top of page

Rüyada kısa saçlı olduğunu görmek

bisikletle kaza yapmak.png
© Copyright

Bu rüyanın size getirebileceği mesajlar:

 • Değişim

 • Eksilmek

 • Azalmak

 • Kaybetmek

 • Mal satmak

 • Fakirleşmek

 • Ödün vermek

 • Maddi sıkıntılar

 • Güç kaybetmek

 • Yükün azalması

 • Paranın erimesi

 • Geçimin daralması

 • Kazancın azalması

 • Birikimlerin azalması

 • Kaynakların tükenmesi

 • Durumun kötüye gitmesi

Rüyada kısa saçlı olduğunu görmek ne anlama gelir?

Normalde uzun saçlı olan birinin rüyada saçlarını kısa görmesi rüya sahibinin kendinden eksilttikleri, azalttıkları ve fedakarlık ettikleriyle ilgilidir. Fakat bu rüyaların yorumu tamamen rüyadan alınan enerjiye göre yapılmalıdır. Rüyada saçınızı kısa gördüğünüzde bundan mutluluk mu duydunuz yoksa rahatsız mı oldunuz? Mutluluk duyduysanız size yük olan fazlalıklardan kurtulacaksınız. Eğer kestirdiğiniz kısa olan saçınızdan dolayı huzursuz olduysanız büyük bir ihtimalle bir miktar para kaybedecek ya da zarara uğrayacaksınız.

Rüyada kısa saçlı olmak ile uzun saçlı olmak sembolik olarak birbirinin tam zıttı rüyalardır. Saçımızın uzadığı rüyalarda kendimize bir şeyler ekleriz, bazen bilgi birikimini arttırır, kazancımızı ya da birikimlerimizi arttırırız. Fakat saçımızın kısaldığı rüyalar tamamen kendimizden eksilttiklerimizle alakalıdır. Peki bu kötü haber mi? Bazen evet bazen hayır. Kendimizden azalttığımız şey para ya da birikimlerimiz olduğu gibi bazı yaşam yüklerimizi azaltıyor da olabiliriz ki o zaman bu rüya hayırlı bir rüyadır.

Saç kısalması rüyaları sembolik olarak kilo verme rüyalarıyla da benzeşir. Bilinçaltımız aslında kendimizden eksilttiklerimizi vurgulamak için bizi “daha zayıf” bir kılığa sokarak mesaj vermektedir. Saçımızın kısaldığını gördüğümüz rüyalarda da bilinçaltımız aslında bize “daha kısa, daha az” mesajı verir. Bu bazıları için uzun vadeli planların değiştirerek daha kısa vadede gerçekleşecekleri müjdesini veriyor olabileceği gibi bazıları için yalnızca birikimlerin azalmasıdır. Belki de evlilik planlarınız var ve evlilik için kafanızda bir tarih var ve bu tarihi öne çektiniz. İşte bu durumda rüyanızda saçınızı kısalmış görebilirsiniz.

Bazen kendimizi kısa saçlı gördüğümüz rüyalar (özellikle dişilik sembolü olduğu için kadınlarda) güç kaybetme ya da karşı cinsin gözünde dişiliğini kaybetme alametidir. Bu durumda bir kadının rüyasında saçını kısa görmesi hayra alamet değildir. Partnerinin kendisine ilgisi, sevgisi ya da cinsel arzusu azalan bir kadının rüyasında saçını olduğundan kısa görmesi olasılığı da bulunur. Yine buna benzer bir “dişilik azalması” sembolü olan saç kısalması rüyaları kadınlar için erken menopoz alameti de olabilir.

Rüyada saçlarının kısaldığını görmek

Bir işveren için de saçını olduğundan kısa görme rüyası bazen hayırlı bazen hayırsız olabilir ve işveren yaşadığı durumlara bağlı olarak yorum yapmalıdır. Saçını kısalmış gören işveren bazen işçi sayısını azaltır, bazen üretimi azaltır ya da azalttığı yalnızca iş yüküdür. Elbette rüyasında saçını kısalmış gören bir işverenin karının ya da servetinin azalması ihtimali de bulunur. Bu rüya durumsal olarak her bireye farklı bir mesaj getirir ve rüya sahibi yaşadığı duruma, mesleğine ve cinsiyetine göre yorumu kendisi yapmalıdır.

Rüyada saçın olduğundan kısa olması her zaman maddi anlamda güç kaybetmeye işaret değildir. Bazen iş hayatında güç kaybetmek, düşman ya da rakiplere koz vermek veya bir rekabette güçsüz duruma düşmeye işaret olabilir. Bu rüyanın aynı zamanda enerji ve motivasyonun azalmasıyla da yakın alakası vardır. Rüyasında saçını kısalmış görenin durumu kötüye gider ve gücü ve istikrarı belki de rakiplerin eline geçer. Rüya sahibinin düşmanları ya da hasetçileri kendisi karşısında daha avantajlı duruma geçer ve rüya sahibi için belki de iş hayatında sonun başlangıcı gelmiştir.

Rüyada saçlarını aşırı derecede kısalmış, 3 numara ya da köküne kadar kazıtmış görmek hayra alamet değildir. Bazen maddi kaynakların ve birikimlerin çok fazla tükenmesi anlamına gelebilir. Bu rüya aynı zamanda enerjinin ve kaynakların tükenmesinden duyulan endişeye işaret eder. Bu rüyanın ana teması bitmek ve tükenmektir. Rüya sahibi bazen maddi kaynakların tükenmesinden dolayı iflas korkusu yaşamaktan bu rüyayı görür ya da bir yolun artık sonuna gelmeye başladığını düşünmektedir. İlişkisinde çıkmaza giren ve çözüm yolu bulamayan birinin de bu rüyayı görmesi normaldir. Kısacası, rüyada saçını çok kısa görmek aslında sahip olunan en değerli varlıkları ya da bir ilişkiyi kaybetme korkusunun yansımasıdır.

Uzun saçlı birinin rüyada kendisini kısa saçlı görmesi kaybetme ve elindekileri tüketme korkusudur. Bu rüyanın sahibi bazen prestij kaybetme bazen de maddi kaynaklarını kaybetme korkusu yaşamaktadır. Kısacası rüyada saçını kısacık görmek kendinden vermek, değer kaybetmek ya da eksiltmektir. İş hayatında değer kaybetmek, rekabette yenilmek, düşman ya da rakiplere koz vermek gibi durumları yaşayan biri bu rüyayı görebilir. Rüyada uzun saçlı birinin kendini kısa saçlı görmesi bazen büyük miktarda para kaybetmek ya da yatırımların değer kaybetmesiyle ilgilidir.

Rüyanızı yazın:

bottom of page