top of page

Rüyada kirli ev görmek

bisikletle kaza yapmak.png
© Copyright

Bu rüyanın size getirebileceği mesajlar:

 • Sorun

 • Suçluluk

 • Belirsizlik

 • Çekimserlik

 • Reddetmek

 • Huzursuzluk

 • Bilinmezlik

 • Karamsarlık

 • Kötü hissetmek

 • Arınma ihtiyacı

 • Pisliğe bulaşmak

 • Temizleme ihtiyacı

 • Doğru yolda olmamak

 • Netlik kazanmamaış durum

Rüyada kirli ev görmek ne anlama gelir?

Kendimizi pis bir evde gördüğümüz rüyalar genellikle duygusal ya da psikolojik olarak işlerin yolunda gitmemesi ve çeki düzen verilmesi gereken çok fazla şey olduğu anlamına gelir. Bu rüyaları genellikle kendimizi kötü ya da çökmüş hissettiğimizde görürüz. Kirli bir ev rüyası aynı zamanda zihinsel karmaşa ve kaos metaforudur ve rüya sahibinin öncelikle iç dünyasında kendini toparlaması gerektiği konusunda uyarı olabilir.


Bu tür rüyaların yorumu bütünsel yorumculuk gerektirir. Kirli bir evi kirleten her ayrıntı aslında zihnimizi kirleten bir negatif düşünce sembolüdür. Bu tür rüyalar bazen kendimizi pisliğe bulaşmış durumda bulduğumuzda ya da plansız bir yaşam tarzımız olduğunda görülür. Tıpkı ortalığı toparlamanın gerekli olduğu gibi rüya sahibinin aslında yaşamına çeki düzen vermesi gerekir. Bilinçsiz zihin rüyada bize çok fazla temizlenmesi gereken obje göstererek yaşamımızda ele almamız gereken çok fazla sorun olduğunu göstermeye çalışmaktadır.

Rüyada kirli ve dağınık bir ev görmek

Rüyalarda bilinçsiz zihin pis objeleri yaratırken (pis su, pis ortamlar, pis objeler) aslında yaşamımızda sağlıksız ya da bizim için kötü olan bir şeyleri göstermeye çalışmaktadır. Bu tür rüyalar aslında yaşamımızın temizlenme ve arınma ihtiyacı içinde olan yönlerine atıfta bulunur. Bu rüyadaki her ayrıntıya dikkat edin. Kirli bir ev rüyasında en çok dikkatinizi çeken sembol neydi? Bu sembol size neyi anımsatıyor? Onun rengine, evin hangi odasında olduğuna hatta tam olarak sizde hangi duyguları uyandırdığına odaklanın. Tam olarak sizde hangi duyguları uyandırıyorsa yaşamınızın o alanında halletmeniz gereken bir sorun olabilir.


Rüyada kirli bir ev aynı zamanda yaşamımızdaki negatif enerjinin fazlalığına atıfta bulunur. Kendinizi çok kirli bir evde mi gördünüz? O halde çok fazla negatif düşünce tarafından etrafınız sarılmış, bu yüzden yaşamınızda pozitif bir gelişme olmuyor. Belki de zihniniz gereksiz düşüncelerle o kadar dolmuş ki vaktinizi kendi faydanıza olan hiçbir şey için harcamıyorsunuz. Tüm gününüzü boş ve faydasız işlerle geçirmiyor olduğunuzdan emin olmalısınız. Aksi taktirde kişisel gelişim ve dönüşümünüz için hiçbir katkınız olmayacaktır.

Rüyada pis bir ev görmek

Rüyada bir evi kirleten çok fazla obje bulunması zihin karmaşası ve kararsızlık işareti olabilir. Belki de yönsüz kalmışsınız. Aklınızda çok fazla şey var ve bu aslında tek bir şeye odaklanmanızı engelliyor, bu yüzden hiçbir yöne doğru ilerlemiyorsunuz. Yüksek yaratıcılık potansiyeline sahip olabilirsiniz fakat konsantre olamadıktan sonra hiçbir projenizi gerçeğe dönüştüremezsiniz. Belki de zihninizde çok fazla güzel şey var, çılgın projeler, fikirler ve faydalı uğraşlar, fakat aynı zamanda o kadar çok size faydasız isle uğraşıyorsunuz ki tüm bu faydalı işleri düşünecek vaktiniz bile yok. Ya da bir şeyler zihninizi o kadar bulandırıyor ve kirletiyor ki, kendinize faydasız olan işlerle uğraşmaktan faydalı olan işlere vakit bile bulamıyorsunuz.


Kirli bir evin bir rüyada vurgulanması her zaman yaşamımızdaki olumsuz duygular ya da durumlardan kaynaklanır. Özellikle, rüyada pis bir evde dolanıyorsak belki de yaşamımızda kendimizi “pisliğe batmış” veya negatif bir duruma bulaşmış hissediyor olabiliriz. Bu tür rüyalar genellikle ilerlememizi engelleyen bazı sorunlardan kurtulmamız gerektiğini gösterir. Bu rüyaya göre yaşamınızda kesinlikle olumsuz bir şeyler var ve içten içe bu olumsuzlukları hissediyorsunuz. Eğer rüyada kendi arzunuzla bu kirli eve girdiyseniz bu olumsuzlukların farkında olduğunuz halde onlardan kurtulmak için hiçbir çaba sarfetmediğiniz anlamına gelir.

Kirli bir ev gördüğümüz rüyalar aynı zamanda yasadışı faaliyetler, kötü arkadaş ortamları ya da kötü bir yaşam tarzına işaret ediyor olabilir. Belki de bu kötülüklerden arınma arzusu içindesiniz ve artık size hizmet etmeyen tüm içerikleri salıvermeye hazırsınız. Bu tür rüyalar iİçinde bulunduğumuz çevrede bizi rahatsız eden unsurların varlığı bilinçsiz zihnimizin kirli bir ev senaryosu yaratmasına yol açabilir. Çoğu zaman kirli bir evde bulunma rüyaları yaşamımız boyunca biriktirdiğimiz negatif enerji sembolü ve bu enerjinin artık üzerimizde ağırlık yaptığına işaret ederler.


Rüyalarımızın sembolik dili bize “pis bir ev” sembolü yaratarak belki de yaşamımızdaki negatif unsurlardan kurtulma gereksinimini hatırlatıyor olabilir. Bu negatif unsurlardan dolayı yaşamda bir noktada takılıp kalmış ve ilerleme güçlüğü yaşıyor olabilirsiniz. İçinde bulunduğumuz evin çok kirli olması ve çok fazla kirli obje bulundurması durumunda belki de arındırmanız gereken bir şeyler bilinçsiz zihniniz tarafından dikkatinize sunuluyor. Bu rüyayı gördüyseniz kendinize sormalısınız: yaşamınızda gereksiz olan ve size yavaşlatan nedir?

Rüyanızı yazın:

bottom of page