüz kiri rengine bağlı olarak da yorumlayabiliriz. Gri ya da siyah tonlarındaki kirler daima negatif unsurların, bilinçaltımızı zehirleyen negatif düşünce tohumlarının temsilcisidir. Kirin rengi siyahsa rüya sahibi bilinçaltına yerleşmiş olan bu yanlış düşüncelerden kurtulmalıdır. Sarı renkli kir daima hastalıktır ve vücuttan temizlenmesi gereken her türlü bakteri ve mikrobun temsilcisi olabilir. Bazıları için kir sürekli ertelenen ve bir türlü ele alınarak çözülmeyen sorunların temsilcisidir. Bu rüyanın sahibi yaşamını kirleten ya da manevi olarak zehirleyen tüm bu unsurlardan arınmalıdır.

 

Rüyada kiri nerede ya da hangi organımızda gördüğümüz de önemlidir. Kiri ellerinde görenin elleriyle yaptığı bir işte, klavye başı işlerinde, alışverişlerinde ya da alma-verme ile ilgili bazı işlerinde haram para ya da kötü niyet bulunur ve bir an önce bu durumdan kendini kurtarmalıdır. Rüyada ayaklarını ya da bacaklarını kirlenmiş görenin yolculukları hayırsızdır ya da kötü bir iş içindir ve derhal iptal edilmelidir. Bazen rüyada görülen kir bize girişmememiz gereken işler hakkında uyarı getirir. Bir yolculuk yapmak üzereyken rüyasında ayaklarını kirlenmiş gören kişi o yolculuktan vazgeçmelidir.

Rüyada kirli su görmek

Rüyada kirli su görmek duygular aleminin ve bilinçaltının negatif düşüncelerle zehirlenmiş olmasının altını çizer. Bu rüyanın sahibi bazı yanlış ya da negatif düşüncelerin hayatını kötü etkilediğinin farkına varmalı ve bilinçaltını tüm bu düşüncelerden arındırmalıdır. Her bireyin dünyası kendi bilinçaltında oluşturulmuştur ve aslında düşünceler davranışları, dolayısıyla kişinin hayatını etkiler. Yanlış ya da negatif düşüncelere sahip bireyler sağlıklı davranışlar sergileyemezler. Bulanık ya da kirli su rüyaları bazen olumsuz düşüncelere ve “aşırı derecede inanmış olma” teması içerirler. Kişi bu olumsuz düşüncelerin ve inanmış olmanın sonunda kendisi için pozitif olacak hiçbir hareket yapmaz ya da adım atmaz.

Rüyada kirli eller görmek:

Rüyada ellerinin kirli olduğunu gören için “pis iş yapmak” mesajı vardır ve bu rüyada suçluluk duygusu gizlidir. Rüya sahibi kendi elleriyle yaptığı bir şeyden dolayı pişman olabilir ya da o işin yanlış olduğunu düşünür. Eller ile yapılan işler kategorisine bazen el işleri ya da klavye kullanımı gibi eylemler girse de bilinçaltı sadece bunları elle yapılan iş olarak değerlendirmez. Bazen kendi verdiğimiz kararlar yüzünden aldığımız kötü sonuçlardan dolayı duymuş olduğumuz vicdan azabı ya da pişmanlık bize ellerimizde pislik olarak görülür. Bu rüyanın sahibi kendi yaptığı bir işten dolayı kendini kötü hisseder.

Rüyada kirli ayakkabı görmek:

Rüyada kirli ayakkabı görmek yaşam yolculuklarımızda önümüze bazı engellerin çıkması ve bu engellerin hızımızı yavaşlatmasıyla ilgili bilgi sunar. Ayakkabılarında çok fazla kir bulaştığını görenin ayağına dolaşan çok fazla sayıda insan bulunur. Bu rüyayı bazen sevmeden ya da zevk almadan ilerlemek zorunda kaldığımız bir sürece girdiğimizde görebiliriz. Aslında ayakkabıya bulaşan bu kir bulunduğu yol rüya sahibinin bilinçaltındaki “kötü yol” algısıdır. Rüya sahibi yasak ya da yanlış bir şey yaptığını düşündüğünden bu rüyayı görebilir.

Rüyada kirli elbise itibar kaybı, rezil olmak ya da ün kaybetmeye delalet eder. Rüyasında üstündeki elbiselerde çok fazla kir olduğunu görenin toplum içindeki konumu zedelenir, kendisine iftira atılır ya da imajı sarsılır. Kirli elbise görenin zedelenmiş imajı temizlemek için yapması gereken çok fazla iş ya da temizlik vardır. Bu rüyanın sahibi aynı zamanda güven kaybı ya da gözden düşme sorunu yaşayabilir. Bazen bu rüya bir ilişkide kontrol kaybı ya da bazı durumların kontrol edilemez hale gelmesine işaret eder. Kirli elbiseleri temizlemek eski ünü ya da kaybolan itibarı yeniden kazanmak ve sorunları gidermektir.

Rüyada kirli zemin sağlam zemine basamamak ya da bir kurulumun ilk aşamasına çok yanlış bir başlangıç yapmaya karşı uyarıdır. Tüm rüyalarda zemin aslında en alt kademe, başlangıç noktası ya da kurulumun ilk aşamasını temsil eder. Dolayısıyla zeminin kirli olması bu unsurlardan birinde arınmaya ya da temizliğe ihtiyaç duyulduğuna ihtiyaç eder. Bir işveren için kirli zemin alt kademe çalışanla ilgili sorunlara işaret edebilirken bir çalışan için kariyerde yanlış başlangıç yapmaya işaret edebilir.

Rüyanızı yazın:

bottom of page